Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Difenbahija - Diffenbachia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Difenbahija - Diffenbachia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 20:51
Važi Triša! Da sam se samo koji mjesec ranije uključila - imala sam još jednu. Sada je u njoj pedesetak cm.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 20:58
Pa sačelat ću, kad sam već ovoliko čekala, kad bude spremna čujemo se.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 21:13
Ja ću se nadovezati na gornju raspravu o " kuglicama" u zemlji .Bija veća sam ti u jednom postu napisao  te kuglice sporo otpuštajuće mineralno gnojivo na engleskom "slow release fertilizer" vrlo je čest u biljkama koje su kupljene u vrtnim centrima i masovnog uzgoja .Nema potrebe za uklanjanjem toga jer će se opne potrošenog gnojiva same raspasti u zemlji.....

Biljke su ti ljepe i zdrave ali ću ti savjetovati kao i drugima na forumu,nemoj presađivati biljke u prevelike posude( tvoje definitivno jesu).Veličina posude može biti 1-2 broja veća od one kupljene ,a to je dovoljno za 1-2 godine uzgoja  u istoj .U tako velikoj posudi teško je odrediti pravu količinu vlage jer će se zimi zemlja teže prosušiti pa bi moglo truliti korijenje.Osim toga presađena biljka će stagnirati u rastu jer će svu snagu usmijeriti u razvoj korijenja ane u list......
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 02:28
[IMG]http://i472.photobucket.com/albums/rr83/BIJA_01/IMG_0835.
Dali ce smetati staroj difn ako ja ostavim malu da raste ovako  ili da li mogu da stavim malu difen u istu saksiju.
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 02:29
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 17:29
ja baš nemam sreće sa difenbahijama, iako rastu joj novi listovi, ali stari žute, pa ih režem, tako da je samo sa nekoliko listova, a nedavno dobila na poklon difenbahiju druge vrste nego ove što već imam, ali ni ona mi baš nešto ne izgleda dobro, očito ću morat prestat uzgajat difice....a tako mi se sviđa taj cvijet.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 18:37
Meni je difenbahija bila prvi cvijet prije 5god.Bila je slična ovoj samo manja i s tanjim listovima i bilo ih je puno,najednom su joj se listovi počeli sušit stalno je izgledala sprženo i kao da se listovi ne podnose,gdje god su se dodirivali sušili su se.Na kraju sam ga bacila.Nije ni čudno pa ipak mi je bio prvi cvijet,pojma nisam imala o cvijeću!!
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 19:10
slavonka, imaš li onda kakve savjete za difice......??????jer bi mogla i ja svoje baciti uskoro
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 19:25
stvarno neznam,nešto im očito smeta što mi nevidimo,ja ti sve likvidiram što krene kržljat,bojim se ako je nekakva bolest da će i drugo cvijeće zarazit.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 09:57
Meni su jednu lani poklonile cure s posla i za sada lijepo napreduje. Preko ljeta je bila vani, zasjenjena. Njoj navodno paše vlažnija zemlja i špricanje listova, dosta svjetla (ali ne izravnog) i povremena dohrana. Ja se toga držim i baš lijepo napreduje.
nema kruha bez motike
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 18:57
Molim vas da slike stavljate u temu"slike cvijeća"Wink
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 00:35
Voli li difenbahija vise svetlosti ili umereno?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 00:59
Sudeći po mojoj,voli više svjetlosti.Uz stakleni zid je i tu joj najviše odgovara.Vjerojatno bi joj smetalo sunce,tako da je smjesti gdje ne tuče sunce no da ima svjetla.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 00:59
Difenbahija voli svjetlost i mora imati dosta prostora.
Kako biljka stari, donji joj listovi odumiru i to nemožete spriječiti. Kad biljka postane ružna, odrežite je na oko 10 centimetara iznad zemlje, iznad mjesta gdje je bio izboj lista. Potjerati će mladice. Ostatke stabljike nemojte baciti, jer može poslužiti za razmnožavanje. Odrežite ih na dužinu od oko 7-8 centimetara i posadite u zemlju. Pazite da dio koji je rastao prema zemlji zabodete u zemlju.
Na vrh
denis_hr View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje denis_hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 14:09
kao prvo pojma nemam o uzgajanju cvijeca.
kupio sam ovu difu prije godinu i nesto ali cini mi se da bas ne raste kako spada i listovi joj se nekako uvijaju. sad sam ju presadio u novu zemlju i zalio.
i zanima me kako ju razmnoziti. gledao sam po forumu kako se to radi ali nisam bas skuzio najbolje. jel se odreze jedan list i samo stavi u vodu? kazu da mora imati barem jednu kvrgicu! kakvu kvrgicu?
ajde pogledajte slike pa mi recite sto da radim.






