Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gasteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gasteria

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2011 u 12:32
Uživala sam gledajući slikice rascvjetanih Gasterija, prave ljepotice.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2011 u 15:10

Moja je još vani, kad je ovako lijepo vrijeme, no ove zime ide na prozorsku dasku u spavaćoj sobi, južna strana, nadam se da će joj položaj odgovarati.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 14:48
JELENA FRANIC
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 18:21
Može li mi tko reči hoće li potjerati mlada biljka ako se list uzme kao pelcer?
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 21:01
ja sam ti pomocu lista uspjela ih razmnozit samo ga pusti dan dva da se list prosusi
JELENA FRANIC
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 18:46

Gasteria maculata
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 15:16


Da malo oživimo temu

Gasteria batesiana
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 18:26
Krasne su smile94
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 20:26
Camellia, krasnu gasteriu si kupila. Ako je i ona Bešlićeva došlo je vrijeme da ga posjetim. Obično kupujem njegove kaktuse u MBM Lučko. Nije mi jasno zašto u MBMu svoje sukulente prodaje jeftinije nego na int. trgovini. Kakve uopće ima cijene u svom stakleniku ?

Moja maculata sada cvate. Cvijet baš i nije atraktivan.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 20:33
Pinus...pa svejedno si ju mogao poslikati Big%20smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 20:58

moon, znaš da jesam. No, hoću se malo diviti Camelijinoj ljepotici pa da ne smetam sa svojom gasteriom, ali kad si prozvala.... Nešto radim krivo sa svojom gasteriom. Ona je klon susjedine gasterie koja cvate na kratkoj debeloj stapki sa velikim cvjetovima a moja pušta duge tanke cvjetne stapke sa malim cvjetovima. Što radim krivo ne znam.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 21:12
Meni izgleda lijepo, bez obzira što ti nije ista kao susjedina. Vidim da si ju lijepo smjestio, iza stakla, svjetlosti pa i sunca ima. Gasterije nemam tako da s njima nemam nikakvoga iskustva koje bi mogla prenijeti. Znam samo kad se tvoja gasterija razmnoži pa kad se rascvjeta, bit će to krasan prizor
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 23:32
Evo malo sam navratila, vidim da ima ljubitelja gasterija...Imam dvije, potražiti ću slike. Nisu mi još cvjetale, hoće valjda jednog dana...Kamelia prekrasna gasterija, nisam je još vidijela...

sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 02:28
Pronašla sam slike mojih gasterija...

gasterija CARINATA VERRUCOSA



gasterija FUJI YUKI

sutra je novi dan
Na vrh
kvik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kvik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 03:03
Jesenas sam spasio ovu biljku iz rodjakinog dvorista...bila je zajedno strpana u cvijetnjak na juznoj strani...to je vise kao kolonija ovih biljaka koja je vlasnici dosadila, i da je ne ubije, odlucila je posaditi van ( na kontinentu Unhappy). Sad je kod mene na oporavku jer su sve redom spaljene... stavio sam je da uziva sa ostalim sukulentima i kaktusima (kojih je malo,stanu u jednu siroku teglu), na sjevernom ustakljenom balkonu (temp. do 5 C), nema zalijevanja... nadam se da ce prezivjeti!
I da, hvala na imenu, mislio sam da je neka aloica... i prevario se! Smile
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 09:19
Pinus hvala ti na pažnji.Cvijet je prekrasan.Ova moja ima dva cvijeta u začetku.Jedva čekam da mi procvjeta.Kupila sam ju u Bauhausu i bila je još jedna sa velikim cvijetom,ali je bila jedna bez mladih pa sam se odlučila za ovu.U zadnje vrijeme dobiju uvijek nešto lijepo,ali samo po nekoliko komada.
Jagoda i tvoje su krasne,a ova druga me oduševila.Gdje si ju nabavila?
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 12:34
Krasne su vam Gasterije! Camelia, ova tvoja je baš pravi bonbončić!
Pinus, moja isto tako cvate. Mislim da ne radimo ništa krivo, takva je vrsta.
Od svoje imam samo ovu fotografiju gdje se ne vidi dužina stapke, ali bila je baš kao na tvojoj fotografiji:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Yf8gCCeUT8oJmrZmtCbA19MTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/yLyEiljnGaFf4BFX2ntzldMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink
ja sam ju id kao Gasteria liliputana iako nisam sigurna u točnost toga.
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 13:31
jagoda prekrasne su ti ova druga posebno
JELENA FRANIC
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 14:12
jagoda...krasne su Clap
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 20:01
SmilePinus, Camelia, Jagoda- predivne su vam Gasterie!!!
Ja imam samo jednu, bar mislim da je Gasteria, nije tako posebna kao vaše, ali je stara skoro 20 godina i jako mi je draga... Sad kad vidjeh ovu ljepotu, morat ću i ja u neki šoping Embarrassed
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.