Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 28>
Korisnik
Poruka
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 18:53
Izgleda da je kod tebe već počelo proljeće.
Nadam se da neće biti opet onakve bure i minusa.
Pravi si znalac sa nazivima biljaka. Ja neke zapamtim, ali ne trudim se previše.

Kod mene su visibabe, zumbuli i narcisi tek izvirili, valda će sad krenuti i cvjetići.
Pozdrav smile64

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 20:55

Svako zlo za neko dobro.
Oprosti kaj bum ovo rekla, ali baš mi je drago da si imal onaj "problemček" jer ko zna kad bi bez njega naišla na tvoj vrt.
Oduševljena sam sa svime kaj sam vidjela i od sada sam ti stalni gost u vrtu, normalno ako me primaš   smile143.
Obožavam ukrasne trave, hoste, heuchere ...i jako mi se sviđa kako si iskombinirao gredice.
Svaka ti čast, još s obzirom na godine i spol - čestitam tvojoj mami na takvom sinu.
Ja sam svoju najstariju kćer, koja je godinu mlađa od tebe, za sada uspjela "navući" samo na orhideje.
Možda s godinama uspijem i ostalo.

Još jednom moje pohvale i samo tako nastavi i dalje i nemoj nas zaboraviti kad primiš fotić u ruke i poslikaš vrt.
Nestrpljivo čekam proljeće i tvoje nove slikice !

                     smile79

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 21:35
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:

Svako zlo za neko dobro.Oprosti kaj bum ovo rekla, ali baš mi je drago da si imal onaj "problemček" jer ko zna kad bi bez njega naišla na tvoj vrt.




Samo da sada ne bi bilo da se koristim skandalima u svrhu promocije vrta
Kad god hoćeš dođi.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 22:23

Dobra ti je promocija, ja se toga ne bi sjetila  Wink (zezem se, nemoj se ljutiti).
Nisi me morao dugo čekati da se vratim  LOL.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 00:21
Vidiš Ante, svako "zlo" za neko dobro! A dobra je i ona: Poslije kiše dolazi sunce! Samo ti nastavi prezentirati svoj vrt, jedva čekam nove slike.
Sutra je novi dan.
Na vrh
tomo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 20:06
čovječe, vrt ti je odličan! vidi se da je sve razrađeno, promišljeno, dobro raspoređeno.
a isto mi je tako drago što je ovo vrt kojeg uređuje muška ruka, pa nek se vidi da i mi nismo sam za travu kosit! :D
samo tako dalje!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 14:28
Evo i mene u vrtu kojega uređuje muška ruka, ali bome se vidi i malo  ženske, tj. mamine intervencije...malo sam se htjela našaliti, ali, onda sam bolje razmislila i da znaš dado, da imaš potpuno pravo!
Kompozicija s ericama i okolnim grmićima me oduševila...i ja volim da tako na ulaznim stubama budu zgodni aranžmanići, a vrlo mi se svidjela meni potpuno nepoznata Lemprika.
Lijepi pozdravSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 18:51
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Evo i mene u vrtu kojega uređuje muška ruka, ali bome se vidi i malo  ženske, tj. mamine intervencije...malo sam se htjela našaliti, ali, onda sam bolje razmislila i da znaš dado, da imaš potpuno pravo!
Kompozicija s ericama i okolnim grmićima me oduševila...i ja volim da tako na ulaznim stubama budu zgodni aranžmanići, a vrlo mi se svidjela meni potpuno nepoznata Lemprika.
Lijepi pozdrav[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />


Naravno da i ima mamine ruke u vrtu (čupkanje korova, zalievanje, gnojidba i sl.). Vrt je i počeo nastajati jer je to bila njezina želja koju sam jo ja počeo ispunjavati uz negodovanje kao npr. "Pa što će nam taj vrt? Ja bih samo jednu maslinu i jednu agavu i to je sve." a onda sam prvi put ušao u jedan vrtni centar i kako je sve završilo vidite i sami. Viburnum tinus ili Lemprika je jedna vrsta grma jako raširena kod nas u Dalmaciji (što po vrtovima, što u divljini).
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:21
Vjerujem da si i sam u početku bio iznenađen koju moć imaju biljke. Čovjek se u njih zaljubi, možda ne na prvi pogled, ali onaj drugi pogled... Ta zaljubljenost traje dugo.
Sutra je novi dan.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:36
a gdje su slike?
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 07:39
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

a gdje su slike?





Čega?
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 22:03
bilo čega smile161
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 23:43
Koga ili čega? Budi se!!! smile49
Sutra je novi dan.
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 19:45
Dobro kad ste navalile evo vam fotografije mog vrta u najjadnijem izdanju, nakon subotnjeg obrezivanja:





A posadio sam i neke novitete za nadolazeću vrtlarsku sezonu. To su Campanula isophylla, Campanula od Natalije (neznam ime), Liatris spicata, Paeonia "Festiva Maxima", Achillea i Hymenocallis festalis.

Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 19:51
Ante krasan ti je vrt Clap
Rijeka

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 20:53
koja jadno izdanje,ma i takav ti je super...a sta si orezivo il jos bolje da pitam a gdje su grancice od orezivanja ConfusedLOL
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:58
Najjadnijem?! Ne griješi dušu, Ante. Nove biljke su nabavljene, sad čekamo da vidimo i njihove slike i u koje ćeš ih cvjetno društvo smjestiti. 
Sutra je novi dan.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 16:12
Ante, Ante, dosta nas bi bilo presretno da im vrt izgleda u najboljoj sezoni ovako kako izgleda tvoj u najjadnijem dijelu godine!!!    Tvoj (nemojmo zaboraviti i mamin) vrt je čaroban!!!  Tebi sve pohvale za odabir i sadnju bilja a mami za besprijekorno održavanje!!

Baš si me iznenadio pričom o nastanku tvog vrta (maslina i agava) ali i razveselio detaljem oko tvog prvog ulaska u vrtni centar!!!  Tako sve počinje, hehehehe, dobro došao u biljne ovisnike!!!  
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 17:38
Hvala Free, vrt održavamo i ja i mama podjednako. Bio sam malo odsutan zbog puta u Zagreb gdje sam se lijepo odmorio i naravno kad sam se vraćao doma u nedjelju nisam došao praznih ruku. Nabavio sam si
Armeria Maritima



Lavandula Stoechas



Helleborus Orientalis



Danas sam si bio vrijedan pa sam jutro započeo skarificiranjem, košnjom, prozračivanjem i gnojidbom travnjaka i sadnjom novopridošlica u vrt. Helleborus sam ipak posadio u teglu jer smo obrezali masline pa za njega nema hlada. Evo i dvije fotografije velikog vrta u kojem su počele nicati lukovice i ove godine će biti malo bogatiji za koju novu vrstu biljke.






Ostaju mi još samo neke malene dorade, ali za to ima vremena.


Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 19:53
super si se ponovio,a tvoj vrt je savršen i u ovo doba godine...ne vrijedi čekat kišu i ja ću morat pognojit travu pa zaliti 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.