Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Graptopetalum bellum – Lijepi Graptopetalum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Graptopetalum bellum – Lijepi Graptopetalum

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 22:53


I ja čekam cvijet
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 06:00
Wow draga koliki ti je taj lijepotan. Prekrasan je !

belica,zagreb
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 06:58
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Negdje sam čitala da dušik potiče rast biljke, a kalij cvatnju ! E sad to treba nekako izbalansirati. 

Camelia, krasan je. Kako je samo razgranat.

Isprobavam sve finte ne bi li ih natjerao da procvatu. Trenutno se držim savjeta Glikice. Pojačao sam prihranu sa Kalijem i Fosforom a izbacio Dušik.  Ako ne procvatu ove godine vratiti ću ih Bešliću. Neka se on zafrkava sa njima.ConfusedLOL

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 07:00
Camellia, ovaj tvoj kad procvate.....to će biti prizor za pamćenje !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 21:23
graptopetalum filiferum -  graptopetalum bellum 

Ne vračam se sa Flore bez Graptopetaluma. Ovo mi je treća flora i treći Graptopetalum.   Na slici lijevo je graptopetalum  filiferum. Cvijet nema tako lijepi kao g. belum ali kao biljka neznam ako nije ljepši ?

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 08:56
graptopetalum bellum, 15. 9. 2013

konačno . . .


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 09:03
ti si svoj bar dočekao, moj odabija cvatnju, čak nešto protestira i u rastu, nešto mu ne odgovara, a ne kužim šta.
Lijep ti je sveukupno, i stasom i cvijetom.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 08:09
23. 9. 2013
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 08:19
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

. . . , moj odabija cvatnju, čak nešto protestira i u rastu, nešto mu ne odgovara, a ne kužim šta. . . .

Kod mene dobi puno svijetla ali ne direktnog sunca, supstrat propustan, gnojim često ali blagom koncentracijom gnojiva siromašnog dušikom. Prezimljava u hladnom svijetlom prostoru prosječne temp. oko 10 C. Vodu preko zime 2 – 3 puta ali tek toliko da se korijen čisto ne posuši.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 10:02
OK Pinus, iste uvjete ima i moj, ali.......moram ga istresti iz teglice i cijelog ga dobro pregledati, jer nešto ne štima.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 22:02
nadodat cu nesto na temu cvatnje graptopetaluma kod moje strine prezimljava vanka svake godine je pod snjegom bez ikakve prehrane u nikakvoj zemlji jer ona nevodi toliko racuna o biljcicama al zato cvjeta nemoguce   bude cijeli prekriven cvjetom da se nista drugo nevidi maznila sam pelcer pa ce mo vidit
JELENA FRANIC
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 23:21
Jeka Fra, nešto mi tu sumnjivo. Ne znam gdje ti strina živi, ali kad spomeneš snijeg, pterpostavljam da je negdje na kontinentu. G. bellum to ne bi podnio.
Možda ona ima neke čuvarkuće, one mogu biti dosta slične bellumu i cvijetom i tijelom biljke. A prezimljuju vani pod snijegom.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2014 u 16:58
pozdrav glikice radi se bas o graptu   zivi u dalmatinskoj zagori   gdje zna biti hladno i sve ostale kaktuse drzi vanka i svi ludo cvjetaju njima pase dosta hladno
JELENA FRANIC
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2016 u 13:34
prošlo ljeto sam naručila jedan mali bellum od Bešlića, i ovih dana vidim da mi je pripremio 2-3 pupa, nestrpljivo čekam da se rascvjeta :)
proveo je zimu uglavnom vani, ali dok je temperatura bila iznad 0, par dana što je pala ispod sam unijela sve sukulente u kuću. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.