Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć oko prepoznavanja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć oko prepoznavanja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Nitusha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nitusha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoć oko prepoznavanja
    Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 16:24
Pozdrav svima.
Možete li mi pomoći oko prepoznavanja mojih biljaka doma.
Do sada nisam bila neki veliki poznavatelj biljaka, ali imam dobru volju to promijeniti :)

Evo mojih ljubimica redom:
1. Mislim da je to Bromelija, možda Tillandsia Cyanea Anita?


2. Kućni bršljan?


3. Scindapsus?


4. Ovo je ljubica ali ne znam da li ima neka posebna podvrsta (imala je crvene cvjetove)?


5. Kalanhoa?


6. Novi stanovnik, znam da je kaktus ali ništa više Embarrassed. Namjeravam ga sutra presaditi u veliku plitku posudu nadam se da je to ok?


7. Još kaktusa. Bili su u mračnom dijelu stana do danas pa se nadam se će malo bolje napredovati... Mislim da mi se ovaj prvi osušio jer ga je mačak bio izvadio iz zemlje skroz Embarrassed


8. Za sada stoji u vodi ali je imam namjeru isto sutra presaditi u zemlju samo ne znam što je uopće..?


9. Ovo bi mogla biti isti biljka kao ova iznad? Ali nešto joj ne odgovara ovdje... možda klima jer puše prema njoj...?


10. Kozlac? Njemu isto klima puše ali cvjeta stalno pa ga neću micati za sada Smile


11. Singonij? Dobila sam je prije 15-ak dana pa još nisam sigurna da li se primila...


12. Ovo je paprat, ali ne znam da li postoji neko posebno ime za nju ili podvrsta?


13. Mislim da je ovo Kroton? Prije godinu ipo dana su mu svi listovi bili otpali i ostale su samo dvije grančice koje mi je bilo žao baciti i pola godina je tako stajao, ja ga zaljevala i oporavio se Big%20smile Iako mi se čini da bi trebao biti puno veći i bogatiji... ali ne smijem se žaliti!


14. Ovo bi moglo biti Drvo života? Visok je oko 2 metra, možda malo manje i na udaru klime, ali za sada mu odgovara.


Toliko biljaka imam za sada, ali planiramo se širiti Big%20smile
Molim vas da mi pomognete prepoznati ih kako bi znala da li ih pravilno njegujem i da li ih moram/ne smijem presaditi?

Puno hvala unaprijed











Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 17:05
Mislim da su nazivi biljaka koje si napisala točni.
Na 8. slici je aglaonema modestum.
Drvo života zove se dracena
Na vrh
Nitusha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nitusha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 19:08
Puno hvala Otok.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 18:48

Nitusha da ti malo pomognem biljka na slici  9.difenbahija,a na slici 12 paprat ili nefrolepsis, a biljku na slici 8.neki još zovi i zelena difenbahija.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.