Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže pokrivačice i padajuće ruže
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže pokrivačice i padajuće ruže

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ruže pokrivačice i padajuće ruže
    Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 14:12
Planiram nabaviti pokrivačice. Dal netko ima iskustva sa njima, i može preporuka koju vrstu nabaviti (i opis iz pera vlasnika). Naime trebaju mi roze, čim niže tj bliže zemlji, karmin roze (isto niske).
Ako postoje grmići, ali isto pokrivačice u bijeloj i rozoj boji, da tvore kao nisku pregradu, ili živicu, u dvorištu.

/>Hvala!
Tena 28.3.2010
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 16:37
Pa ne vjerujem da nitko na forumu nema pokrivačice, valjda će mene dočekati da ih kupim i opišem i možda kome olakšam, kad meni nitko ne želi...Cry
Tena 28.3.2010
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 18:14
Ja sam imala,jednu,roze boje,ime nepoznato.Donijela sam je od mame i posadila..Ima negdje i slika na mojoj temi..Lijepa je al je cvjetala samo jednom i to u ovo vrijeme i više ne..Samo mi je smetala pa sam je izvadila..Kod moje mame je ogromna,ali ima za nju i mjesto i prostor.
Nikakve posebne njege ne traži,slično kao i sve druge ruže..Ja sam je tako tretirala i bila je super...Samo,eto ja ih baš nemam gdje pa ih više ne nabavljam..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 18:54
Znači cvatu samo jednom??
Tena 28.3.2010
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 20:44
Moja je cvjetala samo jednom,što ne znači da sve cvjetaju tako..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 21:58
Mogu i višekratno, pogledaj si karakteristike pokrivačica ovdje pod OPŠIRNO.

http://www.vrtlarijahorvat.hr/DetaljiPonude.aspx?id=5
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 10:11
Hvala curke, mislim da ću otići do njih, ali sad nije vrijeme, najbolje na jesen, samo se bojim da ih sve ne prodaju jer kod njih to brzo ode... a za druge vrtlarije ne znam.
Tena 28.3.2010
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 22:57
ja cekam da mi stigne u utorak padajuca ruza Ruza bajka - lat. Rosa The red fairy 
 
posadicu je u visoku posudu.
 
postavicu slike.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 15:12
Mislila sam da postoji samo The Fairy i Pink Fairy...
Super, čekam slikice Smile
Tena 28.3.2010
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 15:37
d.i.n.a. ,
 
evo da vidis iz kataloga ovu crvenu sam porucila:
 
 
a ta pink koju si spomenula - lat. Rosa the fairy imaju i nju, ali nisam imala novca da i nju porucim.
evo i nje da vidis kako izgleda u reklami kataloga:
 
 
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 18:11
Ovakvo nešto mi uopće nije palo na pamet, stvarno su preeekrasne Clap
saditi ih u visoke posude pa da ovako lijepo padaju, fenomenalno. Ali zimi ih onda treba spremati, bar na kontinentalnom dijelu, kaj ne? Mislim da bi se smrzle u teglici.
Tena 28.3.2010
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 18:30
kod njih pise da zimi mogu prezimiti i u posudama ako je posuda dovoljno velika Wink   (a kazu, treba biti min 25cm u precniku)
 
ja cu ih zastititi zimi, saksiju cu obmotati necim (do jeseni cu se raspitati sta je najbolje) da koren ne bi smrznuo tokom zime i minusa napolju.
 
ove ruze, kazu oni, imaju ili poleglu formu (kada pokrivaju tlo) ako se sade na zemlji, ili padajucu ako se sade u posude (kao na njihovim slikama kataloskim).
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 10:11
Iskustvo je najbolji učitelj, samo pazi da ih dobro omotaš... šteta bi bila da propadnu
Tena 28.3.2010
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 10:25
U rano proljeće upravo sam ovako posadila dvije pokrivačice tla,bijela Swany lijepo napreduje a Bonica 82 nešto slabo.Jedva čekam prvu cvatnju.Svakako ih poslikam da vidite.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 10:29
Clap
Tena 28.3.2010
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 19:05
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

U rano proljeće upravo sam ovako posadila dvije pokrivačice tla,bijela Swany lijepo napreduje a Bonica 82 nešto slabo.Jedva čekam prvu cvatnju.Svakako ih poslikam da vidite.
 
 
arim ,
 
jedva cekamo slikice tvojih. smile126
 
ako možeš, postavi odmah slike i kakve su sada.
--------------------------------------------------------------------------
 
a ja ću postaviti slike mojih ovde čim ih dobijem za par dana,
pa ću postaviti nove slike i ponovo - čim procvetaju.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 19:39
Super, imat ćemo za usporedbu, prije i poslije! Thumbs%20Up
Tena 28.3.2010
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 19:45
Jesenas sam posadila Swany, Bonicu i Dic-Dic, kao pokrivačice tla. Sve lijepo napeduju i imaju pupoljke. Bonica tek kad dosegne visinu od 60-80 cm počinje spuštati grane, dosta je robusna i evo sad polako spušta grane. Swany će sigurno biti krasna i kažu da je idealna i za padine, tako da sve ove ruže kad bi se posadile kao padajuće bi također bile izuzetno lijepe. Sve sam ih kupila jesenas u Bauh...iz vrtlarije Milić i bile su oko 12 kn. Kupila sam i stablašice, a na jednoj je nacijepljena baš Swany, tako da će ona tu imati ulogu padajuće ruže. Jedva čekam da procvjetaju
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 20:26
Naišla sam na ovu temu pa evo samo nekoliko riječi. Kupila sam u rano proljeće 4 ruže pokrivačice tla za novi vrt i jako lijepo rastu i imaju puno pupova. Jedna je  jučer procvjetala i ima jako lijepi šatirani cvijet. Imena nemaju, a kupljene su u MBMu. To je njihova proizvodnja i mislim da su imali nekih 5 različitih boja. Kad procvjetaju staviti ću slike da vidite...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 09:12
Evo mojih ruža nadam se slapovima cvijetova...



Prva slabo napreduje ali valjda joj treba više vremena za ukorijenjivanje,ma bit će ona na kraju bolja od ove druge.Posadila sam ih u vrtnu zemlju pomješanu sa kupovnom.Pa vidimo rezultate Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.