Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruta graveolens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruta graveolens

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 07:35
Još jednom napominjem (znam da piše u gornjem dijelu),

Rutica je otrovna! Nikako ne upotrebljavati u većim količinama!!!

I u rakiju se stavlja tek jedna grančica!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 22:11
Inače ruta sadrži tvar rutin koji pomaže u obnavljanju kapilara (ima ga još u npr. heljdi). Navodno pomaže kod oslabljenog vida - radi gore navedenog. Čaj se može kupiti u ljekarnama - tko zna dobar recept s kojim biljem ju možem kombinirati u tu svrhu (slabi vid) - pijem ju s kamilicom jer je sama pregorka...?

Inače preživi zimu - prošle godine sam ju sijala i na vrt, mali grmići se dobro drže na vrtu...
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 07:04
ima negdje na cvijet infu objavljeni i još ćemo o njoj pisati
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 07:16
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Inače ruta sadrži tvar rutin koji pomaže u obnavljanju kapilara (ima ga još u npr. heljdi). Navodno pomaže kod oslabljenog vida - radi gore navedenog. Čaj se može kupiti u ljekarnama - tko zna dobar recept s kojim biljem ju možem kombinirati u tu svrhu (slabi vid) - pijem ju s kamilicom jer je sama pregorka...?

Inače preživi zimu - prošle godine sam ju sijala i na vrt, mali grmići se dobro drže na vrtu...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 20:11
hvala Ivane! smile78
Na vrh
Mike View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mike Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 10:44
Poštovanje !
 
Pošto mi je punica bolesna , bio sam sa suprugom kod izvjesnog travara , dobili po što smo došli (za punicu) , a pošto ja imam pokoji lipom pitao sam ga kako bi to mogao ukloniti. čovjek mi je odgovorio da tri dana mažem sa sokom rute i nakon toga sokom bršljana. E sad bršljana imam na kile , a ne znam gdje bi našao rutu ? Ja sam inače iz Moslavine pa ne znam da li to kod nas raste?
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 10:54
ruta ili rutvica...
Ruta/rutvica (Rutae herba)

Sadrži eterično ulje, flavonske glikozide, furanokumarine, alkaloide kinolinskog tipa. Treba je koristiti samo u obliku standardiziranih gotovih pripravaka. U homeopatskim pripravcima daje se kod nagnječenja mišića i zglobova, bolesti vena. U "narodnoj medicini" koristi se za poticanje menstruacije, kod glavobolje. Ne smije se primjenjivati tokom trudnoće. Rutvica (Ruta graveolens L.) biljka je iz obitelji rutvice (Familia Rutaceae). Farmakopejski naziv joj je Folia Rutae – Oleum Rutae. Prirodni je antispazmodik, abortiv, aromatizant, antitusik, antihelmetik, digestiv, dijaforetik, diuretik, dermetik, emenagog, emetik, kardiotonik, kolorant, sedativ, stimulator i ... bolje je kupiti u biljnim drogerijama koje drže  pripravke.. ali oprezno s njom

Na vrh
Mike View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mike Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 12:42
Hvala na iscrpnom odgovoru , no ako ne probam neću ni znati da li djeluje , stoga molim smile143 ako znate kako do Rute (živog cvijeta) bio bi vam zahvalan Smile ! Današnja medicina odstranjuje lipome isključivo kirurški ,te bi u tom  slučaju bio previše izreckan smile41.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 13:05
Na vrh
Mike View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mike Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 13:16
Ne bi htio biti previše patetičan no iskreno hvala Tongue !
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 13:20
Ne zahvaljuj!  Samo ako je od koristi .
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 17:44
Mike, javi mi gdje ti je lokacija pa ću ti ili poslati biljku ili sakupiti i poslati sjeme. Upravo se sprema na cvatnju.
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 00:12
ruta ti raste bez problema kod nas -vas u Moslavini
imam vrt u Moslavini i raste bez problema a di je ima u prirodi neznam
sutra je novi dan
Na vrh
Mike View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mike Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 11:11
Ok neću zahvaljivati , no molim Kiku da mi se javi na moj mail mihovil969@gmail.com  , nešto sam našao no nisu imali za presaditi ,a na Krku gdje je ima u izobilju (Rute) ću biti tek krajem Kolovoza !smile85
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 11:50
Zanimljiv recept za lipome.Rado bih ga isprobala na sebi.Imam lipome, imam rutu i bršljana u izobilju.Ali, nažalost, alergična sam na bršljan. Ne smijem ga ni dotaknuti.smile209
Preostaje mi da probam samo s rutom.Možda će uspjeh biti polovičan pa da izgubim barem polovicu lipoma?!
Na vrh
gruber View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gruber Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 16:21
mene zanima za lipome dali si ih uklonio ja ih isto imam
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 22:25
Ja bih bio jako zavalan ako bi mi netko poslao nešto sjemena te rute. Koliko sam čitao mislim da bi to morao imati u vrtu. 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 14:01
Ja imam baš sada suhog sjemena rute( vjerojatno je na biljci ostalo od lani ).Ako hoćeš da ti pošaljem javi mi na PM.
Na vrh
Mike View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mike Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 11:22
Evo me nakon kraće stanke-jučer sam se vratio sa Krka gdje sam dobio samo malo Rute, već skoro suhe , tako da od soka ove godine ništa,stavit ću je u rakiju komovicu . Tako da će lipomi pričekati još jednu sezonu.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 14:06
Zanimljivo to za lipome....Mike, molim, ako bude  nekoh pozitivnih rezultata...javi nam na forum...
Hvala!Smile
 
Imala sam je u pitaru, ali nisam znala što bi s njom....sijala sam je.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.