Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajska ptica - Strelitzia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajska ptica - Strelitzia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Rajska ptica - Strelitzia
    Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 16:40

S. reginae

S. nicolai
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 14:21

Strelizia mi je dobro prezimila i dobila jedan list
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 00:56
Lantana toga ima samo u Bolu
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 21:20
Strelicija kod moje susjede procvjetala. Cijelo vrijeme je vani na terasi i ljeti i zimi, oni nisu tu zimi i zaljeva je samo kiša.


život je more
Na vrh
anturium View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anturium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 23:17
Da li netko zna zašto moja strelizia ima uvinute rubove listova prema unutra?
Radi se o strelitzii nicolai.
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 17:54
 A evi i jedan bebać nicolai iz sjemenke

Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 17:48
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ovih dana ih je bilo u konzumu, mislim oko 40 kn
nisu velike, ali kome se ne žuri...


Uploaded with ImageShack.us Evo ih po 19,99 kn
Na vrh
dsevcesin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dsevcesin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 00:33
hvala
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 22:22
ovih dana ih je bilo u konzumu, mislim oko 40 kn
nisu velike, ali kome se ne žuri...
Na vrh
dsevcesin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dsevcesin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 18:57
gdje se može kupiti sjeme , donio sam jedan gomolj iz španjolske prije pet godina ali nije mi preživjela godinu dana ...
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 11:25
Ja sam jučer u bauhausu kupila veliku streliciju za 100 kn (sniženo sa 400), odmah sam je presadila u veći pitar i postavila na mjesto gdje ima par sati jutarnjeg sunca.
Sad me jedino brine, kad sam je izvadila imala je 3 - 4 korijena kao prst debljine i dosta duga, ja sam jedan odrezala, a ostale se nisam usudila jer je rečeno da joj se korijenje što manje uznemirava, a sad mi je žao što ih nisam sve pokratila.
 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 15:42
Ljiljana,ja imam jednu malu biljkicu stoji mi na stolu kod prozora,nije na izravnom sunčevom svjetlu i mislim da joj se to sviđa.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 15:02

Ja sam u nedoumici da li strelicija voli direktno sunce ili ne, i kako je ljeti zalijevati ako je u pitaru, tek kad se zemlja malo prosuši ili svaki drugi dan?

Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 21:50
Čini mi se da i u mom pitaru ima 1 nicolai  a reginae šuti li šuti a šutim i ja i čeeeeekam li čekam valda ću je uspit nagovorit, bar jednu
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 20:54
Meni je sjemenka valjda nakon pola godine nagovaranja niknula. Nitko sretniji od mene iako je biljkica visoka svega 2 cm Embarrassed naime moja je strelizia nicolai..
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 12:45
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

super ti je ovaj sat na zidu!
i biljcica isto :D


Australija - posebna uspomena !!Embarrassed

A bojim se da će cvijet strelicije ostati samo želja i nada !!  Al nada ionak umire zadnja !!Wink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 18:14
Free ti si geeeenijalna, ja ju nemam tek sam posijala sjemenke i sad čeeeeekam 2-3-5 miseci nema veze dočekat ću ja nju ja joj kažem ali sam tliko tražila i čitala o njoj da valda više nema što tražit osim nje same.Ja  bi je ostavila tako kako jeste.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 17:56
super ti je ovaj sat na zidu!
i biljcica isto :D
velika gorica
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 17:50


Uploaded with ImageShack.us

Strelicija je stara 7-8-9 godina tko će ga znati!!  Cvijet je umjetni, i njega sam tražila 3 godine, da barem biljka vidi kaj se od nje očekuje, a ne samo listovi !!  Ali, sretna sam kaj se je lijepo razrasla jer uz stari izboj s listovima ima i 2 mlada !!  A vistovi su visoki 1,20 !!  Dakle, narast će kako Kikina !!!  Još 6-7 godina, i valjda ću se dočekati cvijeta, iako se reklo da cvate 3., 6. pa od  7.godine !!

Ako mala voli tjesno, jel da je onda stavim u manju teglu !!  Čitala sam da ima  osjetljiv korjen, pa sam je zbog toga stavila u ovakvu veću teglu, da je ne šokiram svake godine sa presađivanjem  !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 21:31
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

Stefica mislim da je bolje da je ostaviš da popuni pitar,pročitala sam da ima osjetljiv korijen i da je biljka "tjesnog pitara"Monestra kad si sijala u kojem mjesecu?




Pretprošle godine,negdje oko 11 mjeseca.   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.