Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 28>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 13:19
Baš si se mogao javiti da ideš u Zg, pa da napravimo kavicu...žuti karton za tebeWink...a biljke krasne.
lijepi pozdravSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 13:56
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Baš si se mogao javiti da ideš u Zg, pa da napravimo kavicu...žuti karton za tebe[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />...a biljke krasne.
lijepi pozdrav[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />


Imao sam namjeru doći na kavu u ponedjeljak ali sam se vratio dan ranije. U petak mi je bio seminar a subotu i nedjelju sam proveo s prijateljima i sa svojim malim paketićem sreće koji je danas napunio 10 dana.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 14:07

Sad sam znatiželjna.
Kaj je to?
Daj nam stavi sliku kaj god da je  smile143.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 14:39
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:

Sad sam znatiželjna. Kaj je to? Daj nam stavi sliku kaj god da je  [IMG]smileys/emot27.gif" align="absmiddle" alt="smile143" />.





Još je premalen da bi stavljao njegove slike bilo gdje, riječ je o mom prvom nećaku, dječaku Ninu.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 14:55
Ante, vrtek ti je jako uredan i radujem se novoj sezoni!
 
A malog nećaka Ninu čuvaj i uz njega kad god možeš uživaj!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 15:06

Čestitam od srca i želim ti puno lijepih trenutaka uz malog Ninu !

Oprosti, zbunilo me ono  "paketić sreće" pa sam mislila da se radi o nekom kućnom ljubimcu, jer Anaida svog peseka zove  "klupko radosti", pa me ta asocijacija odvela u krivom smjeru.

Ovo je svakako još ljepša vijest  Smile.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 16:01
Ma sve OK, nisi ni mogla znati.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 18:05
ovo jadno izdanje je prekrasno ,samo neznam šta je tu jadno meni je baš lijepo
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 18:54
Evo me natrag. Sjećate se jedne od mojih gredica u velikom vrtu :



Sad sam malo prerasporedio Echinachee i zasadio još par noviteta pa bi to trebalo ovo ljeto otprilike izgledati ovako:



1. Felicija
2. Ageratum mexicanum
3. Aster dumosus (rozi)
4. Aster dumosus (ljubičasti)
5. Platycodon gradiflorus "Fuji pink"
6. Platycodon gradiflorus "Fuji blue"
7. Buddleia davidii
8. Echinacea purpurea
9. Liatris spicata
10. Cytisus
11. Imperata cylindrica "Red baron"3
12. Aster
13. Mischantus sinensis "strictus"
14. Sedum telephium
15. Carex comans "Bronze form"
16. Carex ornithopoda "Variegata"
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 19:02
Ta je gredica bila i prije prekrasna. Nacrt za svaku pohvalu, baš si sistematičan i znaš šta hoćeš. 
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 19:04
a tko te naucio tako lijepo crtati :)?
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 19:11
Odmalena crtam, čak sam išao i na natjecanje iz prostoručnog crtanja u srednjoj školi (po zanimanju sam građevinski tehničar), dva puta osvojio prvo mjesto na županijskoj smotri "Art design"... Čak sam i malo zaboravio crtati jer sam uzeo olovku i bojice u ruke nakon pet godina.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 21:07
a gdje ces kupit ageratum ....ili si ga vec kupio ..ako nisi kad budes kupovo javi mi,ja sam ga sijala al ne vjerujem da ce to bit neke biljke a trebam oko 15 ageratuma.
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 21:17
Sijao, taj pouzdano niče na gredici. Imam sjeme od prošlogodišnjih.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 21:17
Potvrdujem sta i Otok kaze...I ovako je krasno al iskreno jedva cekam vidjet i nacrt proveden u djelo :-)
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 21:49
Originalno poslano od člana Ante3009 Ante3009 napisao:

Odmalena crtam, čak sam išao i na natjecanje iz prostoručnog crtanja u srednjoj školi (po zanimanju sam građevinski tehničar), dva puta osvojio prvo mjesto na županijskoj smotri "Art design"... Čak sam i malo zaboravio crtati jer sam uzeo olovku i bojice u ruke nakon pet godina.


eh sad mi je jasnije i od kud tako dobro kombiniras boje biljaka ;)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 22:01
Najviše volim blage boje (nježno roza, bijela, boja vanilije, plava, boja lavande...) jer onda i vrt djeluje opuštajuće.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
mali_vrtlar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 108
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali_vrtlar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 22:27
covjece ti i nacrte imas, svaka cast, ja jos nisam vidio nekoga da izradjuje nacrte za zasadjivanje biljaka, tako je sve skladno i lipo odredjeno, sve pohvale za majstora Antu smile57
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 23:07
Primjetio sam i jos kod nekih ljudi, ne samo u hr nego i npr i u Italiji,  slicno takvo crtanje - pretpostavljam da je to neka tehnika crtanja (nemam pojma koja). Jel tako ili? Jel ima neka knjiga ili nesto slicno iz koje se moze nauciti tako crtati? (mogao bi probati i bez, ali je nekako lakse kad ti netko pokaze). Ja npr ne crtam tako gredice, jer mi je to lakse vizualizirati u glavi (vise sam fotografski tip) buduci da svakodnevno radim i gledam biljke pa dobro znam njihove forme i velicine pa tako napravim samo plot sa sjestajem biljaka po nekoj gredici.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 23:26
Ovo su ti malo bolje drvene bojice (mislim da je set od deset komada koštao nekih 80-ak kn prije 6 godina) na hrapavom papiru. Što se same tehnike tiče, nisam je naučio iz nikakve knjige (knjige postoje) već mi se to razvijalo eksperimentirajući s godinama. Vidio sam u časopisu moj lijepi vrt da crtaju gredice ali mislim da nisu bile drvene bojice u pitanju nego akvarel ili nešto drugo. Ja sam također fotografski tip kao i ti, samo si ovaj put nisam mogao pomoći jer me uhvatila nostalgija za ljetom pa sam to morao izbaciti iz glave na papir.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.