Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sequoiadendron giganteum - golemi mamutovac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sequoiadendron giganteum - golemi mamutovac

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 17:45
Nisu puževi, od toga ih najviše čuvam, sve posijano je na visokom, zato mi je i pala kašeta, jer je bilo visoko, ali i malo klimavo uslijed nedostatka prostora.
Odmah ću ti onda rezervirat jednu metaseq i ginko.
Danas sam bio u Slo po gume u Vinici i na povratku zaradio debelu kaznu čim sam kročio na hrvatsko tlo. Katastrofa.
Onda se dogovorimo preko pm-a da to nekako kupim, taj transport je kritičan.
GROW!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 08:22
Ok
Na vrh
zagy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 10:29
pozdrav forumaši,može li mi netko malo pojasniti sijanje gigantskih sekvoja,pokupio sam sjeme u Nemetovoj u zg pa bi volio posijati,hvala :)
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 18:03
Evo ovdje je naš najbolji forumski stučnjak za sequoie opisao sjetvu ako već nisi nabasao na to..
 
GROW!
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 21:54
isklijale su mi dvije sekvojice :) nebi bilo cudno da nisam sjemenke zaboravila u frizeru, stratificirale su se jedno pola godine lol
jedna je normalna sa cupom na vrhu, druga se jos izvlaci iz sjemenke. jos ih je 5-6 u klijalistu, bilo bi lijepo da jos koja izviri.
velika gorica
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 05:37
Ovih dana sam pronašao još dvije nove sekvoje u Zagorju. Rastu ispod dvorca Belec u Selnici kraj Budinščine. Jedna je jako lijepa, a drugu je , tako izgleda, "sredio" grom ali je još živa. No ima još ekzota oko tog dvorca. Nači možete jo ginko, taksodij, pavloniju...






Evo i moga linka sa sekvoja u blizini.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 10:17
sequoiadendron, stalno me iznenađuješ svojim odličnim poznavanjem lokacija na kojima rastu sekvoje i drugo egzotično drveće.
Belec kraj Zlatara i nije tako daleko od mene, mislim oko 70 km. Možda ću otići pogledati kako to izgleda. Dvorac kao lijepi primjer kulturne baštine Hrvatskog zagorja je vjerojatno u rasulu ? Ili sam u zabludi ? Park ispod dvorca izgleda više kao šikara.
Zagrebačku sekvoju je pogodio grom vidim sada i ovu zagorsku. Izgleda da su sekvoje mamac za gromove.
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 11:07
Evo linka, prije sam zaboravio . Ali i linka dvorca, nije baš nešto. Zagorje ima dosta lješih dvoraca. Dosta ih je na mome linku ispod :
http://www.panoramio.com/user/1010548/tags/Mamutovec%20%28Sequoiadendron%20giganteum%29

Dvorac je tu. Slikao sam ga sa regratom, ne znam kako mu vi kažete, zato izgleda lešpi. Inače je tuga.
http://www.panoramio.com/user/1010548?show=all
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 21:13
U petak na večer u 20.10 sati HRT 1 odabrao za vas Đelo Hadžiselimović dokumentarac o sekvojama: http://www.hrt.hr/index.php?id=110&tx_ttnews[tt_news]=161129&tx_ttnews[backPid]=109&cHash=02724069ea
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 23:11
Zna Đelo što valjaThumbs%20Up
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 12:32
predivan primjerak sekvoje ima u arboretumu Opeka u Vinici malo dalje od ulaza samo se ne sjecam dal je samo jedna il su dvije ipak je proslo vec sedam godina od kako sam zavrsila skolu ,mi smo svake god skupljali njene cesere za aranziranje koji su također predivni ,moram potraziti mozda imam jos gdje koji pa cu ga poslikati i staviti . 
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 12:38
evo uspjela sam pronaci samo sliku od debla
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 22:30
Da, ovaj raste uz onaj put. Ima još jedna gore u šumi pomešana sa thujama i čugama, ali mislim, da rijetko ko zna za nju. I jasm je slučajno našao.
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 22:34
Evo je u šumi unutra. Oko nje rastu i prekrasne Tsuge canadensis. Ona raste oko 300 metara više od dvorca ljevo na brdašcu u društvu "domače i internacionalne vegetacije"


Uploaded with
ImageShack.us
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 11:01
Beba sekvojica, isklijala u trecem mj, malo su joj smetale ljetne vrucine al sad je ok. Kad ju presaditi u zemlju?

velika gorica
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2012 u 13:52
Evo filmčiča sa našim največim slovenskim mamutovcem :
http://www.youtube.com/watch?v=aIsmUDmElic
http://www.youtube.com/watch?v=qsEYqt6SS6g
Na vrh
wonnas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wonnas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 14:34
ljudi, moze pomoc??? gdje u zagrebu i okolici mogu nabaviti mladicu golemog mamutovca? 
hvalaaaaSmile
Na vrh
Thommo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2014
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Thommo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 10:50
Lijepi primjerak, tko želi uštediti 5-6 godina rasta... Smile


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.