Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crveni luk, kapula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crveni luk, kapula

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 22:36
lovac ne kužim dali  ,  kad iskopaš gredicu i po njoj staviš  šečer ili kad zagrneš luk . malo mi pojasni , ako to funkcionira probat ču i ja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lovac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lovac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 22:59
Posadim luk i zagrnem ga. na gredicu gdje sam posadila cca kilo luka "posijem" cca kilo šećera i onda zalijem gredicu ili čekam kišu ako je prognoza da će kiša pasti kroz dan dva.      Lani nisan "posijala" šećer odmah nego tek kad je luk počela napadati muha i kad su se listovi luka počeli kovrčati ali je već štete bila počinjena. Mislim da sam sa tim šećerenjem lani ipak zaustavila danji napad lukove muhe i spasila luk koji još nije bio napadnut.                        
 
Gospođa koja mi je rekla za šećer je luk uzgajala za prodaju na placi i šećerila ga je 3 do 4 puta u toku vegetacije uvije prije nego su najavljivali kišu. Ja sam tada imala 8, 9 godina i sjećam se kako je posipala šećer po zemlji, dok smo je mi djeca žicali malo šećera za u usta.
 
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 13:44

Moj lukić proviruje, jučer sam ga posipala sodom bikarbonom, kiše nema na vidiku, nadam se da će ga opet muha zaobići u širokom letu. Clap

Lipik
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 14:14
Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Moj lukić proviruje, jučer sam ga posipala sodom bikarbonom, kiše nema na vidiku, nadam se da će ga opet muha zaobići u širokom letu. [IMG]http://www.svijetbiljaka.com/forum/smileys/smiley32.gif" height="17" width="18" align="absmiddle" alt="Clap" />



Da li se može soda bikarbona pomiješati s vodom pa špricati po luku?
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 14:22
To ti ne znam draga Maris, nisam probala, ja ti ovako radim već dvije godine (otkad sam saznala) i nema zločeste muhe.
Lipik
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 14:26
A ništa ,onda idem u nabavku veće količine sode,jer mi je ta muha stvarno dozlogrdila.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 16:00
Lovac pa jel ti onda ne navale mravi na taj šećer?
"Chi pianta un giardino semina la felicità"

Amelia,It
Na vrh
Sasa22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: otok
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasa22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 07:43

Ja sam pocetnik i posijao sam luk, ima listice cca10 -15 cm, kako da znam sto se desava ispod zemlje i kada ga mogu vaditi

hvala
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 09:48
Jel netko probao i da li se to uopće radi sada (krajem 7. mj.) da posadi lučice?
Lipik
Na vrh
rukica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rukica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 14:06
Da li se može posaditi luk koji je u podrumu pustio zelenu stabiljku da iz nje naraste cvijet i sjeme? Da li posaditi u teglu ili u vrt kad zatopli?
Na vrh
IvancicaM View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvancicaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 11:30

pozdrav! i ja sadim luk na način da jedan red posadim luk, jedan mrkvu, i do sada nisam imala nikakvih problema sa muhama ili nekim drugim nametnicima.
da li je netko od vas čuo za Egipatski luk (egiptian onion)  koji se sam rasijava i gdje bi se moglo nabaviti to sjeme u hr ?


Na vrh
IvancicaM View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvancicaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 11:32
Originalno poslano od člana rukica rukica napisao:

Da li se može posaditi luk koji je u podrumu pustio zelenu stabiljku da iz nje naraste cvijet i sjeme? Da li posaditi u teglu ili u vrt kad zatopli?


bolje posaditi u teglu, jer dok otopli, luk će previše izrasti i neće se moći primiti u zemlju. ja sadim češnjak krajem listopada u teglu, i pojedem ga u travnju kao mladi luk, izvrsnog je okusa
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 12:06
E koliko korisnih saveta ovde vidim....ima da luk pospem i sdom i secerom....ako ovo uspe veeeeelik sam problem resila.Svake godine unazad pojedemo tek po koji i kad je najlepsi napadnu ga crvici i samo je za pocupati.....saveti nasih starih ipak NAJDELOTVORNIJI Big%20smile
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 23:11
Recept koji sam dobila jos od svoje bake godinama koristim i nikad nemam s tim problema.