i jeli ovo ona sto raste u visinu ili grm?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 17:20
Pozdrav, dobrodošao na forum!
Što se razmnožavanja tiče, imaš dvije mladice uz matičnu biljku koje možeš pažljivo razdvojiti i zasebno posaditi, ali samo ako mladice imaju dobro razvijeno korijenje i mogu se lako razdvojiti. To ćeš vidjeti dok makneš zemlju s gornje strane korijenja (nemoj maknuti apsolutno svu zemlju da to previše ne šokira biljku). Ako i nemaju razvijeno korijenje, možeš ili pričekati da narastu i "osamostale" se, ili odrezati mlade čim niže kod korijenja i staviti u vodu na toplo mjesto, pa će potjerati korijenje, ali to neće biti 100%, postoji mogućnost da se neće "primiti".
Ja ju osobno ne rasađujem tako dugo dok nije stvarno gužva u tegli, ljepše mi je dok je par biljčica na okupu.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 22:16
Denis,imaš prekrasnu biljku i na njoj se uopće ne primjećuje tvoje"neznanje"o cvijeću.SilveK ti je objasnila kako je razmnožiti a ja bi te odgovorila od toga jer je predivna zdrava biljka i biti će još ljepša ako ove mlade ostaviš.Iznad tvoje pouke pišu Božikovine da difenbahije gube donje lišće.Tvoja bude i onda lijepa jer ima mladih odozdo koje će tu prazninu popuniti.
Bilo šta da napraviš,sretno ti bilo i nastavi primjenjivati to"neznanje" i nadalje na njoj,očito joj to odgovaraWink
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 22:43
Originalno poslano od člana Lavandablue Lavandablue napisao:

Voli li difenbahija vise svetlosti ili umereno?


Ja moju drzim pored TV-a jer vole njihovu blizinu,a blizu je prozora tako da ima i dosta svjetlosti..! Inace na njoj sam bila pronasla nesto kao malu bijelu paucinu,odstranila sam te dijelove biljke i poprskala sam je s vodom u koju sam stavila 10 kapi Tea Tree Oil- ulje koje koristim u zdravstvene svrhe ali koje je Odlicno i za bolesti cvijeta..tako da je lijepo njoj a lijepo i meni jer se ljecimo na Prirodni nacin !!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
roberta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 74
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje roberta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2009 u 09:45

moja diffenbachija je počela jako propadati, a budući da je poklon od pokojne prijateljice, jako mi je važna. jel imate kakav savjet što učiniti s njom? probala sam je i pelcati, a nakon nekog vremena, se samo počne sušiti. evo slika:

Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2009 u 10:46
Originalno poslano od člana roberta roberta napisao:

moja diffenbachija je počela jako propadati, a budući da je poklon od pokojne prijateljice, jako mi je važna. jel imate kakav savjet što učiniti s njom? probala sam je i pelcati, a nakon nekog vremena, se samo počne sušiti. evo slika:

Roberta to ni nije difenbahija,mislim da je spathiphyllum,imaš ga pod sobno cvjetajuće biljke
čovjek uči dok je živ
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.