Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  123 28>
Korisnik
Poruka
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moj vrt
    Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 16:22
Da se prvo predstavim. Zovem se Ante i imam 22 godine. Prije dvije godine odlučio sam urediti vrt obiteljske kuće i postao pravi zaljubljenik u bilje. Fotografije vrta su stare jedan dan što znači da se vrt tek počeo buditi i nadam se da će Vam se svidjeti.
Neke od vrsta u mom vrtu su:

Acer palmatum atropurpureum
Agapanthus 'Kobold'
Ajuga reptans 'Black Scallop'
Allium schoenoprasum
Aster novae-angliae
Astilbe chinensis 'Superba
Echinacea purpurea 'Magnus'
Abelia grandiflora
Lagerstroemia indica "Caroline beauty"
Pieris japonica "Little heath green"
Olea europaea
Rosa "Ingrid bergman"
Rosa "Swanny"
Rosa "New dawn"
Rosa "Coral dawn"
Lupinus p.
Eunonymus - više kultivara
Phormium tenax
Heuchera americana "Prince of silver"
Heuchera americana "Caramel"
Heuchera americana"Palace purple"
Photinia "Red robin"
Syringa vulgaris "Sensation"
Buxus semper.
Carex "Evergold"
Carex "Bronze"
Lavandula
Hosta -više kultivara
Clematis "Multi blue"
Dasylirion
Cytisus
Sedum tellephium
Sedum spectabile
Sedum matrona
Prunus Laurocerasus
Erica carnea
Ophiopogon japonicus
Phlox
Dahlia "Gerrie Hoek"
i još puno toga......
[IMG]http://imageshack.us/photo/my-images/860/img735.jpg/" />
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 18:22
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 18:27
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 18:29
L]
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 18:34
Originalno poslano od člana Ante3009 Ante3009 napisao:



Ohohhohh koje osvjezenje! :) Odlicna kombinacija!!! Spoj prirodnog i modernog vrta. Nadam se da imas i navodnjavanje jer biljke koje si posadio zahtjevaju dosta vode tjekom ljeta. Mislim da ce se i Baki bei svidati ta tvoja kombinacija :)
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 18:35
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 18:37
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:


Originalno poslano od člana Ante3009 Ante3009 napisao:

[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/0bc7391a-IMG804.jpg" />
Ohohhohh koje osvjezenje! :) Odlicna kombinacija!!! Spoj prirodnog i modernog vrta. Nadam se da imas i navodnjavanje jer biljke koje si posadio zahtjevaju dosta vode tjekom ljeta. Mislim da ce se i Baki bei svidati ta tvoja kombinacija :)


Nemam navodnjavanje jer je mama prestala s poslom tako da za navodnjavanje ne želi ni čuti    . Što se tiče samog uređenja vrta slijedim engleski stil.
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 18:45
Ove ljepotice čekaju da se masline razrastu i stvore veći hlad pa da mogu u vrt

Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 18:47
Kako lipo i uredno!
Bravo za Antu!
Baška Voda
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 18:48
ovaj callistemon je stradao ove zime i zamijenio ga je Acer palmatum

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 19:11
Originalno poslano od člana Ante3009 Ante3009 napisao:

  Što se tiče samog uređenja vrta slijedim engleski stil.


Primjetio sam :) I ja sam veliki obozavatelj tog stila.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 19:15
Dobrodošao Ante. Ti si sve to lijepo isplanirao i posadio. Bravo, jako ti je lijepo.
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 19:33
evo da nastavim s popisom biljaka:

Berberis "nana"
Pittosporum tobirum "nana"
Buddleia Davidii "Adonis blue"
Kniphofia uvaria 'Express'
Gaura
Hebe- više kultivara
Magnolia "Susan"
Mischanthus sinensis "Strictus"
Imperata cylindrica "Red baron"
Hydrangea
Salvia-ukrasna
Aubrieta
Hybiscus syracus
Hemerochallis
Tulipa (fashion, Angelique,...)
Hedera
Alium "Purple sensation"
Platycodon "Fuji blue"
Festuca glauca
Viburnum tinus
Thuja smaragd
Dahlia "Duette"
.......................
a od lončanica:

Leucospermum
Bougenvilla
Hybiscus rosa sinensis -više kultivara
Mandevilla
te nekoliko ljetnih lončanica.

Kako se vrt u narednom periodu bude razvijao stavljat ću više slika.Hvala Vam na komentarima i ako imate bilkakvih ideja, primjedbili savjeta slobodno napišite.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 21:28
smile227Na popis.... a slike su Thumbs%20Up
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 21:31
isuse koje ti pravo carstvo imas!!  svida mi se kako je sve ukomponirano,bravo!!!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 21:38
Dobrodošao..... i baš je dobro što si došao, jer tvoj vrt zaista vrijedi pogledati. Sve čestitke na planiranju, uređenju i brizi - vidi se da sve držiš pod kontrolom i to mi se sviđa - b r a v o Thumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20Up
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 21:55
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/c029%5b1%5d.gif" height="32" width="90" align="absmiddle" alt="smile227" />Na popis.... a slike su [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley20.gif" height="17" width="23" align="absmiddle" alt="Thumbs%20Up" />


Toliko sam se uspio sjetiti, zadnji put sam pisao na papir i prešao broj 100, ali napominjem da nisu sve biljke vidljive u isto vrijeme već se neprestano izmjenjuju. Prekjučer sam se vratio iz Zagreba u kojem sam bio 10 dana i propustio cvatnju alliuma (sad su već u prolazu). Trenutno neistrpljivo čekam da se otvori Clematis "Multi Blue" .
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 21:56

dobrodošlicu ti želim i ja!

imaš zavidnu kolekciju biljaka, sve ti je lijepo i njegovano, pravi raj za oči. tako mlad, a takav zaljubljenik u cvijeće, bravoClap
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 22:30
Syringa vulgaris "Sensation" u cvatu


Tulipa "Angelique"


Leucospermum


Myrtus communis u cvatu


Ajuga repens
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 22:37
A gdje se nalazi ovaj predivan vrt?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.