Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Živice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Odabir živice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Odabir živice

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Nike View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nike Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Odabir živice
    Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 14:32
Svima veliki pozdrav i zahvaljujem na dobrodošlici (ovo je moj prvi post).

Trebala bih pomoc kod odabira živice. Naime imam vikendicu na otoku, i već dosta vremena muku mučim sa odabirom prikladne živice za moju okućnicu, vidim da se o mnogim detaljima mora voditi računa i ne bih htjela pogriješiti.
Naravno, imam i neke zahtjeve:
Živica ne mora biti formalna, ali svakako želim gustu i zimzelenu i da je dobar zvučni izolator. Nadalje, željena visina - do 3 m, ali ne manja od 2 i da ne privlači komarce još bolje ako ih tjera. Prednost dajem autohtonim biljkama.
Na kraju bih dodala da se nekoliko metara od vrta nalazi bor koji ne zaklanja sunce ali iglice često dolepršaju u naš vrt. Podloga u vrtu je prilično kamenita iako ima i nešto zemlje. Što se miroklime tiče, vrt je osunčan tijekom cijelog dana, a tijekom jeseni i proljeća česti su udari vjetra. U budućnosti bih pored te živice (sa unutrašnje strane vrta) zasadila i pokoju voćku. Ako uopće bude moguće.

Zahvaljujem na sugestijama!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 16:17
Da sam ja na moru planika bi bila moj izbor može rasti kao grm i formirati se u stabalce


pogledaj ovdje
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 18:53
Baš sam danas vidjela prekrasnu živicu od teucriuma u sličnim uvjetima kakvi su kod tebe (otok, blizina mora, borovi), mislim da bi zadovoljila tvoje zahtjeve, osim možda visine
Na vrh
Nike View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nike Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 23:45
Još jedna napomena, kuća jeste na otoku, ali nije na moru, dakle nema posolice i sl.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.