Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruta graveolens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruta graveolens

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ruta graveolens
    Objavljeno: 30 Kolovoz 2016 u 23:31
Davno je to bilo Silvy kada sam tražila... Hvala, imam sada i često radim rakiju od rute.

Zgodno je ovo pročitati... jako je korisna ova biljka.

http://zdravljeisreca.com/ruta-eliksir-zdravlja/



Pravi naziv biljke je
Ruta graveolens pa će valjda admin ispraviti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2016 u 10:57
Ne mogu staviti slike.
Mira K i Belina, imam sjemena rute, koju smo odsjekli.
Spremit ću vam ga.

Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2016 u 00:01
Rutvica - Ruta graveolens

     
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 00:32
moja cvjeta


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:05
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Da oživim temu...

Ona se samo sjemenom razmnožava? Gdje je ima za nabaviti  u Rijeci?

 
Tek sam sad vidjela da ju tražiš (ima je kod mene u boci LOL) No sad stvarno, ovo ljeto mogla se kupiti na RI placu. Vjerojatno će je onda biti i nagodinu.Big%20smile 
Na vrh
kbszeljko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kbszeljko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 21:43
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

O.K. Poslat ću ti, ali se dobro raspitaj koliko lišća smiješ metnuti u jednu bocu. Doduše, rekla bih da je kvalitetnije ljetno lišće zbog veće erotičnosti, a ti ipak probaj i s ovim "zimskim". Pošalji mi adresu na pp pa ću ti ovih dana poslati.

Dobro večer g. Kika .
Mislim da me poznajete budući sam od Vas već u više navrata kupovao sjemenke , a sada me zanima Ruta - mogu li i ja dobiti jednu biljčicu - jasno , ako ima koristi da ju sačuvam da prolječa - jasno morate mi poslati i uputstvo kako i što sa njom sada raditi.
Toliko od mene za sada uz zahvalu i lijepi pozdrav od
Željka iz Petrinje
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 15:39
evo moje 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 08:41
Ma mislim da bi ipak trebalo rutu tražiti u nekom od naših vrtnih centara jer je ima.Ja sam ju kupila još proljetos i ako bude imala sjeme "ulovit" ću ga no ne vidim baš da će ga biti.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 17:15
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Ima je u rasadnicima,Miro morat ćeš doći do Zadra,ovdi nema što nema.
Vidim da sve što tražim ima u Zadru!Wink
 MM i ja smo od 9.09. petak pa do nedjelje na Bolu na Braču ( službeno - privatno) pa jedino da svratim najprije u Zadar pa da nastavim.. LOL 
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 15:37
Ima je u rasadnicima,Miro morat ćeš doći do Zadra,ovdi nema što nema.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 13:38
miro pokušati ću ti nabaviti sjeme rute, čula sam da se razmnožava sjemenom
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 22:24
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

I mene zanima ruta,imala sam je u vrtu,kupljenu malu biljčicu,ali kaidanjem je i nestala.
A dali ima tete Đurđa?
Nema, pitala sam je. Ma naćićemo mi to Wink
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 22:04
I mene zanima ruta,imala sam je u vrtu,kupljenu malu biljčicu,ali kaidanjem je i nestala.
A dali ima tete Đurđa?
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 19:30

Da oživim temu...

Ona se samo sjemenom razmnožava? Gdje je ima za nabaviti  u Rijeci?

Na vrh
montokuc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2009
Lokacija: Germany
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montokuc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2009 u 10:33
Evo rute,snimio sam je na Mljetu,slika nije najbolja,nije bio moj fotoaparat,u maju idem opet na Mljet pa cu napraviti par dobrih makra!



Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 14:06
Zanimljivo to za lipome....Mike, molim, ako bude  nekoh pozitivnih rezultata...javi nam na forum...
Hvala!Smile
 
Imala sam je u pitaru, ali nisam znala što bi s njom....sijala sam je.
Na vrh
Mike View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mike Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 11:22
Evo me nakon kraće stanke-jučer sam se vratio sa Krka gdje sam dobio samo malo Rute, već skoro suhe , tako da od soka ove godine ništa,stavit ću je u rakiju komovicu . Tako da će lipomi pričekati još jednu sezonu.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 14:01
Ja imam baš sada suhog sjemena rute( vjerojatno je na biljci ostalo od lani ).Ako hoćeš da ti pošaljem javi mi na PM.
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 22:25
Ja bih bio jako zavalan ako bi mi netko poslao nešto sjemena te rute. Koliko sam čitao mislim da bi to morao imati u vrtu. 
Na vrh
gruber View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gruber Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 16:21
mene zanima za lipome dali si ih uklonio ja ih isto imam
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.