Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mandarina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mandarina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 08:13
U ožujku sam posadila 2 mlade mandarine.
Mislim da s jednom nešto nije u redu,gornji listovi su joj počeli žutjeti,zna li možda netko u čemu je problem?

Terezija,možda ćeš ti znati?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 23:12
Ne znam kad si napravila ovaj snimak. Nije još počela vegetirati a trebala je ukoliko si je nedavno snimila. Što si stavila u rupu prilikom sadnje? Ne može se dijagnosticirati samo po slici. Zato, napiši što si dodala u rupu. Možda nedozreli stajnjak koji joj je oštetio žile? Piši kakva je ta druga sadnica i jesi im dodala isto gnojivo.
Možeš oko ove  sadnice posuti malo nekog organskog dušičnog gnojiva koji sadrži i željezo ( Fe ). Malo ga zakopaj i zalij vodom. Sve u svemu, ova sadnica ne izgleda tako loše. Ništa što se ne bi moglo spasiti.
Na vrh
marino15 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Rujan 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marino15 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 14:14
Dali je ova moja mandarina bolesna?ima 7 godina u jako sporo raste.jako slabo rodi.rodila je najvise nekih 10 mandarina prije 2 godine.listovi joj se jako kovrčaju.dali ima neku bolest?
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 23:22
Ova mandarina stvarno izgleda loše. Ne vidi se je li cijepljena ili je spoj podloge i mandarine zatrpan što nije dobro. Spojno mjesto treba biti iznad tla 20 ak cm. Da je moja , pokušala bih joj dodati 5-6 lopata zrelog stajnjaka i u ovo doba (proljeće) 0,5 kg mineralnog gnojiva Urea ( u poljo-ljekarnama se mogu kupiti manja pakiranja. Gnojiva malo motikom unijeti u zemlju. Možeš ovo napraviti pred kišu ili nakon dodavanja zalij vodom. Listovi se uvijaju radi štetnika kao što su lisne uši. Ako izbjegavaš kemijski insekticid možeš nabaviti organski insekticid piretrin ( na bazi buhača ) i tretiraj prema uputstvu.
Na vrh
sjele View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sjele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 15:48
napala mi je mandarinu voćna mušica.uboden svaki plod.ima oko 150-tak mandarina.na mjestu gdje su ubodene trunu i pojavi se crv.može li se jesti zdravi dio mandarine pošto je zdravo 90% ploda na nacin da bacim dio koji trune ,da ne smeta zdravlju?vecinom su to dvije tri ,kriške, a ostalo u redu.pobrao sam ih sve.trebam li stablo s cim prskati?hvala
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 22:50
Pročitaj poslijednji post u Bolesti agruma. Možeš jesti ako nema tamnu mrlju koja je znak truljenja. Truležnica izlučuje toksine pa nije preporučljivo. Moje mandarine sakupljene u vreće čekaju bacanje u smeće. Urod 100% uništen. Krive su tropske vrućine i nemamo sreću da nam pošalju sterilne mužjake.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 01:04
Malo sam navratila i na ovu temu...Manderine smo pojeli sa jednog stabla a imam i drugo čije su manderine još zelene..Ima ih jako malo, samo nekoliko komada ali bolje i to nego ništa...Ne znam im imena jer kad sam sadila onda me to nije zanimalo, a sad mi je žao da to ne znam..Terezija možda ti znaš koja bi mogla biti sorta koja još ima zelene plodove?
Žao mi je da vam je puno manderina stradalo od voćne mušice. Meni je također jedan dio stradao od istog štetočine, ali ipak je i dosta ostalo...
sutra je novi dan
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 22:46
Jagoda, vrsta mandarina unshiu, koja je kod nas najčešća, ima više sorata među kojima su rane: Kowano wase, wakiama, Zorica rana a od kasnih je najčešća sorta Owari koju ti vjerojatno imaš. Ona bi trebala biti bujnija.
    Nažalost,  mandarine na našem području su u ovoj godini potpuno nastradale. Budući je voćna mušica karantenski štetnik, odgovornost nije samo na posjednicima.CryAngry
   
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 01:09
Hvala ti Terezija, nadam se da je moja Owari, dok ova rana ko zna od ove tri koje si navela. Kad već pišem moram ti se pohvaliti da moj CITRUS MEDICA lijepo napreduje i ima jedan veliki plod koji je počeo žutiti i jedan još mali.Biljka je dosta narasla pa javi kad treba uzeti reznicu za cjepljenje da ti mogu poslati.
sutra je novi dan
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 12:23
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 12:26
svako jutro u piđami u vrt na doručak ...sa ničim je nisan ni gnjojila ni prehranjivala

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2012 u 23:57
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Hvala ti Terezija, nadam se da je moja Owari, dok ova rana ko zna od ove tri koje si navela. Kad već pišem moram ti se pohvaliti da moj CITRUS MEDICA lijepo napreduje i ima jedan veliki plod koji je počeo žutiti i jedan još mali.Biljka je dosta narasla pa javi kad treba uzeti reznicu za cjepljenje da ti mogu poslati.

    Zahvaljujem ti se Jagoda. Plemka od tvog četruna ( Citrus medica ) će mi trebati na proljeće, početkom travnja. Još ćemo se dogovoriti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 21:47
Kupila sam sadnicu mandarine Chahara i posadila u cvijetnjak
 
 
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 00:55
MOON lijepo si se obnovila.
TEREZIJA javi se kad bude trebalo i javi kakve plemke moraju biti.   
sutra je novi dan
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 16:47
jagoda...hvala
Na vrh
Citrusar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrusar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 18:00
Confused Da li netko zna gdje se moze kupiti mandarina UNSHIU OWARI ?
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 00:34
Vjerujem da se sorta Owari može nabaviti tamo gdje se prodavaju i ostali agrumi. Ne znam gdje živiš. Ja sam u južnoj Dalmaciji i agrume mogu nabaviti u četiri registrirana rasadnika. Ako ne nađeš unshiu Owari koja se bere u studenom i prosincu, možeš odabrati njoj slične po vremenu sazrijevanja kao što su: unshiu Saigon, unsh.Kuno ili unsh, Seto.
Na vrh
Citrusar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrusar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 19:51
Terezija,hvala,
imam vrt u Tribunju kod Vodica. Za Awari sam cuo da najbolje podnosi niske temperature. Nije mi vazno kada rodi.Vaznije mi je da bolje podnese zimu. Koja je jos sorta pogodna za te uslove ( u Tribunju hoce biti dosta hladno)?
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 22:54
Koliko ja znam, općenito mandarine Unshiu, pogotovo ako su cijepljene na podlogu Poncirus trifoliatu, jednako dobro odoljevaju niskim temperaturama.
   Prema tome,primjerice, sorta Kowano Wase ( rana ) jednako dobro podnosi niske temperature kao i kasna sorta Owari a tako i ostale sorte iz grupe Unshiu.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 16:36


Cvetaju i moje mandarine.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.