Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cedrus deodara Aurea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cedrus deodara Aurea

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cedrus deodara Aurea
    Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 09:13
Cedrus deodara Aurea



Cedrus deodara Aurea je crnogorično drvo srednje veličine. To je vrlo graciozno stablo sa visećim granama. Tokom godine mijenja boju svojih iglica od zlatno žute u proljeće do zelene žute preko zime. Cedrus deodara Aurea je iznimno prilagodljiva. Raste dobro u širokom rasponu pH tla. Jedino što ne tolerira je vlažno tlo.

Svakako ga uzmite u obzir prilikom uređenja okolice. Kada sam prije 10 tak godina počeo sa uređenjem okolice sadio sam svoja crnogorična stabla na razmak od 4 m. To mi je tada izgledalo sasvim u redu za ona mala stabla 80 cm visine. Danas vidim da je to premali razmak. No borovi još dobro izgledaju posađeni u vrstu. Žao mi je za Cedru. Cedrus deodara Aurea je najljepša kada ju sadite kao solitarno drvo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 16:42
Moja je kupljena jučer i stvarno izgleda fenomenalno!!! Namijenjena je kao soliter, ima prostor od otprilike 25m2, valjda će joj biti dosta... Jedva čekam da naraste, sad ima oko 1 m....
Tena 28.3.2010
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 15:27
Krasno drvo d.i.n.a. Čini mi se da je tvoja „pendula“. To ničim ne umanjuje njezinu ljepotu, naprotiv kada odraste biti će glavna u okolici. Nemoj ju zaboraviti prve dvije godine povremeno zaliti dok ne ojača korijen. Kada se jednom primi nikakvo zalijevanje ili prihrana nije potrebna.
Napisala si da je visoka oko 1m (?), na slici izgleda kao da ima dva. Što je veća to je zalijevanje nakon presađivanja potrebnije. Pogotovo ovu godinu s obzirom da si sadila krajem proljeća.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 22:39
Istina, malo sam je smanjila, oko 170cm je... povremeno zalijevam ali mislim da joj je bolje u zemlji nego u tegli. Nije joj valjda potrebno 2 god da se zakorijeni?
Tena 28.3.2010
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 19:39
Nekako me zaokupirao libanonski cedar, sve više skrećem s puta uzgoja isključivo medonosnog drveća, sve mi se počinje sviđat pa me zanima da li ima nade da netko ima mladih sadnica ili barem sjemenja za razmjenu, poklon, prodaju nije važno??
Nisam još googlao cijene u rasadnicima, ali sjećam se kako sam negdje pročitao cijenu od 2 ili 3000kn za 2m visine, to mi je daleko izvan dosega "Ministarstva za minus"
GROW!
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 20:29
Ti cedrovi me uvijek zbunjuju,nikad nisam potpuno siguran koji je koji.Nekidan sam ubrao šišku sa jednog-kratke plavičaste iglice-ako je to libanonski dobiješ sjeme.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 20:27


Ove libanonce sa prve slike sam slikao prošle godine na Cresu. Veće i ljepše u živo nisam vidio. U vrtnim centrima vidim da većinom prodaju varijetet Cedrus Atlanticu glaucu, kratke plavičaste iglica. Njega sam slikao u Zagrebu. Trava, ovako kako si opisao pretpostavljam da je to Cedrus atlantica glauca. Evo i slika habitusa i detalj grančice Cedrus Atlantice glauce.


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 21:11
kupila sam ovaj mali za 10,00 neznam dali ga smijem posaditi u zemlju ili da ga unesem un utra ove zime dok malo ojača ?

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 22:24
nona, ako ga uneseš „unutra“ a pod tim unutra ako misliš na kuću velika je šansa da ne preživi do proljeća.
Sada je pravo vrijeme   da ti ovu malu cedru posadiš . Ne vole cedre a ni ostale četinjače da ih unosimo unutra u kuće.     
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 08:48
hvala Pinus 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 18:30
posađen u zemlju

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 21:15
 e. nona kako je mali cedar?

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 21:19
živ je , sutra ga uslikam pa stavim Tongue
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 09:27
super, baš sam ih vidjela u prodaji, male, ali prekrasne... da imam gdje s njim, odmah bi ga kupila (povoljni su), ali bojim se da bi na duže bio osuđen na teglu pa mi je bezveze da se pati
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 09:38
evo ga godinu dana stariji, nije baš nešto narastao ali mi je bitno da je živ s obzirom da nam se puno toga osušilo ove sezone


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 07:58
ma super je Thumbs%20Up
kad je ovo ljeto, sušu i vrućinu pregrmio, biti će on komad i po
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 17:33
evo ga još godinu dana stariji, ove jeseni ga planiramo presaditi na drugo mjesto, na ovom je bio privremeno

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 07:48
Ja sam zastitio Deodaru sada preko zime,isti je kao od Enrikove None, treba ga zastititi od severnih vetrova preko zime dok je jos mali,na kontinentu nekada duvaju jaki severni vetrovi i hoce grane da izmrznu preko zime,pogotovo dok je mali,a i kasnije, tako da na kontinentu nemoze da izraste u njegovu prirodnu velicinu.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 19:46
Obožavam cedrove, posebno mi se sviđa Pinusov, C.deodara Aurea. E.nona, tvoj je lijepo napredovao. Nisam imala prilike vidjeti u prodaji ovako male, nego samo vece primjerke po, za mene, nepristupacnim cijenama.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2014 u 08:58

Pogriješio sam sadeći cedru tako blizu himalajskom boru.  Samo 4 m razmaka.  Svake godine malo porežem grane između njih. Za sada još uspijevam da to izgleda koliko toliko lijepo no kroz 4 -5 godina jedno drvo ću morati odrezati. Kako sada stvari stoje čini mi se da će to biti himalajac.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.