Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže pokrivačice i padajuće ruže
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže pokrivačice i padajuće ruže

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 11:07
Super, baš me zanima koliko su razgranate i guste, te kako cvatu. Imam jednu kosinu pa bih htjela neku sa dužim granama a tu ćete mi pomoći vi curke i vaše slikice Clap
Moon, to je stvarno jeftino, 12 kn, nisam ni znala da ih imaju u tim centrima, samo s obzirom na loše iskustvo nekih ljudi bojim se uzeti tu, jer većinom uopće cvijet nije onakav kakav je na slici već dobiješ nešto sasvim drugo. Radije bih uzela u vrtlariji, tu sam bar sigurna da je to to, iako su skuplje...
Tena 28.3.2010
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 11:31
  smile79Moja ruža crvena bajka danas blago otvorila dva pupoljčića. Imaju tamno rozu boju.
 
uskoro postavljam sve njene slike ovde kao što sam obećala.
 
 
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 13:33
Swany cvjeta :) poslije stavim slikicu

 a Bonisa se sasušila nažalost ništa od nje :(
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 09:16
Baš mi je žao za Bonicu, ali bit će još prilike. Netreba odustati! Wink
Tena 28.3.2010
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 14:09
ovo je moja pokrivačica tla The fairy kupljena je kod Viraga
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 15:42
Meni djeluje dosta visoka...
Tena 28.3.2010
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 23:26
Ako se ruže za pokrivanje tla jače orezuje one se ponašaju kao mini grmolika ruža.Što ih se manje orezuje one se više povijaju prema tlu.Za pokrivanje većih površina trebalo bi nabaviti ruže koje rastu u širinu do 3 metra i u visinu samo pola metra;
Grouse (Immensee) - Kordes 1984
Max Graf - 1919
Partridge (Weisse Immensse) - Kordes 1984
Pheasant (Palissade Rose) - Kordes 1986


Na slici je pokrivačica tla Dick - Dick uzgajana kao mini penjačica,visoka oko 2 metra.



Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 12:41
Hm, gdje nabaviti takve ruže? U vrtlarijama ih baš i nemaju a meni trebaju baš te koje puze po zemlji.
Tena 28.3.2010
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 10:32
imas ih par vrsta u rasadniku ruza Virag
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 14:45
Ja sam naručila nekoliko sorti od vrtlarije Virag i očekujem ih početkom ožujka. Kada sam vidjela koliko sorti ruža imaju nisam znala za koju bih se odlučila. Papageno i Samba mi golicaju znatiželju, a uzela sam i ruže pokrivačice -povijuše, a i nešto penjačica, ...
Prošle godine uzela sam sadnice od MBM-a i svih 16 kom su se posušile, od Viraga očekujem ipak kvalitetu i nadam se lijepim cvijetovima.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 19:59
Yoyo, neces se razocarati, meni se od Viraga niti jedna nije osusila. Jedino je steta sto ih nisi narucivala za jesensku sadnju, jer je to prema uputama uzgajivaca bolje napraviti.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 20:34
Moje naručene od Viraga i posđene u jesen evo sve pupaju,radujem se prvim cvjetovima.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 21:26
Mojim pokrivačama tla ovoje drugo proljeće. Prošlu sezonu su lijepo napredovale i cvjetale, a sad već imaju lisne pupove koji se pomalo otvaraju. Imam posađenu:
 
Pokrivačice:
 "Bonica": Vrijeme cvatnje (mj.): 5-11
              Visina (cm): 60-70
              Širina (cm): 100-150
              Miris: slab miris
 
"Swany": Vrijeme cvatnje (mj.): 5-11
             Visina (cm): 30
             Širina (cm): 150
             Miris: slab miris
 
!Dic Dic": Vrijeme cvatnje (mj.): 5-11
             Visina (cm): 60-70
             Širina (cm): 150
             Miris: slab miris
 
Kupila sam ih u Bauhausu, kao i sve ostale moje ruže (stablašice), sve su iz Rasadnika "Milić", nisu bile skupe, vidjela sam ih u ponudi i jesenas i sad. Sve su odgovarale deklaracijama koje su bile na njima. Slika ima u mojoj temi u temi Vrt u slikama  
 
 
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 17:34
mislim da je ovo prekrivacica tla ,ja sam je kupila prije 3 god ,trazila sam ruzu za sjenovito mjesto i dobila ovu Confusednisam je bas volila jer mi je puzala po tlu,prosle god sam je digla i svezala i sad mi se sviđa..posebno mi se sviđa sto cvjeta do bozica ,puna je sitnih crvenih cvjetica cijelu godinu

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 17:37
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:16
Neke su još uvijek u pupovima, a neke su počele cvjetati, pa evo za početak par slika:
Swany:
 
 
Bonica:
 
Dic dic:
 
 
 
 
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 14:11
Prelijepe su,kad nađeš vremena molim te slikaj cijele da vidimo kako izgledaju i koliko mjesta zauzimaju.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 14:17
Swany izgleda predivno ovako blizu... Dvoumim se između te i još jedne.
Tena 28.3.2010
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 14:24
Moja Swany posađena u kalić ne raste samo cvijeta,ajd barem nešto.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 14:29
eh da, moon i ja sam bila u bauhausu već par puta i nijednom ih nisam zapazila!
arim, treba joj vremena, mlada je, kad probuja bit će je i previše! ;)
Tena 28.3.2010
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.