Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Miltonia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Miltonia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 19:44
di si to kupila za 10 kn?
Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 09:15
Emilly, hvala na uputstvima, pošto sam do sada imala samo phalove i dendriće, zbilja sam malo proširila interese, a i ti si mi poslala neke vrste za koje još nisam čula, pa ako si ih ti naučila na isti režim zalijevanja, pokušat ću i ja !! !! Pa mislim si, oncidium, cimbić i miltonija pa onaj zigo, bila bi luda da sam to propustila, po 10 kn !!!!

Zvjezdana, MBM u Varaždinu !!  Imali su i prekrasne lavande, 20cm visoke ali cvijet na cvijetu !!  A cvijet bijelo-lila !!Heart   Kak bi vidjela koliko li su koštale, pa oči sam ostavila na polici s orhidejama !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 08:46
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Dani13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dani13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 08:41
Ova Miltonia prekrasno izgleda. Nedavno sam i ja kupila jednu jer me očarala izgledom mada nemam iskustva sa ovom vrstom pa me zanima koliko ju je potrebno često zalijevati????? 
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 19:13
voki prekrasna je Heart

Dani ja ti nisam profi,  moju zalijevam kad i sve druge 1x tjedno potapanjem evo baš sam danas sve moje bučnula u vodu i za sada mi se to pokazalo ok jel tjera novu stapku, e da i prskam listove špricom, finom maglicom

evo moje miltonije



Na vrh
Dani13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dani13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 08:03
Hvala na savjetu tako sam i ja odlučila postupati sa svojom, prije par dana je izgubila one lijepe cvjetove al se nadam da će ubrzo pustiti novu stapku i cvjetove, a što se tiče špricanja listova to nisam probala jer na ovim klasičnima list dobije tamne pjege od vode pa nisam pokušavala na miltoniji iako je na njoj drugačiji list pa mislim da ne bi trebalo biti problema
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 08:51
neznam zašto bi plehe propale od vode, ne smiju stajati u njoj ali vlaga im treba, ja ispod mojih imam duboke podloške sa vodom da se isparava po njima, samo pazim da je korijen zaštičen

ponavljam fotku 

Na vrh
Dani13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dani13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 07:52
Prekrasna je, moja je imala iste cvjetove nadam se da će ubrzo pustiti nove.

Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 13:11
Hoće samo da se malo odmori :-)
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 22:48
Obično slikam često i teško da mi promakne cvjetanje neke biljke, a da ga ne zabilježim slikom. To mi se dogodilo sa nekoliko phalova koje nisam slikala (niti sam zapamtila kakvi su) pa sada sa nestrpljenjem očekujem njihovu ponovnu cvatnju da vidim koje su boje.

Isto mi se dogodilo i sa miltonijama. Evo, jednu sam poslikala prije nego joj se osuše cvijetovi, a druga ima još jedan pupoljak koji će se ovih dana otvoriti pa ga moram poslikati da i nju ne zaboravim kakav cvijet ima.



Na vrh
Dani13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dani13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2013 u 07:49
krasna je, nadam se da će i moja uskoro pustiti iste
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 10:53
Molim pomoć - u ožujku sam kupila miltoniu koja je prekrasno cvala, ali od tada ništa... samo je izbacila sa strane novu mladicu koja je sva nagužvana. Ne znam u čemu je problem, ima li tko kakvu ideju?
Zalijevam je jednom tjedno potapanjem, kao i sve ostale orhideje, koje mi super uspjevaju, ali ova...Cry
 
Prije:
 
Sada:
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 13:31
Na miltonijim se listovima "harmonika" pojavljuje zbog oscilacija u opskrbi vlagom. Teško je u našim sobnim klimatskim uvjetima postići da miltonije imaju optimalnu vlagu zraka i supstrata onako kako njima paše. U zraku im nikako ne možemo osigurati njima potrebnu vlažnost, a sa vlažnosti supstrata koliko - toliko zadovoljimo njihove potrebe. Samo tu se javljaju velike oscilacije u vlažnosti supstrata od onog dana kada ju zalijemo / potopimo u vodu pa do zadnjeg dana pred ponovno zalijevanje. Na početku je supstrat dobro vlažan (ponekad, zavisi od strukture supstrata, bude i prevlažan), a kako dani prolaze supstrat se isušuje i na kraju često (pogotovo ljeti) bude i presuh. Upravo zbog takvih oscilacija u vlažnosti supstrata javlja se "harmonika" na listovima.
Ta pojava nije opasna u smislu da će biljka zbog toga uginuti, ali je upozorenje.

No, kako sam već rekla, neće to bitno utjecati na biljku. Na lišću moje je bilo puno "harmonika", ali je svejedno izbacila odjednom desetak cvjetnih stapki. 
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 13:46
Hvala ti na brzom odgovoru! Ova "stara" biljka ima lijepe, ravne listove, a mlada je sva nabrana (ovo je slika od prije cca mjesec dana, sad je biljka veća i jače se to vidi). Nema tragova nove stapke, pa me zanima koliko miltonije često cvatu?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2014 u 14:34
Poslije cvatnje, odrezala bih cijelu cvjetnu stapku i stavila biljku na malo hladnije mjesto. Pokraj pseudolukovice nasuprot bi izrasle dvije mlade pseudolukovice koje će kasnije cvjetati. Ponekad izbije samo jedna nova pseudolukovica kao što je i kod tebe slučaj. Stara pseudolukovica više neće cvjetati i služi kao izvor hrane mladima. Zbog toga s vremenom postaje smežurana i neugledna. Mladim pseudolukovicama treba par mjeseci da narastu i potjeraju cvjetnu stapku, tako da ispadne da cvjetaju otprilike dva puta godišnje.

Inače, "harmonike" na listovima ostaju trajno.  
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 15:11
Ma ova moja je cvala u ožujku, i odrezala sam cijelu stapku nakon što su otpali svi cvjetovi. Al kod mene obratno - stara pseudolukovica je lijepa, ravna i nema ni jednog nabora, a mlada je sva nabrana. ConfusedNadam se da će ipak cvasti...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.