Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 28>
Korisnik
Poruka
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 19:36
Divan pogled na tvoj vrt i sad u zimi. Kakav li će tek biti u ljeto?
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 21:27
Pregledala sam svih 13 stranica po prvi put, što znači da ću se vratiti opet. Svaki vrt na ovom forumu je jedinstven i poseban na svoj način i mnogo govori o njegovom vlasniku. Tako je i tvoj vrt poseban, veoma uredan i lijepo iskorišten za travnatu površinu i cvjetne gredice (suprotnost u usporedbi s mojim vrtom). Kombinacije s ukrasnim travma me svaki put osvajaju. Jedino me zanima kako uspijevaš travu održavati tako svježom i zelenom s obzirom na vruća ljeta. Ne smijem završiti ovaj post, a da ne pohvalim vlasnika ovoga vrta najposebnije što se može i to zato što je vlasnik mladić od samo 22 godine. 
Sutra je novi dan.
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 21:46
Dobrim natapanjem jer je cijeli dan na suncu bez imalo sjene,. Susjedi me zezaju da ću dobiti nagradu Vodovoda Zadar s obzirom na potrošnju vode. Navečer ga obilato zalijem tj. premještam gumu po travnjaku svake minute a ujutro ga još malo poprskam (čitaj "normalno zalijevanje").
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 21:51
ono kraj erika na lijevoj starni je lavanda sto ne..a kako ti se zove ovaj lijepi div kojem ni snijeg ne smeta ...trebo bi malo više slika stvait,ne vjerujem da nemas sta pokazat,nemoj da moramo dolazit k tebi da gledamo vrt smile57
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 21:56
Sutra ću staviti još slika, a lijepi div je Phormium Tenax ili Novozelandski lan . Pokraj Erica je lavanda
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 21:58
Lijepo je do boli!!!!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 22:55
Ante, samo ti budi tu, ostalo nije bitno, pa cijeli je CIF jedna velika IGRAONICA!!! Samo što svaka igra ima svoja pravila, a tvoja Igra ima zbilja i kost i okosnicu!!

 I, kako moon kaže, "Lijepo je do boli", e sada bi tu trebao biti neki prikladni smajlić, ali u tvome vrtu bi mi svaki izgledao smiješan!!!

Vidim da se u tvome vrtu skupljaju pravi ljubitelji posebnog cvijeća, i zbilja nas raduje što imaš tako krasne primjerke, uprkos nepovoljnim geološkim i meteorološkim prilikama, ma koliko oni bili kod nekog povoljni nisu povoljni za sve,ali na kraju je bitan samo cvijet!!!  I ono što mu pružiš, badava njemu voda ako  on ne želi vodu !!  Bitna je ljubav prema cvijeću, a veliku večinu nas, povezuje upravo to!!

Jedva čekam nove sličice iz tvog vrta!!!  I jedva čekam nešto više saznati o njima, jer neke iz tvog vrta zbilja vidim prvi put!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 22:58
Originalno poslano od člana Free Free napisao:


  I jedva čekam nešto više saznati o njima, jer neke iz tvog vrta zbilja vidim prvi put!!




Koje?
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:07
Kao na primjer čoksica-cosmos atrosangineus, pa ona crvena, moram tek saznat kak se zove, ali cvijet kaj si slikao je u obliku srca, tako je ispalo na slici, hehe  za sada se zadovolji s time, ostalo moram naći kako se zove!!

I da, phormium me zanima, imam malecke šarenolisni i crveni, malecki su još, ali me zanima sve u vezi njih, iako nam uvjeti za rast nisu isti, lijepo je naučiti u kakvim sve uvjetima (mislim na uvjete rasta u našim vrtovima a ne vani!!)!!!

