Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aichryson
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aichryson

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2013 u 11:39
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 19:54
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Jukica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jukica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 13:14
Posto mi je enrikova nona pomogla prepoznati biljku, evo me sada ovdje s pitanjem, sta bi moglo faliti mom aichrisonu, malo su mu pozutjeli listici. Drzim ga na prozorskoj dasci okrenutog negdje na sjevero zapad, zalivam ga jednom u 7 dana... Ima li ko savjet? Ne bih da mi ugine Cry     
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 15:12

Jukica, dobro došla na forum. smile73

Tvoj aichrison izgleda sasvim u redu. Ako mu povremeno požuti koji donji listić ništa strašno. Stari listići pri dnu biljke odumiru a novi na vrhu stalno rastu. To je normalan proces. Problem bi bio ako bi bilo obrnuto.

Ako nema sunca interval između zalijevanja možeš preko zime produžiti recimo na 10 do 14 dana. Vidim da je posađen u tresetu. Nakon zalijevanja treset ostane dugo vlažan. Preko zime su mu mokre noge najveći neprijatelj.

Na vrh
Jukica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jukica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 23:04
Hvala na dobrodoslici i na odgovoru! Drago mi je da je u redu, malo me zabrinulo tih par zutih listica jer sam imala vec neugodno iskustvo s ovom biljkom. Dobila sam jednu malu grancicu od tetke, rekla mi je da je samo zasadim i ja sam tako uradila. Nakon 10-ak dana samo mu je nestao korijen. Onda sam na poklon dobila ovaj pa ga sada mazim i pazim. Znaci samo da prorijedim zalijevanje...

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 05:24
Jukice, najbolji postupak za zalijevanje sukulenata ti je ovaj:
Čekaj prvo da se površina zemlje sasvim osuši. Kad je površina suha, sredina i dno posude su još mokri. Onda čekaj još, koliko god treba, dok pitarić na podizanje ne postane vidno lagan.  I onda zalij.
Ovisno o veličini posude, veličini biljke, zemlji, temperaturi, itd, ovo može trajati i po 2-3 tjedna, ili i duže.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Jukica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jukica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 22:41
Hvala na savjetima! Puno ste mi pomogli ;-)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 11:15
ajmo malo podići temu , kako su vaši?

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 11:47
Moj odpjevo labuđi pjev!
pokušala sam zakorjeniti grančicu koja nije imala cvijet, primila se, procvjetala i otišo. žao mi je ovog lijepog cvjeta!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 12:10
on kad procvjeta propadne, zato ja kad napupa otkinem grančicu koja nema pup i posadim, ja bih rekla da je to biljka kratkog vijeka zato ju treba uvijek iznova saditi
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 09:00
moj ispočetka... došao kao mali pelcer od Camellie...


belica,zagreb
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 20:41
moj doprinos ovoj temi


Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 18:35
Kaktus, prelijep je.
Ja juce kupila ovo slatko drvce, kad sad citam kako je kratkog vijeka... Da sam znala, ne bi niposto kupila. Jer, nema mi cari uzgoj biljke nad kojom ces strahovat da ne procvjeta i stalno iznova saditi male patrljke. Da li bi pomoglo da ga drzim u kuci sve vrijeme i na malo manje svjetla? Da nikad ne procvjeta? Big smile  Kakva steta. Nije dzaba kostao 1 evro...
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 18:52
moji su stari otprilike 3 godine i još nisu procvjetali, i lako se zakorijene
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 19:01
Odlicno! Sad mi je lakse!
 Ocigledno da ih ti imas vise komada, zato ti zelim da ove sezone na jednom ugledas bujan cvijet!
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 20:26
Imam 2 komada ali planiram zakorjeniti još ako koji procvjeta pa ode,
ako se nevaram na početku teme piše da ima dvije vrste jedna koja ode nakon cvjetanja i ona koja ostane pa pročitaj od početka teme i saznaj više...
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 20:33
Sve sam procitala prije nego sam se javila i zavapila LOL Nazalost, moj je taj koji bi krepao. A nadam se da grijesim, jer toliko mi je slatka biljka, da sam kupila dvije, i sebi i mami. Ja mislila neka Krasula, a posto nisam bila sigurna, kupila sam i Krasulu za koju sam sigurno znala da to jeste LOL
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 20:39
Neka ti raste i raste, ali neka ne cvjeta pa da ostane
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 20:54
Kaktus   
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2014 u 13:19
Kako mi je slatko ovo drvce, danas sam jos jedno morala kupiti da se utjesim na ovom kisnom vremenu smile91  Malo cu probati eksperimentisati sa jednim, da vidim koliko treba reznici da se zakorijeni.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,221 sekundi.