Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Miltonia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Miltonia

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Miltonia
    Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 11:47

Ima li netko iskustva sa ovom vrstom? DObila sam je na poklon prije nekih mjesec dana :)

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 11:11
Kako je miltonija?
Meni su rekli da one vole više vlage pa sam ih zaljevala svaka 3-4 dana i tako ih sve uspješno ubila.
Trenutno imam dvije, zalijevam ih jednom tjedno (sad jednom u 10 dana) i super se drže. Nadam se d će mi ponovno procvjetati
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 16:54
Emilly,  nazalost nemam neke vijesti... moja je ocvala nakon cca mjesec dana i od tada stoji nepokretna... niti listica, niti cvjetica... nemam pojma sta joj pase, a koliko vidim nema ih puno pa tesko da mogu nesto pametno izvuci iz tudih iskustava...
i ja ju svakih 10 dana zaljevam kao i sve ostale... jedino si mislim da je preselim u hladniju prostoriju da vidim kako ce se tamo ponasati... sad ionako ne lici na nista... nekoliko listova i ni makac... :(((
 
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 17:04
Ma ne bediraj se. Meni ih je do sada jako puno otišlo. To mi je jedna od težih orhideja za održavanje.
I svaki put kad mi krepa mislim kako ih neću više kupiti...
Vidjet ćemo koliko će moje ovaj put izdržati!?!

Probaj ju premjestiti na hladnije.
Mada su moje na prozorskoj dasci u boravku. Čini mi se da im je tamo ok
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 18:33
ma ne sekiram se... sve ostale mi pustaju stabiljku za stabiljkom... predivne su :) i toliko sam luda za njima da ne mogu proci nigdje a da ih ne kupim... danas sam u intersparu naletila na jednu... :)))
rado bi da mi i Miltonia uspije, ali ako i ne, nista tragicno... :)
imam toliko cvijeca da vise ne tugujem za onima koje ne cvjetaju... ima previse vrsta koje zelim imati... :D
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 21:41
Naravno, tako i ja razmišljam LOL
Ako neka ode, napravi mjesto za novu Wink LOL
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2012 u 10:22
Kod mene procvjetala ova orhideja.
Na jednoj grani ima pet cvjetova i još su dvije grane sa pupovima u začetku, jedna sa 3 i druga sa 5 cvjetova.



Da li je to miltonija?
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2012 u 12:34
jeeeeeee :) to je Miltonia :)))
 
samo sto meni nikako ne uspjeva... daj molim te opisi uvjete u kojima je procvjetala pa da znamo kaj joj pase... :)
 
 
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 09:22
Predivna je!
Ja sam moje uspjela održati na životu (nakon x pokušaja), ali mi još nisu procvjetale
Na vrh
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 14:56
divna je Smile
ja sam svoju izgleda uspjela ubiti.. mjesecima pokušavam skužiti kaj joj paše ali ona ne trza na ništa... bila je na hladnom.. na toplom.. sa manje zalijevanja.. sa više.. na kraju je čini mi se od kad je bila u boravku na toplom počela rikavati Confused a tako bi voljela da pokaže bar male znakove života... 
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 19:54
Evo me samo da prijavim 2 stapke na mojoj miltonijici smile71
Ne znam kako mi je to uspjelo... Vjerojatno zato što sam ih pustila na miru, zaboravim ih zaliti, baš sam ih ignorirala u zadnje vrijeme. Očito žele privući pažnju LOL
Na vrh
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 08:12
super Emily Heart gdje ju držiš? na koliko stupnjeva?
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 08:30
Meni je u kući svugdje 20-22°C. Miltonijica je gore u spavaćoj sobi, s-i prozor.
Jedna je super, ima dvije stapke, a druga je malo kilava. Rastu joj samo oni harmonika listovi. A imaju skroz iste uvijete...

Na vrh
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 14:30
Moja bu umrla smile85
Zagreb - zapad
Na vrh
Seny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Seny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 14:06
Lijep pozdrav svima...evo ja sam nova na ovom forumu i nadam se da cu ovdje naci i podjeliti s vama puno novih i korisnih informacija. Volim orhideje i imama veliki izbor u svom malom stanu phalaenopsisa, i jednu Miltoniu sa kojom i nisam bas na zelenoj grani :(( Nesto mi je sva nikakva i nema cvjetova pa vas molim za pomoc. Lisce joj je svijtlo zeleno i naborano a i pocelo se susiti. Evo stvait cu vam sliku da je vidite.


Upssss...ne znam kako staviti sliku :(! Help!!!
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 18:37
Pokušaj se prijaviti na www.photobucket.com. Kad uploadaš sliku samo iskopiraš link kod kojeg piše IMG code ;)

Ja ti nemam baš dobrih iskustava sa spašavanjem miltonije Disapprove
Zadnje dvije sam kupila u super stanju, zalijem ih kad im se posuši supstrat (otprilike svakih 7 dana). Jedna mi je ponovno procvjetala


Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 19:46
Originalno poslano od člana Seny Seny napisao:

...    Upssss...ne znam kako staviti sliku :(! Help!!!
 
 
 
Seny pogledaj ovdje  (klik) kako se stavljaju slike
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Seny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Seny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 23:02


Evo moje tužne miltonije

Pcelica 7 zahvaljujem na informacijama

Emilly tvoja miltonia je pre pre predivan, svaka cast!!!!     Ja bi da i moja bude sto prije takva
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 15:15

Ovo su moje nove orhideje (nemojte reči na glas da su sa sniženja jer one to neznaju !!)  Sa njima nemam iskustva, ali nisam mogla odoljeti cijeni, samo 10 kn !!  Pa sada lijepo molim osnovne upute za odžavanje na životu, pa čak i ponovnom cvijetanju!!



Uploaded with ImageShack.us



Jedino miltonija ima malo čudnije lišće, ostale mi se sve čine OK !!

Uploaded with ImageShack.us



Oncidium mi je oduvijek bio velika želja !!  Kako s njim ??

Uploaded with ImageShack.us


Za ove neznam kak se zovu, pa molim identifikaciju !!  Dvije tegle su zato jer su mi putem ispale iz tegle i same se podijelile !!Wink



Uploaded with ImageShack.us




A ove mladice ili izbojci cvijetnih grana ovog cimbića, kaj mislite kaj su ??
Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 17:46
Zygopetalum ti super izgleda, on voli hladnije. Zalijevanje standard... Ja sam moje navikla da ih sve zalijevam istovremeno, potapanje svakih 7 dana (osim vandi, nijh prskam svaki dan). I ne voli prskanje po listovima, niti puno prihrane.
Miltonija mi malo izgleda koma, sretno s njom! Mada vjerujem da ćeš ju dovesti u red ;)
Za oncidiuma ti ne bi baš davala savjete jer ga redovno ubijem. Sad opet imam jednog (isto sa sniženja), zaljevam ga savkih 7 dana i za sad je ok...
Ove rezdijeljene su ti cattleye. Videjla sam da ti ona jedna cvjeta pa vjerujem da znaš što ćeš s njom ;)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.