Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Difenbahija - Diffenbachia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Difenbahija - Diffenbachia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 21:55
Mojoj diffffff žuti par donjih listova.....je li to normalno? Kupljena prije 1 mj.....pročitala da voli kiselu zemlju. Može li u obični vrtni humus?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 21:34

Manči,meni donji listovi redovito požute i otpadnu,no stalno tjera nove i izgleda zdravo pa mislim da je to normalno.Koliko vidim i kod Dzombe je tako pa se ne trebaš brinuti ako tjera listove i zdravo izgleda.

Džomba,meni ova tvoja fenomenalno izgleda ovako kako je.Ako je misliš presaditi,ja bi posebno posadila ove mlade,u jednu teglu,a ove starije zajedno u drugu.Ovako "drvenaste" su mi prekrasne,pogotovo kad ih je više skupa.

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 00:26
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Manči,meni donji listovi redovito požute i otpadnu,no stalno tjera nove i izgleda zdravo pa mislim da je to normalno.Koliko vidim i kod Dzombe je tako pa se ne trebaš brinuti ako tjera listove i zdravo izgleda.

Džomba,meni ova tvoja fenomenalno izgleda ovako kako je.Ako je misliš presaditi,ja bi posebno posadila ove mlade,u jednu teglu,a ove starije zajedno u drugu.Ovako "drvenaste" su mi prekrasne,pogotovo kad ih je više skupa.

 
Hvala ti shasha!TongueKao sto vidis i na slici,raste u visinu(osim jednog dijela koji pada prema zemlji)..i svidja mi se tako..Ali me interesuje Sta je bolje za nju?A ove godine sam je vec premjestila u vecu vaznu..da li trebam ponovo to uraditi na proljece ili vole kad im je vazna manja u odnosu na cvijet?! Hvala najljepsa!!Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 08:37
Ja ti baš ne znam nešto o njima,osim iz svog iskustva.Ako si je presadila u veću posudu ove godine onda ok,ne trebaš više.Ja kod svoje vidim kad korjenje izlazi na dnu van onda je presadim.
Otprilike,svakih godinu dana,zavisi koliko brzo raste,je presadim.Od početka sam je nakon 2 godine tek presadila jer je imala dosta mjesta.
Gledajući ovo svoju ispada da volie dosta mjesta u tegli,no ne treba pretjerivati.
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 10:29
HyperLink
 
EVO MOJE JADNICE, AKO NETKO ZNA GDJE SAM POGRIJEŠILA, POČELI SU GADNO ŽUTJETI LISTOVI, MLOHAVIT....
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 15:37
Zar nebi trebala difica imati malo više bijeloga po listovima????
čudna mi je tako zelena diffa....
pokušaj joj dati više svijetlosti....
 
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 16:00
ISTINA, BILA JE VIŠE IŠARANA BIJELIM PO LISOVIMA, ALI NEŠTO SE ODJEDNOM  PROMIJENILO, POZELENILA, POŽUTILA.....ČUDNO
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 18:52
onda difica opako pati i vapi za prozorom di če dobiti puunnnooo više svijetla i možda malo izravnog sunčeka...
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 19:54
a ja sam mislila da ne voli puno sunca, već laganu sjenu, mislim da sam negdje i pročitala......ali izgleda će biti kako vi savjetujete....
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 21:02
Cvjetoljubac, cini se da je tvoja difa Oerstedii (proguglaj pod ovim imenom). To objasnjava zelenu boju njenih listova. Nema sare.

poz.
Aglaja
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 03:49
u zemlji moje difn.. imaju neke kao bijele bobe i kada ih uzmem one prsnu (vodenast)a ona napreduje dobro samo me one bune.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 09:10
Hmm,nisam to još vidjela Bija.Možeš to uslikati?
Ako je to nešto"živo" ja bi ipak,makar ona dobro izgleda,nju presadila.Očistila svu zemlju,možda ima neki nametnik u zemlji a to su mu neke"čahure",i u svježu zemlju je presadila.Za svaki slučaj.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 12:22
Ja sam se toga nagledala i to u kućnom bilju. Uredno ih ugnječim iako je malo gadno. To su očito nekak jaja, mislim da su od pueva, ali nisam sigurna. Ako u tvojoj blizini ima rasadnik, pitaj da li imaju agronoma, većina da, pa mu odnesi na uvid.
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 21:05
Kupila ja zemlju da presadim novo cvijece i u zemlji puno tih bjeli vodeni boba.I tako ja pitam sta je to prodavacica mi odgovori kao to je sto daje vlagu zemlji i cvijece dobro napreduje e sad ja neznam ja sam presadila cvjece.Mozda zbrkano pisem ucim se.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 09:04
Ok,znači sad ćeš je redovito sama zaljevati.Kad imaš te "kuglice" za održavanje vlage onda je drugačiji način zaljevanja.Ja nikako da se na to priviknem.Super su te "kuglice" kad ideš negdje na put pa se ne moraš brinuti o zaljevanju.
Malo smo te zeznule sa presađivanjem no stvarno mi nije palo to na pamet.Naime,kod nas,prodavači, baš i ne stavljaju te kuglice tako da kad vidimo tako nešto prva asocijacija je,kao što Vera veli,na ličinke neke.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 13:53
možda se radi o ovakvim "kuglicam"


ako je to,onda je to gel i da on je začuvanje vode.ovaj moj kad je bio suh bio je veličine 1-2 mm a sad je u promjeru skoro centimetar.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 02:35
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 02:39

Ja se namuci dok ja to postavi.To su moje difenbahije jedna velika i jedna koja nece narasti velika.Na trecoj slici su moje miseriozne bobe koje kad ih pritisnes puknu.Da zemlja ih puna.

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 19:34
 
Ovo je moja difenbahija - 170 cm. Sada joj je vrijeme da joj margotiranjem skratim deblo. Imam je već 10 godina i ovo će joj biti 3, 4 prikraćivanje.
Na taj  način žile pusti u grumen zemlje u najlonskoj vrećici i takva prikraćena ide direktno u zemlju.
Donji dio debla izrežem na komade dužine 10-tak cm, odozgo nakapam voska i polovicu stavim u zemlju pomješanom sa malo pijeka (kažu da pomaže kod ožiljavanja). I - onda to redovito dijelim. Jer ja nemam srca baciti niti komadić niti jedne moje odrezane biljkesmile58
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 20:13
E pa kad budeš dijelila, preporučam se i molim za reznicu. Imala sam baš takvu kao tvoja davno, ali godinama je nemam, pa bih mogla opet probati. 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.