Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže pokrivačice i padajuće ruže
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže pokrivačice i padajuće ruže

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 19:47
d.i.n.a.....mislim da ih je bilo na samom početku proljeća, a i svaku jesen ih viđam, to i je nekako vrijeme koje je povoljno za sađenje ruža - jesen i proljeće, sad se pronađe samo onih kontejniranih, koje i onako možeš saditi cijelu godinu. Sasvim slučajno sam baš kupila tu gdje jesam ruže, da sam se našla na nekom drugom mjestu, vjerojatno bi ih kupla negdje drugdje. Ali, što je je...sve deklaracije su odgovarale kupljenom i sve su mi se primile. U jednom vrtnom centru sam lupila još par pokrivačica, prošlo proljeće, s jednostrukim cvijetom. Vidjet ću kako će se ponašati ovu godinu, tek trebaju cvjetati, prošle godine nisam bila baš zadovoljna, no bile su tek posađene. Očekujem da ove godine pokažu svoju ljepotu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 16:46
Moon, lepe su tvoje ružice. U Bauhausu se isplati kupovati, jer su kod njih ruže i tako iz rasadnika, a cijene su više nego povoljne.
Ja imam samo jednu pokrivačicu tla, Concerto, boje marelice. Kad je posliknem, budem stavila sluku da je vidite. Cvate do zime i ima zdravo lišće.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 09:15
da se i ja uključim,ovo je koncerto ali u vazi jer mi je vjetar potrgal stablašicu
koncerto
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 09:57
moon ona mala bijela ružica nije svany,imam ju i ja ali ne znam kak se zove
-ovo je svany
svany
 
 
 svany
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 09:58
a ovo je ta malička
bijela%20pokrivačica
bijela%20pokrivačica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 20:45
mandevila...krane su ti ruže, kažeš da nije swany - imam istu pokrivačicu tla i stablašicu, kad uspoređujem sa slikama na netu iz raznih vrtlarija, imenuju ju kao swany
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 18:13
Pokrivac tla Concerto u mojem vrtu. Siroka je preko 2 metra, pa obzirom da je blizu bora, njene grane se naslanjaju na bor.
 
 
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 23:23
Može li u kamenjar ova ruža pokrivačica tla ili mi ne savjetujete to?
Rijeka

Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 09:38
ja bih probala od pokrivacice napraviti ogradu...bitno mi je da nije vislja od metra, jel ima netko iskustva?
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 20:10
Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

ja bih probala od pokrivacice napraviti ogradu...bitno mi je da nije vislja od metra, jel ima netko iskustva?
 
 
Monna, zasto bas od pokrivacice raditi ogradu? Mislim da bi ti za tu svrhu bile bolje grmolike ruze, Angela, Eden Rose, Paul Bocuse, i jos neke. Te uze narastu oko metar visine.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 20:42
ma iskreno, meni se jako svidjela bonica kao ograda....ima par slicica na netu...po meni savrseno rjesenje.....hmmmm ne znam ....zato i pitam Embarrassed
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 20:57
Ruža Bonica spada u floribunde,naraste 50,60 cm,pa ako želiš tako nisku ogradu,posadi ju i bit će jako lijepa
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 21:47
ma i bitno je da je niska....ispod metra sve stima....jer radi se o travnjaku oko zgrade
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 21:55
http://www.vanmeuwen.com/flowers/flower-plants/cottage-garden-plants/rose-bonica/68555VM
ovdje se vidi kako sam ja to zamislila...nadam se da sam smjela staviti ovaj link...ako ne ...moje isprike
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 21:57
Sve jasno,posadi i uživaj!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 20:31
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Pokrivac tla Concerto u mojem vrtu. Siroka je preko 2 metra, pa obzirom da je blizu bora, njene grane se naslanjaju na bor.
 
 
 
Gdje si nabavila ovu ružu i koliko ti je stara? Može još koja slika?
Rijeka

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 22:41
Miro, slika od moje petogodisnjakinje vise nemam. Cesto na nju i zaboravim, jer se nalazi izmedju dva velika bora i grma tise. Budem sutra probala usliknuti.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 21:22
Od pokrivacica imam po nekoliko komada Swany, Concerto 94 i Les quatre seison. Cvatu cijelo ljeto i prekrivaju kosinu ispod povrtnjaka. Da znam stavit sliku s mobitela po kojem tipkam sad bih i pokazala kako
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 21:24
Mira K ima ih kod Viraga..
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 10:08
rubensica, baš me zanima kako izgledaju kad cvatu i koliku površinu pokrivaju. Upravo sam prije neki dan posadila dvije pokrivačice, jednu rozu i jednu bijelu. Zaboravila sam im nazive, nemam pri ruci blok sa zabilješkama. Embarrassed  Sjetih se, roza je Dick-Dick. Obje su od rasadnika Milić.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.