Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jani - upoznajte me....
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jani - upoznajte me....

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 60616263>
Korisnik
Poruka
GarageART! View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Lokacija: Zaprešić
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GarageART! Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 15:18
Bravo majstorice Clap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 15:47
Mima - evo slikice držača poruka:


Jučer sam pričala o pločici koju radim - transferirana fotografija (odnosno color fotokopija fotke), pa evo sličica:




"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
sara47 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 295
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara47 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 18:03
prekrasno Jani...Maša me je skroz oborila...svaka castsmile99
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 20:54
smile149     prava majstorica !!!!!!!!
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 22:14
Jani9 hvala, ali i tvoji radovi su super.Ja se ne javljam, jer svaki puta se nanovo moram registrirati, pa mi je za poluditi.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 22:16
Fora ti je ovo s porukom. A transfer je stvarno super fora. Tko bi rekao da može to tako dobro ispasti.
Na vrh
stenik View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stenik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 22:32
oborila si me s ovom pločicom, odlična je!!!!!!! Ajde mi molim te objasni transfer korak po korak i s čim ga radiš (znam da treba ljepilo...) Probala sam nekoliko puta ali nisam zadovoljna rezultatom.
Na vrh
GarageART! View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Lokacija: Zaprešić
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje GarageART! Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 17:14
Jani još jednom Maša je prekrasna Smile

Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 18:27
Curke moje - hvala vam svima skupa na pohvalama!
Stenik - kao prvo, treba ti fototransfer ArtPotch ljepilo (ja s njim radim, možda ima i neki drugi). Na gotovu pripremljenu (obojanu) podlogu premazati tanki sloj (ali zaista tanki) ljepila. I kopiranu sliku premazati tanko ljepilom (ako ima bilo kakvog teksta na slici mora se ili kopirati u opciji mirror ili to kod kuće pripremiti (ako znaš), zato jer se lijepi slika s gornje strane pa će bilo kakav tekst doći naopako na radu). Dobro istrljati prvo prstima da se slika dobro zalijepi za podlogu, a nakon toga ja "pločom" nokta dobro, dobro sve zagladim. Isto to sam probala po nekim savjetima raditi zdravstvenom iskaznicom ili nekim ravnalom, ali to meni nije bilo to!!! Ovo s noktom mi je najbolje! Fenom dobro posušiti. Pustiti da se ohladi i onda krenuti sa skidanjem. U tanjurić nasuti malo vode i malim komadićem spužvice namakati papir (sve dok ne postane papir smočen). Krenuti s ruljenjem - ali sada treba biti oprezan. Sve raditi vrlo oprezno i ne ići odmah do kraja. Ja prvo izrulim onaj prvi sloj, pa opet posušim fenom da vidim gdje se još bijeli sloj papira. Tada namačem samo malo prst i malo po malo skidam i te zadnje slojeve. Tu se može dogoditi da se skine komadić zalijepljene slike - zato treba zaista biti jako, jako nježan sa ruljenjem. Ali ako se to i dogodi, ja onda znam izmiješati boje i popraviti taj uništeni dio.
Na kraju se sve polakira i TO JE TO!!!
Nadam se da sam dovoljno jasno objasnila, ako još nešto nije jasno, pitaj i molim slikicu prvog rada
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
Maja1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 21 Prosinac 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maja1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 18:33
stvarno prekrasno, ne znam što izdvojiti kao najljepše kad je sve odlično....
Na vrh
stenik View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stenik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 23:38

Jani puno hvala na tako iscrpnom objašnjenju Smile. Radila sam otprilike sve tako, samo nisam imala fototransfer ljepilo (radila sam zamjenskim, mislim da je bio drvofiks i mazala sam samo podlogu a ne i sliku). Probni radovi su bili OK, ali kad sam isto probala prenijeti na konkretan predmet nastao je fijasko. Sad ću raditi po tvom i naravno slikica će biti objavljena!!!!

Hvala još jednom!


Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 23:52
Nema na čemu draga Stenik - zato smo tu da jedni drugima pomažemo što znamo (y)
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
Maja1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 21 Prosinac 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maja1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 12:32
Imam pitanjce-gdi nabavljaš ove drvene podloge za objesit na zid (napravila si za Mašu)?
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 23:12
Maji sam odgovorila u pp, ne znam da li smijem ovdje reklamirati ikoga.....ako smijem vrlo rado ću preporučiti osobu kod koje uzimam repro.
Što kažu admini - smijem ili ne?
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 23:21
Boca za šlag - sjećate se onih što smo nekada radili s "bombicama" mi se daaaaavno pokvarila, ali iz poznatih razloga (hrčkomanija - naravno) čekala je neka bolja vremena. I dočekala!
Evo kako sam ju preuredila:
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 23:27
Ovalne male sličice u lila tonovima

"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 23:32
Pa još jedna mala pločica s mojom omiljenom salvetom......

"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 23:42
I još samo dvije slike........preuredila sam jedan stari sat koji sam dobila od prijatelja.....Pokušala sam ga ulijepiti i pokrpati - ali bezuspješno pa je sada u drugačijem izdanju.....
Sada vidim da na slikama izgleda da podloga s brojevima na satu nije namještena kako treba - no to je zato jer sam slikala nekako iskosa da se što bolje vidi 2k , pa tako izgleda, ustvari je sve ok što se i vidi na malenoj slici detalja.......



....ovdje se vidi sat prije uređivanja i detalji malo slikani izbliže:

"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
stenik View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stenik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2014 u 08:26
bravo jani, šta drugo ti reći, prekrasno je, a sat me oborio  
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 00:25
Evo nešto novoga....opet....stalno nešto stvaram!



I još jedan pogled na sve detalje:

"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 60616263>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.