Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jastučac - Aubretia deltoidea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jastučac - Aubretia deltoidea

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Leelou View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Listopad 2010
Lokacija: Sweden
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leelou Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jastučac - Aubretia deltoidea
    Objavljeno: 29 Listopad 2010 u 09:45
Imam jastučac i mali problem. Posto zivimo u Svedskoj gdje nema puno sunca drzimo ga untar kuce. Prije par tjedana nam je poceo zutjeti u sredini teglice. Pazimo da nam zemlja nije presuha i redovno ga zaljevamo. Cvijet je posaden u 5. mjesecu i dosad je lijepo napredovao. Bilo kakva pomoc je dobro dosla. Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2010 u 23:50
Aubrieta deltoides je biljka koja se sadi u kamenjare gdje je najbitnija dobra drenaža tla.Vama je vaša sadnica vjerojatno počela stradavat od prevelike vlage,bolje će se osjećat ako je tlo malo sušlje.Na dno vaze trebalo bi stavit nekoliko većih komada od cigle,a u zemlju u koju se sadi izmješat 1/3 grubog pijeska.

Sliku ste komentirali i ostao je ispod nje vaš komentar.


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 19:56
Ima li ove kamenjarke i u drugim bojama, može li mi netko reći?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 20:13
Ima, od svijetloljubičaste. ružičaste, karmincrvene i mnogo drugih nijansi.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 20:31
Leelou možda ga previše zalijevate. To je ipak biljka za kamenjar, pa i zemlja ne treba uvijek biti vlažna.
A što se tiče boja, evo jedna slika na kojoj se vide 3 različite nijanse.


     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 20:50
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Ima, od svijetloljubičaste. ružičaste, karmincrvene i mnogo drugih nijansi.
Nisam se sjetila da vas pitam kada ste bili u rijeci na kavi, možda ih je bilo za naručiti kod vas pa da ih i donesete. No, vjerujem da ih imate pa ću se javiti na pp.
Pozdrav draga Baka Bea!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 20:51
Baš su krasni i kao prekrivači tla, ali i kad padaju čine divan cvjetni slap
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 07:45
Zahvljujući Hoyi imam i ja ovu prekrasnu biljku u dvije varijante plavu i roza, cvjeta već jako, jako dugo i baš je prekrasna!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 14:55
Da malo oživimo temu Wink. Lep pokrivač tla koji zaslužuje svoje mesto u svakom vrtu (ovde u kombinaciji sa belim Arabisom)
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 16:07
Prelijep jeThumbs%20Up
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 19:20
Prekrasna biljčica, i moja već stidljivo cvjeta
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 13:58
Triša, za par godina će to biti fini plavi jastuk Wink.
Voli puno sunca, pa se za par sunčanih dana baš popunio cvretićima
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 06:56
i moj se puni ,a li ove godine nije ni upola lijep kao prošle



belica,zagreb
Na vrh
DENISVŽ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Rujan 2013
Lokacija: varaždin
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DENISVŽ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 19:15
pozdrav,djevojke!prvo sam saznao da imam puno dvorište iberisa,a sad sam otkrio i naziv ove druge biljke koja mi se rasirila po dvorištu.dakle,to je aubrieta!!!imam je samo u svijetlo-plavoj verziji.sviđa mi se ova ljubičasta.uskoro cu i ja ubacit sliku.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2014 u 10:27
Wink

Smile









Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2014 u 13:20
Skromni dodatak...

Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2014 u 19:33
Predivna trajnica! Baš ju planiram nabaviti, čim naletim na nju...
Neka netko napiše malo više o njoj...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2014 u 19:44
ajme što su krasneBig smile, moja je tek nekih tridesetak cm u promjeru, a svejedno ju je lijepo vidjetiTongue
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2014 u 19:47
Aubrieta

Aubrieta je jastučasta kamenjarka koja formira cvjetne pupove usred zime a procvjeta među prvim proljetnicama.
Cvjetovi su joj u nijansama plave, ljubičaste i crvene boje.
Visina joj je tek nekoliko centimetara a u širinu može izrasti 60 cm.
Odgovara joj sunčani položaj ili polusjena.
Lijepo izgleda tokom cijele godine zbog svojih zimzelenih sivkastih listića koji su gusto zbijeni i stvaraju tepihe u kamenjaru ili na rubu gredice.
Nakon cvatnje ju treba orezati za jednu trećinu, da bi se pomladila i ostala kompaktna.
Ime je dobila po francuskom botaničkom umjetniku koji se zvao Claude Aubriet a živio je od 1665-1742. god.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2014 u 19:53





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.