Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalateja - Calathea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalateja - Calathea

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kalateja - Calathea
    Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 13:47
Danas sam imao akciju spasavanja jedne biljčice. Koleginica iz susedne kancelarije bacila jednu saksiju sa sve cvećem u smeće. Kaže biljčicu napali sitni paukovi, propala je i ona je bacila. Inače je biljka bila prelepa, sa zelenim listovima i roza linijama po njima. Izvadio sam je iz saksije, oprao ostatke pod mlazom vode i posadio je ponovo u drugu saksiju. Koleginica kaže da je to bila Calathea majestica. Tražim vaše mišljenje da li ima nade da se oporavi ovo što je od nje ostalo i šta vole kalateje?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 14:01
Voki,definitivno ce se oporaviti..
Regenerirati iz korjena..
 
Ja ih inace uzgajam u toplom,ne na direkt suncu..
i cesto orosavam..
a preko ljeta ih drzim sa monsterama u hladovini i jako su zahvalne..
 
 
Drzim fige da se oporavi,iskreno se nadam da hoceThumbs%20Up
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 14:36
Ne mogu da shvatim kakve su to osobe što mogu baciti još živu biljku u smeće. Morao sam je izvaditi i pokušaću da je oporavim. Dok god ima i malo zelenog ima šanse, a koren joj je u dobrom stanju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 15:51
a voki, netko ili ne zna sta bi dalje sa njom ili zna ali nema volje se toliko zabaviti sa time...lakse je baciti i kupiti novu, koliko god to nama bilo neshvatljivo (tako sam i ja dobila moj ficus ali...i on zamalo u smecu zavrsio)....
....ne znam sta bi odgovaralo ovoj tvojoj biljcici ali kontam da tibor valjda zna sta prica....
....slikaj nam ju opet za nekih mjesec dana...do tada bi vec trebalo biti neke promjene (ili mislis da ne bi??)
smile186

Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 15:52
Voki samo da ona ima dobar korjen!
 
 
E sad sam se sjetio..
nemoj samo pretjerivati sa zaljevanjem,jer u trenutnom stanju se cesto dogodi da istrune..
onako ravnomjerno zaljevaj
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 16:04
Znam da je previše vode može ubiti, jer nema listova, pa je i transpiracija minimalna. Koren joj je zdrav i mislim da za mesec dana treba da krene sa novim izdancima, ako preživi.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 20:53
 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za biljku!
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 17:46
voki ima li kakvih rezultata
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 17:59
Aglaja je takodje misljenja da je jedno vreme ne zalivas, ostavis na neko polusenovito-senovito mesto i na neko vreme zaboravis.

poz.

Aglaja
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 21:35
 ovu biljčicu moja mama obožava..godinama je ima i nije baš prezahtjevna....ona je zove  PIANTA.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 08:07
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

voki ima li kakvih rezultata

Iz zemlje proviruju novi izdanci, mislim da će se oporaviti. Pokidao sam suve ostatke listova i sada čekam da vreme učini svoje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 14:36
Imam isti problem kao Esperanza, listovi na rubovima posmeđe. I moja je tricolor, ima dovoljno svjetla, zaljevam normalno, ne premještam ju, kad pada kiša vani se tušira. Okružena je drugim biljkama koje su bujne i zdrave. Što ne valja??? Cry
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 19:49
Kalatee je biljka koja voli izrazito visoku vlagu u zraku pa na nedostatak iste reagira vrlo brzo sa smeđenjem rubova (slično kao i banane! u sobnom uzgoju...) Postavi ju na kamenčiće u posudi s vodom tako da rub tegle ne dotiće vodu...i skloni ju što dalje od centralnog
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 10:21
Hvala Tropi, pokušati ću ju što češće špricati odstajalom vodom i ovo sa kamenčićima je dobra ideja
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 15:23
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Hvala Tropi, pokušati ću ju što češće špricati odstajalom vodom i ovo sa kamenčićima je dobra ideja


kamencice vec imam,a ni temp nije previsoka (cca 18°C) , zemlju odrzavam vlaznom...
jedino jos sta mogu prbati je prskanje....
Na vrh
marija maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marija maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 17:24
                     

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 13:11
Ajme Marija Maja kako su tvoje lijepe i bujne...
I ja sam jednu kupila prošle godine i super je napredovala, ali u zadnje vrijeme joj također listovu posmeđe na krajevima... Čak sam je presadila i korijen joj je zdrav, pa se sada razmišljam da je stavim u kupaonu, jer ako tako voli vlagu možda joj neće biti loše....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 14:24
Prekrasna je, imala sam i ja takvu, ali mi je na žalost nestala. Počelo je sa sušenjem listova, onda su se zafrčkali, pa sam je presadila, ali na žalost ništa.
Imam dvije, ali su drugačije od ove na slici.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 08:37
ok marija maja!
pomozi sada meni i mojoj kalateici....ne znam sto joj jeCry
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 11:13
Esperanza,zašto misliš da joj nešto je?Opada lišće.suši se,ne raste???
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.