Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrijesak - Calluna
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrijesak - Calluna

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 20:48
Jesenska kombinacija


Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 20:51
još samo jedna sitna puzava maćuhica i naslovnicu vrtlarsko časopisa :o))
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 21:18
dijana predivna kombinacija. Jel ostavljaš preko zime vani kada budu minusi? Kako bršljan i ovaj grmić to podnose? Ovako bi si i ja mogla složit jednu teglu :)
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 20:21
Originalno poslano od člana dijana7566 dijana7566 napisao:

Jesenska kombinacija



kombinacija ti je lijepa samo ova vrsta hebe ne podnosi minuse,tako da neznam dali će ti ostati,možda netko zna više.samo nebi htjela da ti se smrzne vani.Embarrassed
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2012 u 18:56
ja san u plodinam kupila callunu ...skpo..34 kn.. ne bi voljela da mi propadne...posadila je u vrt   


što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2012 u 19:53
Hvala na lijepim riječima i pohvalama. Prvi put imam ovu hedu pa neznam kako će se ponašati po zimi. Vrijesak  može van, a bršljan je prušlogodišnji pa...vidjet ću. Kalj sam omotala folijom i ide pod krov. Za sad lijepo cvate i baš mi  se sviđa.smile78
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2012 u 20:08
Šteta hebe, ova ne može prezimjeti vani.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 07:25
baš si me preduhitrila s komentarom BB, prošlu zimu je uginula na mojem balkonu iako sam dobro zaštitila tegluConfused

Za informaciju curama iz Zg, u MBM-u su Callune po 6 kn (akcija), a Erice po 18 kn.
Splavnica je dio zagrebačke glavne tržnice Dolac, gdje se prodaje cvijećeSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 09:47
I ja sam ih nekoliko smile224i zaštićenih i nezaštićenih.
Za calunu 34 kn smile42Primjećujem da su morske cijene 3-4 puta veće nego na komtinentu. Dobila sam od poznanice podatak da su na Rabu za bršljan tražili 100 kn, a ljudi su htjeli ozeleniti zid apartmana. 
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 11:17
ovo je ogromna caluna ..visine dva pedlja
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 11:46
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

baš si me preduhitrila s komentarom BB, prošlu zimu je uginula na mojem balkonu iako sam dobro zaštitila tegluConfused

Za informaciju curama iz Zg, u MBM-u su Callune po 6 kn (akcija), a Erice po 18 kn.
Splavnica je dio zagrebačke glavne tržnice Dolac, gdje se prodaje cvijećeSmile


Hvala :)
Baš sam se pitala di je to u Zg :D
Ja sam prošli tjedan našla na Kvatriću (tamo gdje su cvjećarne) Konzumovu cvijećarnu i u njoj callune po 3 kn. Bile su svježe i prekrasne. To su one manje, ne one velike. A velikuh sam vidila u Konzumu u AM po 29kn.

Kako zaštitite plastične tegle na balkonu? Ja ih imam hrpu što sa maćuhicama, što s callunama, ericama i ostalim zimskim biljem?




Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 11:57
Ovu su moje koje trenutno rastu na mom balkonu, a ja molim Boga da ih mraz ne uništi



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 17:59
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

I ja sam ih nekoliko smile224i zaštićenih i nezaštićenih.
Za calunu 34 kn smile42Primjećujem da su morske cijene 3-4 puta veće nego na komtinentu. Dobila sam od poznanice podatak da su na Rabu za bršljan tražili 100 kn, a ljudi su htjeli ozeleniti zid apartmana. 




u MBM-u je lijepi izbor različitih bršljana, dosta bogata mala teglica po 8,80 kn
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 22:49
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

I ja sam ih nekoliko smile224i zaštićenih i nezaštićenih.
Za calunu 34 kn smile42Primjećujem da su morske cijene 3-4 puta veće nego na komtinentu. Dobila sam od poznanice podatak da su na Rabu za bršljan tražili 100 kn, a ljudi su htjeli ozeleniti zid apartmana. 
 
 
Ma daj, za bršljan tražiti 100 kn je prava pljačka da je ne znam kakav. Pune su šume bršljana. Dobro, nije šareni nego obični zeleni, ali i taj je lijepi.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 07:17

Na ovoj temi već dugo nije nitko pisao, šteta, biljka je prekrasna.Dobila sam je nedavno pa me zanima da li da ju presadim van na gredicu ili da je ostavim u tegli na balkonu?

Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 07:37
Uvijek sam ih sadila van i uglavnom je izdržala do proljeća.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 07:55
A kasnije? Jer piše da je to zimzelena biljka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2014 u 16:45
macorka, slobodno posadi vrijesak u vrt, na mjesto gdje se voda ipak ne zadržava predugo ili napravi drenažu kamenčićima ili stučenom ciglom. Kako je to zimzelena biljka, dobro podnaša temperaturne minuse. Moj je u vrtu već treću godinu, samo na kraju zime orežem ocvjetale stabiljke sve do listića ili novih mladih izboja - to potiče da bude grmolik, a pogotovo bolju cvatnju. Ako je suha zima, poželjno ga je i malo zaliti. Nažalost, nisam sad u prilici staviti njegovu slikicu, cvate stalno.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 09:30
Erika prezimljava i -20C, sunčana pozicija, leti redovno zalivanje, zimi dovoljne padavine, na proleće malo djubriva, posle cvetanja orezivanje da se održi oblik i pospeši naredno i garantovano najlepši ukras u bašti, u vreme kad retko šta ima boju (barem kod nas na kontinentu).
S početka cvetanja




današnje stanje

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2015 u 16:24
Mimar je, baš ti je pravi ukras vrtasmile169
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.