Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sobni zvončić   Campanula isophylla
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sobni zvončić Campanula isophylla

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 09:51
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Ovako prekrasnom cvjetku nismo ni ja ni MM mogli odoljeti. Pravo osvježenje u ovim još hladnim i tmurnim danima.

campanula



ajmo pomoc....ovakav sam uzela u kauflandu proslu subotu....sobni ili vrtni?, zalijevanje, polozaj? pomoc pls.....(bar mislim da je takavsmile42, bio je 10kn vrlo mala biljcica)....hvala!



pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 15:09
Istu kupila i ja danas u Kauflandu. Prekrasno izgleda, samo joj korjen viri iz posudice. Pitanje: presaditi ju odmah ili čekati da se malo privikne na novu okolinu?
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:17
Imam ga i ja,kupio u Vrtnom centru...predivni su !
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 09:00
a jeste neozbiljnismile102....moja dijana, nema nama odgovorasmile42
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:07
...nemam baš sjajna iskustva s presađivanjem campanula iz Kauflanda, imaju vrlo osjetljiv korijen i čim ga se malo dotakne postoji opasnost da se ne prime...dakle, ako želite presađivati učinite to vrlo oprezno nakon cvatnje, samo lagano biljku prebacite u veću teglicu...one vole biti stisnute, tak da se ne morate bojati da će zbog virenja korijena uginuti...ne pretjerivati sa zalijevanjem je osnovno pravilo, a drugo je da ne vole naš suhi zrak u stanovima pa ih redovito prskajte...
i ja im nikada ne mogu odoljeti u KauflanduLOL 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 13:09
Retriver Sara, hvala na korisnim informacijama o ovim sobnim kampanulama. Nisam ni ja odoljela jednoj u kauflandu, baš su pravo osvježenje u ove zimske dane...
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 13:15
Hvala na informaciji.smile78
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 16:08
ma preljepi su, samo ne znam jesu li vanjski ili sobni?
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 11:16
...draga Monna, kao što i naslov teme kaže, ova campanula je sobna biljka...pokušaj je držati na što hladnijem mjestu i nikako nemoj puno zalijevati, stavi malo vode na tanjurić da uzme kolko joj treba, a treba joj malo, radije je prskaj ako je u stanu suhi zrak...šišanje i orezivanje pa i razmnožavanje... na proljećeSmile..
lijepi pozdrav
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 12:42
još je vani na balkonu


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 09:42
...ajme Mari, pa ti imaš i bijelu...baš je krasnaClap! Mislim da još dugo može biti vani na balkonuSmile...zaista zahvalna biljka, tako dugo u jesen cvate...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 19:10
Mari, jako mi je lijep tvoj zvončić. Ja sam ga nekad imala, ali ih ne vidim nigdje u prodaji. Znalo se naći na placu, na klupi kod onih koji prodaju po par cveteka iz "kućne radinosti".
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 22:17
pisala sam na ovoj temi već o njoj, to je starinska vrsta, sačuvala sam je od moje mame, cvjeta od sredine ljeta do kasno ujesen, a ponekad kad se spremi na pogodno svjetlo mjesto može imati pokoji cvjetić i kroz zimu
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 10:08
Carlo, vidjela sam prije mjesec dana u MBM-u bijelu campanulu u prodaji, lijepa ali drugačija  Marine...cijena, prava sitnica, oko 40 kunaWink pa si je nisam mogla priuštiti...možda bude na kakvom poniženjuWink
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
sumarica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Siječanj 2014
Lokacija: sv.p.cvrstec
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sumarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2014 u 21:58
ja sam iz krizevaca i pokusala sam kupiti sobni zvoncic, ali ga u krizevcima nema.valjda zato jer nemamo vrtni centar. biljka je prekrasna¨.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2014 u 22:52

Ovaj plavi zvončić koji je Monna uslikala, kupljen u Kauflandu, kupila sam i ja prije više od godinu dana. Posadila sam ga u vrt i super mi raste, cvate skoro do zime.
Ovaj koji ima naša Mari me vrača u djetinjstvo, kad sam bila na ljetovanju u G.Kotaru, tamo sam ga viđala na sobnim prozorima (s nutarnje strane).
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 08:48
Cure, za sve vas koje volite sobne campanule  a imate u blizini Kaufland, jedna važna informacija: stigle su!!!
Lila i bijele sitnog cvijeta koje se odmah rasprodaju pa imam samo lila, u maloj teglici, ali guste i prepune cvjeteka, cijena prava sitnica...10,99 kn...požurite!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 08:50
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:


Ovaj plavi zvončić koji je Monna uslikala, kupljen u Kauflandu, kupila sam i ja prije više od godinu dana. Posadila sam ga u vrt i super mi raste, cvate skoro do zime.
Ovaj koji ima naša Mari me vrača u djetinjstvo, kad sam bila na ljetovanju u G.Kotaru, tamo sam ga viđala na sobnim prozorima (s nutarnje strane).


Baš dobro koka da ti raste u vrtu, dobro joj je došla ova topla zimaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 08:51
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

pisala sam na ovoj temi već o njoj, to je starinska vrsta, sačuvala sam je od moje mame, cvjeta od sredine ljeta do kasno ujesen, a ponekad kad se spremi na pogodno svjetlo mjesto može imati pokoji cvjetić i kroz zimu


Mari, vjerujem da je i tvoja bijela ljepotica u punoj formi s obzirom na toplo vrijemeSmile!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2014 u 20:28


Evo, upravo su nam za petak najavili pravu zimu. Ako padne snijeg to našem bilju pa i kampanulama bude pasalo i sigurnije budu dočekale pravo proljeće.











Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.