Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrijesak - Calluna
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrijesak - Calluna

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 13:41
ove vani cvjetaju kada im je vrijeme i zavisno od uvjeta....
 
dok ove sadite u rasadniku sadite su u određeno vrijeme i "prilagodite" da cvjetaju sada :o))
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 13:42
Calluna%20vulgaris%20in%20Sorten%20-%20Garden%20Girls%20®%20und%20Besenheide%20in%20Sorten
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 16:38
Jako lijepo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 19:39
admine prekrasne su, bujne i u punom cvatu
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 17:20
to je trajnica aja ga bacila ,imala sam ga u tegli mislim da nije preživio zimu bio je potpuno suh i bez listovaOuch
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 23:39
Moj vrijesak je u punom cvatu, čini mi se malo rano. ali ....
vrijesak%20-%20lat.%20calluna
ali zbunjuje me što sam lani kupila ljubičaste, crvene i bijele, a ove godine svi cvatu ljubičaso
vrijesak%20-%20lat.%20calluna%20
na ovoj slici se vidi lanjski cvijet koji je bio crveni, a ove godine cvate ljubičasto smile48. Meni je to enigma, a vama?
Na vrh
DonaB View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DonaB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 21:21
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Moj vrijesak je u punom cvatu, čini mi se malo rano. ali ....
vrijesak%20-%20lat.%20calluna
ali zbunjuje me što sam lani kupila ljubičaste, crvene i bijele, a ove godine svi cvatu ljubičaso
vrijesak%20-%20lat.%20calluna%20
na ovoj slici se vidi lanjski cvijet koji je bio crveni, a ove godine cvate ljubičasto smile48. Meni je to enigma, a vama?


A gde ti prezimuje jel dobro mesto na terasi koja je pokrivena ,a ona je posadjena u saksiji(tegli)
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 21:08
Oprosti DonaB, tek sada sam vidjela pitanje smile42. Ove na slici su lani u jesen posađene u ove žardinjere, tu su bile preko zime, pao je snijeg na njih jer su kod ulaza u kuću, a to je sjeveroistok. Ni kada su bile pod snijegom nisam ih dirala, nisam ih čak na proljeće ni presađivala. Vjerojatno zbog sjeverne strane malo su kasnije u proljeće potjerale, ali evo sada cvjetaju. Jedino što sam pogriješila, nisam ih šišala, ato treba obaviti do početka 5 mjeseca.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 21:23
Ove sam vrijeske kupila početkom 10. mjeseca
Vrijesak%20-%20lat.%20Calluna%20
 
Vrijesak%20-%20lat.%20Calluna
 i onda mi je cvječar od kojega sam kupila otkrio tajnu kako se dobiju ovako guste...
Do početka 5. mjeseca ih treba orezati i to bez milosti i igranja, primiti rukom sve garne i iznad šake odrezati škarama.... ubrzo potjera i onda je ovako niska i bujna.
Na vrh
DonaB View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DonaB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 16:01
Hvala necu zaboraviti za sisanje .a ja moj vresak ostavicu na natkrivenoj terasi i to istocna nadam se da ce mu biti dobro
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 11:34
Ja sam dva puta kupovala tu biljku i nijednom mi se nije primila, tako je bilo i kod šogorice. Kad ja primjetim golem grm u njenom kamenjaru  kakvog nema nigdje u centrima, gust, širok, od cvijetova ne vidiš stabljiku i pitam ja nju odakle joj, a ona meni pokaže na planinu. Donjela je i primilo se i izgleda fenomenalno.
Nedavno smo otišle zajedno na sam vrh i iskopale meni par komada, jučer sam gledala, grmić je potjerao zelene izdanke. Sad imam ljubičastu, idem još po bijelu i rozu boju kad bu šogica imala vremena jer ona zna di ima tih boja. Baš sam sretna!
I da bi bio bujan mora se drastično orezati, inače je sav neki divlji i rijedak. Sliknut ću njezinog da viditeSmile
Tena 28.3.2010
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 21:41
Moje nove biljkice :)



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2012 u 19:27
Evo i mojih novih ljepotica. Probati ću ih preko zime držati na balkonu, nadam se da je to vrsta koja podnosi hladnoću. Ovdje čitam da su erica i calluna različite vrste, a meni su ih prodavači prodali pod ericu (iako na deklaraciji lijepo piše calluna vulgaris).

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2012 u 19:48
ovoga puta treba vjerovati deklaraciji jer je ovo definitivno calluna. erica je puno grublja od callune pomalo asocija na iglice od jelke- bora
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2012 u 21:16
admin, znači li to da može prezimiti na balkonu ili da ju pospremim kad zahladi?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 06:09
Ovisi gdje se nalazite i gdje se nalazi cvijeće. Ako je na zaštićenom mjestu onda bolje da ostane vani.
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 13:03
U Zagrebu sam, imam natkriveni balkon na istočnoj strani. Za sada ću ih držati vani, pa ću pratiti kako će ponašati kad dođe zima. Hvala administrator
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 15:47
Fiorella, to jest calluna. Erica izgleda kao ova na slici dolje. Ja sam isto u Zg, i držim ih na balonu, kao i maćuhice. Gdje si kupila taj grmić s bobicama, koliko košta?

Erica



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 19:26
orhideja4, ovu biljčicu (gaultheria procumbens) kupila sam na Splavnici, mislim da sam ju platila 18 kn.
Pokušavam nešto saznati o njoj na forumu, ali bezuspješno. Tražilica ne pomaže baš
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 19:43
Fiorella hvala na inf. Jel mi možeš reći gdje je Splavnica?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.