Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sobni zvončić   Campanula isophylla
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sobni zvončić Campanula isophylla

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sobni zvončić Campanula isophylla
    Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 14:46
Sobni zvončić   Campanula isophylla
 
slika sa net-a
 
 
 
poznata sobna biljka koja u gotovo svim okolnostima donosi mnogo radosti. Dobro cvate na istočnom, ali procvjetat će i na sjevernom prozoru. Kad je u cvatu, treba je zaštiti najjačeg sunca. 
 
Najbolje ju je nabaviti u srpnju ili kolovozu.
Ako želimo da nam biljka stalno cvate jedanput tjedno je nadohranjujemo otopinom gnojiva za cvijeće.
U doba cvata redovito uklanjajte ocvale cvjetove, jer će biljka inače stvarati sjeme i nepotrebno se iscrpljivati.
 Nakon cvatnje dugi izboji se mogu oštro prikratiti, čak do ruba lonca.
 
Tijekom zime biljku treba držati u prostoriji koja ne smrzava ali i u kojoj se ne grije.
U to vrijeme ne treba mnogo vode niti gnojiva. U rano proljeće presadite je u svježu zemlju za cvijeće.
Tada se može i razmnožavati i reznicama.
Mladi izboji stvorit će u vodi dovoljan broj korjenčića.
Može se uzgojiti i kao viseća biljka, a osim sorti s bijelim cvjetovima postoje i one s plavim.


Ažurirao administrator - 24 Prosinac 2007 u 13:16
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 14:54
Dakle ovaj na drugoj slici tako kupolastog oblika je prekrasan.  smile79
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 15:49

e ovo moram nabaviti
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 16:37
ovo je nešta preljepo biljka je prekrasna kad bi naišla na nju odmah bi ju kupila
AB100
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 19:29
T, imaš možda koju? Ili znaš gdje nabaviti? Može iz sjemena?
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 19:39
Hana,nemam,znas da ja kucno vise volim zelenjavu.
Jako cesto bude u baumaxu...
a cijena im bude simbolicna..
 
ja imam vanjsku vrstu u kamenjaru (doduse nisam vec par mjeseci gledao kakva je situacija jel se toliko zgusnilo od grmlja da nemam pojma sto se dogadja)
 
bas cu skicnuti ovih dana.
 
A iz sjemena se jako lako dobije,ali treba sijati u proljece
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 20:04
ima u Baumaxu ali carpatice,možda dobiju i ovu
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 20:58
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

T, imaš možda koju? Ili znaš gdje nabaviti? Može iz sjemena?

Baš sam se pitala koliko će ti dugo trebati da se javiš na ovu temu!!! smile96 I da ste nas informirali jer i meni jako lijepo izgleda!!! Wink
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 22:45
Cure, kad se moja malo razraste, dobit ćete pelcere od mene. Imam samo plavu, a postoji još i bijela. Nakon cvatnje joj se nisu zametale sjemenke, već se samo ocvali dio posušio. Još uvijek na njoj ima par cvijetića iako je već oko mjesec dana na zimovanju.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 23:42

Plava je prekasna!

Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 08:20
predivne su
nisam ni znala za ovo
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 12:12
 kupila sam sjeme prije par mjeseci i sad čekam proljeće da ju posijem...................
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:14
joj blago tebi,imaš plavu.Računaj na mene molim te kad ti poraste ako je ne nabavim prije
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:24
Arwen di si kupila sjemesmile39
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:33

Arwen,Hana,i ja se slazem da treba pricekati rano proljece i onda ju saditi

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:47
da samo je prije treba nabaviti smile181
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:52
Naci cemo ju vec!
Ako nista,naruciti cemo sa neke stranicesmile187
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2007 u 00:04
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

Arwen di si kupila sjemesmile39


čini mi se u emmezete ili u ipercoopa
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2007 u 10:30
njih nema u Varaždinu ako budeš išla i ako ima još i ako nije preskupo (joj koliko "ako") možeš mi kupiti jedan paketić,molim tesmile211
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2007 u 17:25
nema frke, čim budem išla tamo uzmem ti jedan paketić, samo što su cvjetovi na slici u obliku zvončića a ne zvjezdica
ako ne nađem, dam ti pola moje kesice, ima jako sitno sjeme i ima ga dosta (na broj)

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.