Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajska ptica - Strelitzia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajska ptica - Strelitzia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
Korisnik
Poruka
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 21:32
šteta.....vidim da ima i cvijetni pup.....!
Odreži ga i stavi u vazu ......mogao bi i procvijetati

Nebih te htio razočarati ali mislim da od ovog nebu niš......
Možeš pokušati s hormonom za zakorjenjivanje u sterilnoj zemlji (može i fungicid) obavezno pod najlonom i na toplom.......Držim fige
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 22:29
Hvala Tropi, ja ću pokušati pa što bude.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 13:58
Držim ti palčeve. Jedna od mojih dvije nešto odumire. Prije će propasti nego procvasti.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 20:12
Našla sam jednu s korjenjem koju su bacili, nju sam odmah posadila, valjda će se bar ona primiti.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2008 u 05:52
A ako ja moje posadim u vrt - mogu li one izdržati zime u Rijeci. Da li netko zna?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2008 u 20:05
Kod nas ispred hotela su uvijek vani u zemlji i brzo će procvasti, ali tu je ipak malo blaža klima. Ja mislim da je problem ako su u pitaru, ako su u zemlji ona se  neće tako lako smrznuti. 
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 11:14

Stavit ću ja pitar u zemlju ljeti, a zimi van s njim i u konobu.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2009 u 18:55

Meni su donjeli 5 sjemenki sa Kariba (pravi suvenir za mene) u već pripremljenoj zemlji za sadnju. Nicale su mjesecima. Kad sam skoro odustala pojavile su se dvije.

I sad već 2-3 godine gledam samo list. Nešto mi ih je i pofurilo, pa se bojim da neću dočekati šest godina do cvata. Draga mi je biljčica jer je uspomena, ali bi rađe kupila već oformljenu biljku.

 

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 20:24

ova je kupljena prije godinu dana u bauhausu. jako lijepo napreduje; cim jedan list izraste pojavi se novi tako da sam vrlo hepi pa ko zna mozda za 5 godina dodje i cvjeticsmile105
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 21:06
Baš zgodnoThumbs%20Up
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 11:52
A,ako jedne godine procvate,oće onda svake godine cvasti?smile42
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 18:37
Kupila sam prošle godine streliciju koja više nije imala cvjetove (zato je bila jeftinija) ali zdravih listova.
Kako je bila prilično bujna, ja sam je rasadila u 2 tegle.
 
 
Nakon presađivanja obje su uginule u roku od 2 tjedna....
Nisu bile izložene direktnom suncu i nisam i h pretjerano zalijevala.
Kako planiram nabaviti novu biljku ove godine, makar je dovezla s mora, zanima me gdje sam pogriješila.
Ako sam otvorila temu na krivom mjestu.... ispričavam se!
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 20:54
Lorna, nemam pojma gdje si pogrijesila, strelicija nije tako njezna biljka... Jedino od cega je mogla krepati je previse vlage...ako i nisi mnogo zalijevala, ova kupovna zemlja je gnjecava i teska i kad se jednom zalije, drzi vlagu danima...a korijen je vjerojatno bio na nekom mjestu ostecen, pa je istrunuo. Streliciju treba drzati vani,  na suncu, i jako malo zalijevati.


OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 21:27
ja je imam vec par godina, nije mi cvjetala, još. kad sam je prošle godine stavila van, listovi su joj se ovako uvili ko na ovoj tvojoj slici. nije bila na direktnom suncu, u sjeni balkonske ograde, jugoistočna strana; rekla bi, ono, idealni uvjeti za nju... ali. preplašila sam se te promjene i vratila je natrag u sobu. dobro napreduje i unutra, listovi su joj onako široki, otvoreni i kad jedan list naraste, odmah krene novi. vjerojatno bi bolje napredovala da je vani ali nemam hrabrosti ostaviti je.
jako mi je žao što su ti ove uvenule Cry
sječam se da je na mojoj pisalo da je odmah treba presaditi u veliku teglu jer ne voli da joj se korjen uznemirava. tako nekako. možda je u tome bio problem.
šmrc. baš mi je krivo, a bile su ti tako velike...

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 21:36
Ja nisam stručnjak za strelicije, ali evo iskustva iz naših hotela. Prošle godine su nabavili za wellness centar velike prekrasne primjerke i bili su unutra i sve su uvenule (puno vlage i korijen istrune), a ispred hotela imaju direktno na suncu zemlja slaba, na udaru bure, ali svake godine cvatu, jedino ima listovi nisu veliki kao kod ovih koji su bili unutra.
život je more
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 07:26
Hvala vam na ovim vašim iskustvima!
Sad ću svakako nabaviti novu, neuznemiravajući joj korjenje uz minimalno zalijevanja!!!
 
Drž'te fige Wink
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 15:09
Lorna, kad nabaviš streliciju javi gdje si je nabavila i pošto!
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 18:31
ima ih u zgb  u bauhausu po 51 kunu-male,konzum 599 visoka cca 1 m u cvatu
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 08:49
Hvala tropi na informaciji! Tongue
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 15:14
WOW tropi!!!
sad moram u šoping :)))))
 
BAUHAUS veliš?
idem odmah danas!
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.