Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Graptopetalum bellum – Lijepi Graptopetalum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Graptopetalum bellum – Lijepi Graptopetalum

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 10:56
Negdje sam pročitala da ova biljka može prezimiti vani i da se može tretirati kao čuvarkuća, jel moguće ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 12:13
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Negdje sam pročitala da ova biljka može prezimiti vani i da se može tretirati kao čuvarkuća, jel moguće ?
 
Ne kod tebe i mene.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 17:32
i mislila sam si da je tako, tnx.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 21:14
graptopetalum bellum


Prošlu godinu mi nisu cvjetali. Izgleda da je previsoka temperatura prezimljavanja bila problem. 15 – 20 C. Ovu godinu prezimljavaju na temp. od 10 – 15 C jugozapadni prozor.
Ima li tko kakvu ideju kako da ih natjeram u cvijet ? Što bi još bilo potrebno uraditi ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 12:10
Zanima me još dali bi dušik mogao biti razlog zašto graptopetalumi ne cvatu. Gnojio sam u prošloj sezoni rasta uravnoteženim kompleksnim gnojivom (sva tri broja ista). Razmišljam da bi ove sezone smanjio dušik ili ga čak izbacio iz gnojiva. Dali bi to potenciralo cvjetanje graptopetaluma ?
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 13:45
Ni meni ne cvatu svake godine. Cvali su kada su bili neko vrijeme na dosta hladnom(ali iznad nule) bez zalijevenja. Onda kako bi zatoplilo jednostavno bi izbacili pup.
Zbilja su ti prelijepi!
Na vrh
Bubasvabica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bubasvabica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 14:34
Pinus, prekrasni su! Jel zna netko di ih u Zagrebu ima za kupiti?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 15:54
Originalno poslano od člana ania ania napisao:

. . . Cvali su kada su bili neko vrijeme na dosta hladnom(ali iznad nule) bez zalijevenja.

Ania, u dvije sezone same nule, iskreno malo me to iritira. Čitam po netu da su lagani u uzgoju, da dugo cvjetaju, da imaju krasan cvijet, da . . . itd. Kod koga ? Kod mene je sve obrnuto.

Pišeš da su tvoji prezimili malo iznad nule i da su ti tada cvali. Imam i ja takav prostor – garažu ali je skoro bez svijetla. Zato, zbog svijetla ih ove godine držim na prozorskim policama u prizemlju, prosjek oko 10 C. Zalijevam malo, jednom mjesečno. Ako neće biti ništa od cvjeta ove godine, drugu godinu idu u garažu zajedno sa kaktusima.

Originalno poslano od člana Bubasvabica Bubasvabica napisao:

. . . Jel zna netko di ih u Zagrebu ima za kupiti?

Buba.., Bešlić ih donese svake godine na Floru. Tko ne želi čekati Floru, Lekenik nije daleko.
Na vrh
Bubasvabica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bubasvabica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 16:52
Hvala, planiram se zaletiti na proljeće do Bešlića :)
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 17:12
Pinus, prekrasni su! Držim fige da procvjetaju ove godine!

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 14:04
Negdje sam čitala da dušik potiče rast biljke, a kalij cvatnju ! E sad to treba nekako izbalansirati.
Možda u proljeće davati više kalija, a kad prođe cvatnja, nastaviti sa dušikom ? Jer cvate u svibnju, moj je tada cvao.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 17:51
Glikice, probati ću i to ove sezone. U proljeće krenuti sa gnojivom bez dušika a nakon eventualne cvatnje krenuti sa uravnoteženim gnojivom.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 18:10
Pokušaj ovako: negdje pred kraj ožujka, presadi ga u supstrat kojem dodaj sitno nasjeckanu koru od banane (bananu pojedi), nisu babske priče, kora banane sadrži puno kalija. Ja ću to uraditi sa svojim.I bez dušika, naravno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 19:03
Glikice, koliko kora od banana da stavim u svaku teglu ?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 19:39
ovisi kolike su ti banane Unhappy
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 09:11
Pinus, imaš li naznake cvijeta ? Kod mene ništa, a i cijela biljka mi baš i nije u nekoj kondiciji. Moram se malo pozabaviti njome, jer cvijet  je prekrasan.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 10:24
Čitam i učim. Embarrassed
Prekrasni su vam. Još samo da procvjetaju. Puno uspjeha. Tongue
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 19:35

Glikice, niti kod mene za sada ništa. No čitam da cvjetaju u intervalu od svibnja do srpnja. Počekajmo još malo. Bešlić ih donosi svake godine na Floru. Upravo mu tada i cvjetaju.
Sunce je dobilo moje graptopetalume, malo su pocrvenili. Koliko vidim nisu mi baš jednostavni u uzgoju.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 23:56
Moj je lani procvjetao i nažalost osušio se...
sutra je novi dan
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 13:19
Moj stvarno loše izgleda, ali tješim se da ima puno bebača pa kad oni izrastu bit će ljepši



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.