Rasol (voda u kojoj stoji kiseli kupus) razrijedim sa vodom 1:3 i sa tim pošpricam kapulu.
Na vrh
Sasa22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: otok
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasa22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 08:06
Evo ako moze pomoc.

Uzeo sam sjeme luk rubin, sto sada s njim, posijati pa na kada budu lukovice izvaditi, spremiti za drugu godinu ????

Upomoc
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 10:37
Sasa posij ga, okopaj kad nikne, redovito plijevi, a kad mu cima dozreli i osuši se, povadi, otresi od zemlje i osuši, ništa ne čisti,takav ga spremi negdje gdje neće smrznuti..Pred proljeće ga očisti, posadi lučice i eto ti pravog luka....Ajde ako želiš prati malo na mojoj temi u povrtnjaku, ja ću isto sijati dosta sjemena luka. Sjeme je isključivo moj proizvod, imam ga jako puno centurije, nekog domaćeg i onog plavog mađara....ako želiš prati, brzo ćeš shvatiti i naučiti sve što treba da dobiješ svoje lučice...    

Ako želiš nešto od navedenog sjemena luka kojeg imam, javi se u pp...    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 15:41
I ja cu probati ovo sa sodom,hvala Ljiljus.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Sasa22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: otok
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasa22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 20:46
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Sasa posij ga, okopaj kad nikne, redovito plijevi, a kad mu cima dozreli i osuši se, povadi, otresi od zemlje i osuši, ništa ne čisti,takav ga spremi negdje gdje neće smrznuti..Pred proljeće ga očisti, posadi lučice i eto ti pravog luka....Ajde ako želiš prati malo na mojoj temi u povrtnjaku, ja ću isto sijati dosta sjemena luka. Sjeme je isključivo moj proizvod, imam ga jako puno centurije, nekog domaćeg i onog plavog mađara....ako želiš prati, brzo ćeš shvatiti i naučiti sve što treba da dobiješ svoje lučice...    

Ako želiš nešto od navedenog sjemena luka kojeg imam, javi se u pp...    


Hvala, za sada imam ovaj rubin, probat cu ovao kako si mi objasnio, pa cu vidjeti kako to ide ......
mozes li mi pojasnit "a kad mu cima dozreli i osuši se" i koliko je od sijanja do vadjenj iz zemlje

pozz
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 21:01
Hoćeš reći, kako sam ti objasnila? Ako ga sad posiješ vjerojatno će ti doći kad i ovaj luk koji se sadi za jesti, znači u sedmom mjesecu, možda malo prije, sve zavisi od vremena...Kad se cima osuši, znači nadzemni dio, perušine kako hoćeš, kad polegnu po zemlji, požute i suhe su ko osušena trava, tad ga povadiš iz zemlje, u tanjem sloju rastreseš po zemlji, najbolje negdje u hladu i tako ga sušiš nekoliko dana....Tada ga možeš pospremiti u one mrežaste vreće od paprike i tako ti čeka narednu godinu.... Nešto malo pred sjetvu buduće lučice očistiš, malo protrljaš kroz dlanove tek da spadne višak ljuske koja se posušila još za vrijeme mirovanja, malo podrežeš korijenje i imaš gotove čiste lučice za sjetvu...

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sasa22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: otok
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasa22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 06:27
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Hoćeš reći, kako sam ti objasnila? Ako ga sad posiješ vjerojatno će ti doći kad i ovaj luk koji se sadi za jesti, znači u sedmom mjesecu, možda malo prije, sve zavisi od vremena...Kad se cima osuši, znači nadzemni dio, perušine kako hoćeš, kad polegnu po zemlji, požute i suhe su ko osušena trava, tad ga povadiš iz zemlje, u tanjem sloju rastreseš po zemlji, najbolje negdje u hladu i tako ga sušiš nekoliko dana....Tada ga možeš pospremiti u one mrežaste vreće od paprike i tako ti čeka narednu godinu.... Nešto malo pred sjetvu buduće lučice očistiš, malo protrljaš kroz dlanove tek da spadne višak ljuske koja se posušila još za vrijeme mirovanja, malo podrežeš korijenje i imaš gotove čiste lučice za sjetvu...



Sorry sto te gnjavim, jos da pitam za mjesto suncano, poluhlad ???? i koliko vode

hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.