Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Radermachera sinica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Radermachera sinica

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Elena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Elena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Radermachera sinica
    Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 16:18
Mama mi je kupila jedan cvijet al ne znam sta je to! Ispada mu lisce a ne mogu mu pomoći jer ne znam kako se zove. Stricek na placu je rekao da joj treba malo vode i ne previse svijetla, a to ima!!!

Puno hvala




Ažurirao Elena - 20 Listopad 2007 u 16:50
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Elena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Elena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 17:32
Tko zna zakaj bi joj padalo lisce? List padne skroz zdrav, cijeli zelen i pravilnog oblika. Fakat smo zbunjene. Mama mi vec dva tjedna kuka da joj pogledam na internetu jer je prelistala sve knjige koje ima doma i nis nije nasla (a nije si bas na "ti" sa kompom smile188
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 19:50
Elena,dobor dosla..
dobila si krasnu biljku..
 
RADERMACHERA SINICA  /smaragdno drvo
 
najveci neprijatelj-Dim cigarete.
 
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 22:11
DOBILA SAM TU BILJKU NA POKLON A NEZNAM NIŠTA O NJOJ PA MOLIM POMOĆ UNAPRIJED HVALA
AB100
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 22:44
Inače,krasna biljka ali ne za mene,ja volim cigarete a ona ne,pa se nebi slsgale u istom prostoru.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 23:06
knjiga veli sljedeće:
- držati ju na jakom svjetlu, ljeti zaštićenu od izravnog sunca ( inače gubi lišće )
- sadi se  u zemlju: mješavina jednakih dijelova pijeska, vrtne zemlje i tresetastog komposta
- presađuje se svake godine u proljeće
- treba ju držati u prozračnoj prostoriji jer loše podnosi zagađen zrak
- razmnožava se stabljičnim reznicama ljeti
- minimalna temperatura koju podnosi je 10-13 st. C
- od travnja se jednom mjesečno zalijeva tekućim hranjivom za lisnate biljke
- zalijeva se jednom u 10 dana potapanjem korijenove bale ( treba pričekati da lonac izgubi na težini  i ponovno zaliti- ovo mi nije baš najjasnije )
- razmnožava se stabljičnim reznicama ljeti
- a što se tiče vlažnosti zraka - jedna knjiga veli da rošenje nije potrebno jer da dobro podnosi suhi zrak
                                               - druga kaže vlažnost zraka najmanje60% i prskati lišće ako je moguće svakog dana
                                                 (  svašta smile48 )



Ažurirao Arwen - 08 Studeni 2007 u 23:06
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 23:42
 treba pričekati da lonac izgubi na težini  i ponovno zaliti- ovo mi nije baš najjasnije
 
 
Znaci da se zemlja treba dobor osusiti
 
vlažnost zraka najmanje60% i prskati lišće ako je moguće svakog dana
 
Ovo je tocno
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 23:42
tibore, fala smile78
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 12:37
Nema na cemu Arwen!
Ako mogu pomoci,tu samEmbarrassed
Na vrh
ancica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ancica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2009 u 13:45
Hy! zanima me dal ima netko kod kuce rademancheru??? zanima me kako s njom postupati, naime dobila sam ju na poklon, a neznam sta joj treba
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2009 u 16:41
Imala sam tu biljku dosta dugo, ima krasne tamnozelene listove, treba dosta svjetla, ali ne direktno sunce, vlažno tlo.
Rascvjetanu sam vidjela samo na slikama, mislim da u našim uvjetima ne cvjeta, ali lijepa je i bez cvjetova   
Na vrh
ancica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ancica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 19:26
a s cime se prihranjiva ta biljka?
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 12:37
Hej Ančica! Pa jel možeš foto poslat od te biljke? Ajde ako hoćeš javi mi se privatno
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 18:02
danas sam si kupila ovu lijepu


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 22:02
e nona stvarno je prekrasna biljka Clap

nemoj mi zamjeriti, ali stavi te sukulente na sunce, da malo poprave formu i očvrsnu za zimu Embarrassed
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 22:09
hvala natalija , imam ih boljih na suncu a ovi su stvarno jadni stoje mi na lođi na prozoru a na vanjskom zidu imam roletnu i kako je to zapadna strana većinom je spuštena Unhappy
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 11:42
evo moje danas

lijepo se oporavila, jesenas sam ju dala mms kad su uselili u kuću a i kupila sam ju na dan kad smo saznali da će imati Taru, međutim kod njih joj je opalo više od pola listova i uzmem ju kod sebe na oporavak tek sad pročitam da joj škodi dim cigarete i evo razloga oni puše obadvoje

evo sam našla sliku kako cvjeta


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 21:50
moja danas

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 22:07
Oho, lijepo se razrasla !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 22:34
bila bi ona triput veća da se Boa i Rea nisu igrale oko nje pa su oteple dvije grane Angry
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.