Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Pravo i vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zastita suma i samoniklog cvijeca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zastita suma i samoniklog cvijeca

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
novopazovcanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje novopazovcanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: zastita suma i samoniklog cvijeca
    Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 15:05
bas me zanima dali neko zna kako ocuvati sume i razviti svjest o zastiti samoniklog cvijeca .nismo ni svjesni koliko je stari indijanac bio ,,vidovit,, u pismu americkom predsedniku.kolumbo ,sta uradi crni sine
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 14:11
Razvija se već prilično jak pokret oko "permakulture", odnosno kulture življenja na održiv način, a koji podrazumjeva i očuvanje postojećih i sadnju novih šuma, zamjenu jednoličnih travnjaka najobičnijim livadama sa samoniklim biljem itd. Istodobno je vrlo jak i sve jači lobi industrijalizacije i globalizacije koji pokušava uzgojiti svu hranu u laboratoriju ili tvornici hrane, ljude držati u betonskim skladištima a samoniklo bilje će biti moguće vidjeti jedino u starim dokumentarcima.

I tako se vodi taj globalni rat, kojeg očito većina nije svjesna, recimo zabrana upotrebe prirodnih ljekova, porez na vrtove, zabrana korištenja kišnice i još bezbroj drugih idiotarija svuda po svijetu, zaliti će se herbicidima prirodne livade da bi ih se pretvorilo u golf terene, prirodne šume će se iskrčiti da bi se sadila točno ciljana kultura, sve manje biološke raznolikosti, manje divljači, insekata...
Na vrh
novopazovcanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje novopazovcanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 16:31
nazalost ste u pravu .prvi put sam dosla u ovaj kraj pre 30 god.ja gradsko bice cudila se tim prasumama ,mirisima,i opasnim zverima u obliku puzeva dazdevnjaka i raznih ptica.zavolela to sve pa opet otisla u grad .kad sam htela da pokazem lepote sinovima,OSTALA SAM SOKIRANA-sve korov,gola brda nepokosene sikare ,.sad nasa djeca misle da je krava prljava zvjer ida je njihovo mlijeko iz.. kutije mnogo bolje .pa me ovo podseti na josipa pejakovica i,,pepu bandica,,samo nit ko vise zna za pepu ,ni za pejakovica ,a kamo li zaCOPICA.nema ti bolan unas prirodnih ljepota samo sumetine idugacka polja po kojima vrabci pjevaju.
istrazuje se mogucnost zivljenja na marsu a unistava se svoj zivot..najvece zlo koje je stvorio ,,bog,, ili priroda [nebitno] je COVEK /
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 07:39

Novopazovcanka, žao mi je što živiš u tako neuređenom okružju..

U mojem je kraju je, ipak, situacija drukčija, puno bolja - još uvijek ima mnoštvo divnih, netaknutih i rascvjetanih livada, zelenih i zdravih šuma koja su pluća zemlje, ima čistih voda i dobrih ljudi.
Znam da postoji i druga strana medalje ali krećem iz vlastitog dvorišta, malim koracima.. Koristim kišnicu, prirodna gnojiva, sadim cvijet, sadim drvo, razvrstavam otpad..
 
Srećom pa su na ovom forumu svi istomišljenici i svi daju svoj doprinos zdravijem životu i biološkoj raznolikosti, svoj obol brizi za okoliš, svoj trud u uzgoj zdrave, domaće hrane, svoj napor u sadnji cvijeća, povrća, grmlja i drveća.
 
I, ono najbitnije, ovdje ćeš naići na mnoštvo dragih, skromnih, poštenih i vrijednih ljudi - te se nadam da će to poljuljati tvoju misao da je čovjek najveće zlo koje je Bog stvorio. Čovjek može biti i najveće dobro koje Bog stvori, sve je stvar vlastitog odabira. Na dobrom si mjestu da se u to uvjeriš - na našem šarenom, vedrom, prijateljskom cvjetnom forumu Smile!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 09:55
Originalno poslano od člana Drug Mile Drug Mile napisao:

porez na vrtove, zabrana korištenja kišnice

mene je to zaprepastilo! u kojim to drzavam su ti zakoni?
Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 11:53
Evo recimo u nekim saveznim državama u SAD-u su se odlučili boriti protiv suše tako što su ljudima zabranili da pohranjuju kišnicu. U drugima je uveden porez na korištenje kišnice, znači ako kuća posjeduje rezervoar za vodu, plaća dodatni porez. Istodobno, ne plaćaju oni koji imaju bazene. Pa su se tako lukavi ameri našeg podrijetla s kojima povremeno chatam dosjetili da iskopaju bazen, kišu s krova puste u bazen, a vodu iz bazena pomalo ispuštaju u vrt. To se, navodno, smije, bez plaćanja poreza. Jer bazen je luksuz koji se u americi tolerira i potiče. U svakom slučaju tek jedna u nizu idiotarija kakve nas očekuju u europi.

