Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crveni luk, kapula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crveni luk, kapula

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 10:40
Ne, ne naprotiv, ništa me ne gnjaviš! Drago mi je da mogu biti korisna i sebi i drugima, ovaj forum tako i funkcionira, tu smo svi iz istih ili sličnih interesa, a to je pomoći jedni drugima koliko i kako znamo i možemo... Samo pitaj što te zanima..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 10:42
Ovako, luk možeš slobodno posijati na otvoreno sunce i ni za Boga, nikakvo zalijevanje ne dolazi u obzir...Luk ne podnosi zalijevanje, lukovo sjeme također, bar ja ga nikad nisam zalijevala, a uvjek bi mi izrasla šuma Striborova od luka ili lučica ......
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sasa22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: otok
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasa22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 12:04
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Ovako, luk možeš slobodno posijati na otvoreno sunce i ni za Boga, nikakvo zalijevanje ne dolazi u obzir...Luk ne podnosi zalijevanje, lukovo sjeme također, bar ja ga nikad nisam zalijevala, a uvjek bi mi izrasla šuma Striborova od luka ili lučica ......


Ne vidim gumbic hvala pa onda

HVALA   Smile  Tongue
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 16:25
Nema na čemu!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2015 u 13:07
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Hoćeš reći, kako sam ti objasnila? Ako ga sad posiješ vjerojatno će ti doći kad i ovaj luk koji se sadi za jesti, znači u sedmom mjesecu, možda malo prije, sve zavisi od vremena...Kad se cima osuši, znači nadzemni dio, perušine kako hoćeš, kad polegnu po zemlji, požute i suhe su ko osušena trava, tad ga povadiš iz zemlje, u tanjem sloju rastreseš po zemlji, najbolje negdje u hladu i tako ga sušiš nekoliko dana....Tada ga možeš pospremiti u one mrežaste vreće od paprike i tako ti čeka narednu godinu.... Nešto malo pred sjetvu buduće lučice očistiš, malo protrljaš kroz dlanove tek da spadne višak ljuske koja se posušila još za vrijeme mirovanja, malo podrežeš korijenje i imaš gotove čiste lučice za sjetvu...

 
Mene isto zanima uzgoj luka iz sjemena.
Hvala ti na pojašnjenju.
 
E sad pitanje. Da li može i ovako? U 1. ili 2. mj. posijati sjeme u teglice kod kuće. Kad nikne i malo poraste u proljeće ga presaditi u vrt. Hoće li uspjeti tako i hoću li na taj način dobiti samo mladi luk ili glavice luka. Ovo govori samo moja mašta. Što mislite?
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2016 u 09:47
Imam par pitanja oko Luka.
Jedina kultura koju sam do sada sadila i u koju se razumijem je batat, ostalo je sve sadila moja mama.

Sad se mama razboljela i vrt je postao moja slatka briga. A baš se nešto ne snalazim mada ću se potruditi.

1. Nigdje se više ne može kupiti sredstvo protiv lukove mušice :( ( kud baš sad kad sam početnik koji niš ne zna )
Pročitala sam da pomaže sadnja red mrkve - red luka i ŠEČER. Moje pitanje glasi: Da li se luk mora baš špricati ili se može slatkom vodom zaliti kantom za zalijevanje?

2. Nije luk nego bijeli luk ( nisam našla temu pa samo malo pitanjce )
Upiknula sam za probu 10-tak češnjeva luka da vidim kako to raste. Od 10 biljkica koje su vrlo brzo promolile svoje lisnate glavice van 8 izgleda ovako. Što mi je nekako normalno




A 2 ovako. Kao da iz češnja raste više stabljika. Jeli to normalno ili deformirano kako se meni čini?




Ponavljam da sam totalni neznalac o svemu osim batatu, jer ja sam bila mala od palube koja je pumpala vodu i zalijevala. Sve drugo je radila moja mama koja sad zbog bolesti ne može do vrta pa sam prepuštena sebi i vašoj pomoći.

Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 511
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2019 u 07:04

Pozdrav. Luk cvate,ali nema nikakve glavice. Zašto mi se to dogodilo? Negdje sam i pročitala da se cvjetne glavice moraju trgati odmah čim se pojave.

Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2019 u 06:05
Tako je. Ostaviš jednog za ukras a ostale potrgaš čim se pojave Wink 
 Navodno kad sadiš lučice biraš manje, jer one kao neće ići u cvijet, a veće sadiš gušće i pojedeš kao mladi luk. No, ni to baš nije uvijek tako. Valjda ovisi i o godini, sorti, tretmanu lučica još pri proizvodnji...
Meni je ove godine ljubičasti sav u cvatu. Confused
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.