Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajska ptica - Strelitzia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajska ptica - Strelitzia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Rajska ptica - Strelitzia
    Objavljeno: 31 Ožujak 2007 u 16:36
Zanima me da li je nekome pošlo od ruke da uzgoji streliciju iz semena. Ja sam pokušao sa 9 semenki, ali izgleda ništa, još ih držim u saksiji, prošlo je mesec dana od setve.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2007 u 18:56
nego to kupovno sjeme ili si ga sam hvatao od biljke
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 13:14
Kupovno seme, firma Franchi sementi.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2007 u 18:55
Evo Voki jedan strelitzia aranžman...sa izložbe...Heart


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2007 u 07:54
Hvala Donata, slika je predivna kao i aranžman.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2007 u 14:05
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2007 u 21:45
Kako bi Splićani rekli"ludilooo brale"Thumbs%20Up
Na vrh
topala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje topala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 19:22
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Zanima me da li je nekome pošlo od ruke da uzgoji streliciju iz semena. Ja sam pokušao sa 9 semenki, ali izgleda ništa, još ih držim u saksiji, prošlo je mesec dana od setve.
      Ja ću prvo pozdraviti svih! tu sam na nagovor andreje!
    ja sam voki pokušao ali sa mojim sjemenom i nisam dobio ništa ( sumnjam u ispravnost sjemena jer je biljka s koje sam uzimao sjeme bila u stakleniku na jako velikoj vlagi i na zimskoj mi cvatnji)
     a po navedenom nisam više pokušavao jer itako od sjemena do cvjeta treba jako puno vremena (5-10g ovisno o uvjetima) 
    čini mi se jednostavnije djeliti biljku.
    Imam 4 velike koje mi cvjetaju u različitim vremenima jer ih držim na različitim mjestima (staklenik-vani-kuća)
     Radi pogodne mi klime najbolje mi raste biljka koja je vani i cvjeta od 7-9 mjeseca   


Ažurirao topala - 13 Lipanj 2007 u 19:24
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 22:10

Toplala pozdrav i dobro došaosmiley_42

Kako to misliš,vani je sadiš? Ok meni je to poznata biljka samo iz aranžmana,nekako mi je prekrhka bila da je kupim  ko lončanicu a ti to vani sadiš ???
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 08:06

U Dalmaciji može biti vani jer zime nisu tako oštre, na kontinentu je svakako treba zimi unijeti unutra jer će se inače smrznuti.

Na vrh
topala View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje topala Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 09:35
     da al ne i baš svagdje (već sjevernije od šibenika teško uspjeva smeta joj bura i temp. duže ispod 5c.
      ja svoje pregledavao juče kad došao s posla pa ih valja i presadjivati pojele zamlju!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2007 u 09:52
Sorry topala kad sam rekla Dalmacija u biti sam mislila na Brač i srednju Dalmaciju, a tamo nisu tako opake bure i nije opaka zima. 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2007 u 13:58
Sijao sam semenke strelicije proletos u 3 navrata, ali ništa i slučajno pronađem jednu zaostalu kesicu semena pre jedno mesec dana. Posejem te tri semenke u jednu saksiju, zalijem i izbacim na terasu. Zalivao sam ja to, održavao stalno vlažnu zemlju i sinoć vidim da je jedna strelicija provirila iz zemlje. Zaključak: Ili je proletos bilo hladno za nicanje ovih semenki pa su istrulile ili po onoj narodnoj - što ga više paziš i maziš, ono rezultat sve gori.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2007 u 14:26
Glavno da je sad iznikla. To se i meni dogodilo s datulama. Potrpala sam sigurno 5 košpica, a kad tamo sad iznikla jedna. Čekam da malo naraste pa je uslikam
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2007 u 15:15
Problem je u tome što smo nestrpljivi. Često gledamo da li ima semenka klicu, pa je tako oštetimo. Najbolje je kada neke semenke stavim u zemlju i zaboravim na to, pa kada nikne pravo je iznenađenje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2007 u 07:55
Jutros vidim da mi je još jedna biljčica strelicije provirila iznad površine zemlje u saksiji .
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2007 u 13:58
Super vokiSmile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2007 u 23:46
svaka cast voki
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 19:17
Čestitam na ustrajanosti ...Clap
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2007 u 23:53
Pozdrav svima,
 
Drago mi je da sam se zahvaljujuci Anitinom pozivu nasla na ovome forumu. Iz Splita sam, biljke su mi na Hvaru.
 
Vidim ovdje i jedno poznato lice. Cao, Topala!
 
E sad, da se vratimo na temu: imam tri strelicije, dobila sam ih kao male sadnice. Jednu sam posadila u zemlju,  i jako mi lose ide. Jedna je u pitaru, ide dobro, treca je isto u pitaru, umire. Zemlju sam stavila mjesavinu perlita i sumske zemlje. U cemu je caka? Zalijevam kad se osusi. Pitari su dosta veliki, 16 litara.
 
Stare su oko tri godine, pa jos ne ocekujem cvijet.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.