Ako te mogu utješiti, i ja se volim igrati, ali u IGRAONICU nikad nisam ušla!!  Barem sam uvjerena da nisam!!  A možda bi mi se dopalo!!  Jesu li vicevi u njoj, tu sam virnula !!Confused


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:15
Vicevi su u brbljaonici, cutra ti napišem nešto o biljkama jer sam sad umoran . laku noć
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:16
Originalno poslano od člana Ante3009 Ante3009 napisao:

Da ti budem iskren i mene je ovo sunce namamilo na radove po vrtu ali još je rano za išta dirati. DoK traje opasnost noćnih mrazova samo preostaje gledati:

Kao npr:

Ove dvije ljepotice (Erica carnea)


Pa ovog lijepog diva kojem ni snieg ništa nemože


Evo me , upravo sam prvi puta prosetala tvojim vrtom i to od pocetka pa do kraja ! Ova slikica me podsjeca na okolinu u kojoj sa zivjela 45 godina a sada samo povremeno ! Da li si cuo za Lüneburger Heide ? To je nacionalni park na sjeveru Njemacke , poznat je po poljima ljetne i zimske Erice , mogu ti reci , to je nevidjena ljepota !   smile141  za Tvoj vrt ! Predivan je !
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:32
Prošetala i ja po ovom predivnom vrtu sada a tek u proljeće će biti smile227
 
Imaš predivnih biljaka, za neke nisam ni čula ni vidjela.
smile141  za uređenje i velikog i malog vrta.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:51
Originalno poslano od člana Ante3009 Ante3009 napisao:

Vicevi su u brbljaonici, cutra ti napišem nešto o biljkama jer sam sad umoran . laku noć


Samo se ti dobro odmori, a ja ću pripremiti pitanja i pitanja!!  Ti misliš da sada spavaš, u stvari ti već odgovaraš na moja pitanja!!!smile103
smile96
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 07:19
Originalno poslano od člana Gute Fee Gute Fee napisao:


Ova slikica me podsjeca na okolinu u kojoj sa zivjela 45 godina a sada samo povremeno ! Da li si cuo za Lüneburger Heide ? To je nacionalni park na sjeveru Njemacke , poznat je po poljima ljetne i zimske Erice , mogu ti reci , to je nevidjena ljepota !   !


Sad sam malo pro googlao i prekrasan je. Dobijem li ikada na lutriji, obići ću sve nacionalne parkove i botaničke vrtove na svijetu
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 20:45
Viburnum tinus ili po našem Lemprika se sprema za cvatnju

Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 21:15
smile115kuvaj kavu eto mene u tvoj vrt LOL
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 23:57
Radujem se novim slikama, a ono što mene zanima je kombinacija biljaka koje daju svu raskoš u ne baš povoljnim vrtovima (suha ljeta, suha zemlja, sunce prži po cijeli dan). Tvoj vrt je jedan od onih na CIF-u koji nas uči i da takvi vrtovi mogu zasjati očaravajućom ljepotom. Zato eto mene, redovitog gosta. Samo naprijed, nastavi sa slikama i objašnjenjima jer mi to od tebe i očekujemo s radošću. Pišem u množini jer vidim da nas ima dosta koji se u tvom vrtu ugodno osjećamo. Kasno je pa ti želim laku noć i lijepe snove (i sebi, naravno).
Sutra je novi dan.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 17:32
Evo, da se malo prošetam predivnim vrtom u zimsko vrijeme.
Ništa nije izgubio na ljepoti.

Biljke zaštićene, ekika cvate, sunce izvirilo i zatoplilo i eto raznih boja vani.
smile141 za vrijedne ruke.
Još malo i sve će biti prepuno raznih boja.

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 17:50

Ante, prošetala sam tvojim savršeno urednim i lijepo uređenim vrtom. Šetnju svakako moram ponoviti, od prve do zadnje stranice.
Moje divljenje izaziva još i činjenica da je tako mlada osoba vlasnik ovakvog vrta. Svaka ti čast.
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 18:28
Hvala vam svima koji se šetate mojim vrtom, da vas sad ne nabrajam. Evo i jedne svježe slikice :



Na fotografiji ispod Dasyliriona su Phlox subulata i meni neznan kultivar Saxifrage posađeni prije snijega koji je "Seku" naveo na onako pametne izjave   i sad su se oporavili i ponovno cvatu. Inače kupljeni su krajem prvog mjeseca u cvatu što mi je bilo malo čudno jer sam vidio da se takvi prodaju obično na proljeće a još me više začudila njihova ponovna cvatnja kad se snijeg otopio.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.