A što se tiče poreza na vrt, ne vjerujem da će se još dugo tolerirati vlastiti uzgoj hrane i neplaćanje poreza. Krenulo je s porezom na sitno ribarenje, pa zabranom samostalnog obavljanja kućanskih popravaka, porezom na vlastitu proizvodnju rakije, a istodobno svatko tko ima vrt nanosi veliku financijsku štetu masovnim proizvođačima hrane, trgovačkim lancima i državi jer ne plaća porez. Mislim da ne treba daleko otići da se pronađe država s porezom na vrt, ali trenutno nemam takve podatke.
Na vrh
novopazovcanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje novopazovcanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 18:22
pozdrav svima.POREZ na vrt postoji,kao i porez na vodu hranu ,samo se to sad moderno zove PDV .Svi placamo porez na kucu i okucnicu ,doprinos za sume,rijeke,komunalno,inkasator ,itd...
    SLAZEM se da treba pomoci u odrzavanju rijecnih tokova ciscenju suma ili zelenih povrsina ,pa i novcano ,ali prvenstveno treba povecati svijest ljudi .EVO primera ..placamo neki ,,inkasator,,44kune +132kune mjesnoj zajednici,postavim pitanje sta to placam kazu za vode   -ok-zasto dva puta -kazu na nivou opcine i na nivou drzave ,mogu ja to da razumijem ali niko nikada nije dosao da ocisti nasu rijeku ma kakvi ocisti ,dali nam nesto novaca za uredjenje dobri odbornici to uzeli izbetonirali obalu peku odojke ,rostilj a rijeka idalje tece mutna prljava a ribe ..e njih drzimo u akvarijumu.. imamo divan zdenac tece iz pecine nikada niko nije dosao da ispita tu vodu.a kad nestane vode ,udarice poreze na uvoznu jer boze moj ona ce biti iz ,,njemacke,,a oni nisu vidjeli pijacu izvorsku vodu ni usnovima.O AMARIKANIZACIJI DA I NE GOVORIM jer bi neko nedaj boze pomislio da poticem nac. mrznju. postoji jedna pjesma od njihove grupe ,,Grin Dej,,-zove se Amerikan Idiot-kad oni o sebi tako pjevaju neka im bude.samo sva ta ,,modernizacija,,i u tehnici i u zakonima i u obicajima Balkan ce skupo stajati.NADAM se da cemo mi uspjeti u ocuvanju ovog naseg raja na zemlji.
     A sto se tice onog ,Da je bog stvorio najvece zlo -covjeka-nisam se tako izrazila ,jer neko kaze ,,bog,, neko ,,priroda,,-darvinizam ,pa kako ne bih ulazila u tu raspravu to sam izrekla figurativno.
      sto se mene tice ja obozavam prirodu pa sam i moje sinove tome naucila.    Koristimo iz prirode ono sto nam treba ali joj i vracamo .Sad smo dovezli drva ,pa iako je suma nasa krcimo korov ,trn leske ne rusimo nekontrolisano.   posejali smo njivu kukuruza ali ne za nas nego za divljac tako stitimo nase useve i cinimo dobro djelo.najvise me boli kada vidim visibabe ,zvoncice jaglace ili vrganje ,lisicarke kako pokunjeno i jadno izgledaju na trznicama kod ,,kumica,,a u sumama su gotovo istrebljeni.IMA tih primera koliko hocete. ,,najteze je u zivotu postati i ostati covjek,,-SOFOKLE.

      
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 23:28
Čitam ovo o porezu na kišnicu i ne mogu vjerovati da bi se to moglo dogoditi. Nadam se da neću to doživjeti. A ako hoću, neću priznati da imam cisternu ispod kuće. Valjda neće doći sa sudskim nalogom :o)) Prije uvođenja vodovoda koristili smo kišnicu iz te cisterne za kuhanje i pranje, a sad je koristim za zalijevanje vrta. Em je bolja od tvrde vodovodne vode iz Ivančice, em je jeftinija barem za sada dok nema poreza. Nadam se samo da ove naše postove ne čita nitko od kreatora porezne politike. Mogla bi im se dopasti ova ideja. E, da. Moja cisterna drži 7 kubika vode, a susjed ima 20 kubika jer ima krave i pajceke. Zamislite da njemu uvedu porez...
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.