Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajska ptica - Strelitzia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajska ptica - Strelitzia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
Poruka
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 12:10
od danas i ja imam jednu rajsku pticu, jest da je cvijet za sada umjetni ali mozda jednom bude i pravi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 12:23
Kiki baš me zanima jeli tvoja preživila ovu zimu? Ja posijala sjmenke a strpljenja niotkud, svaki dan moram proćirit vidi li se ikakva aktivnost u pitaru!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 22:23
Moram vam reći ,sijala sam sjemenke strelicije,od dvije jedna je niknula. Kako sam pročitala to se pokazalo i istinitim da sjemenke trebaju oko dva mjeseca da niknu,tako je i bilo. Imam malu biljkicu,sad je stara godinu dana,jako sporo raste!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 06:53
To ce biti dva duuuuga duga miseca, ma samo da nikne.
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 15:01
Koliko njoj treba da procvjeta?
Moja je sad stara nekih 5 godina... (4 je kod mene pa ne znam točno)
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 16:05
Pročitala sam da cvita u šestoj god. a tako kažu i oni koji je imaju.Znači ubrzo bi te mogla obradovati!
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 17:28
treba li je odmah staviti u veliku posudu, ili postepeno kad korijen ispuni posudu,biljka je tek kupita
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 19:25
Stefica mislim da je bolje da je ostaviš da popuni pitar,pročitala sam da ima osjetljiv korijen i da je biljka "tjesnog pitara"
Monestra kad si sijala u kojem mjesecu?
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 19:41
andelkad puno hvala, sutra bi je vec posadila u veliki lonac i ko zna kad bi pocela napredovati
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 18:38
Proguglaj malo da vidiš, bila bi šteta da ju uništiš a za stavit u veći pitar uvijek imaš vrimena
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 13:57
pusta mi mladi listic,vjerovatno joj sve odgovara
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 21:17
Super,tako triba!!! Baš mi je drago
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 21:31
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

Stefica mislim da je bolje da je ostaviš da popuni pitar,pročitala sam da ima osjetljiv korijen i da je biljka "tjesnog pitara"Monestra kad si sijala u kojem mjesecu?




Pretprošle godine,negdje oko 11 mjeseca.   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 17:50


Uploaded with ImageShack.us

Strelicija je stara 7-8-9 godina tko će ga znati!!  Cvijet je umjetni, i njega sam tražila 3 godine, da barem biljka vidi kaj se od nje očekuje, a ne samo listovi !!  Ali, sretna sam kaj se je lijepo razrasla jer uz stari izboj s listovima ima i 2 mlada !!  A vistovi su visoki 1,20 !!  Dakle, narast će kako Kikina !!!  Još 6-7 godina, i valjda ću se dočekati cvijeta, iako se reklo da cvate 3., 6. pa od  7.godine !!

Ako mala voli tjesno, jel da je onda stavim u manju teglu !!  Čitala sam da ima  osjetljiv korjen, pa sam je zbog toga stavila u ovakvu veću teglu, da je ne šokiram svake godine sa presađivanjem  !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 17:56
super ti je ovaj sat na zidu!
i biljcica isto :D
velika gorica
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 18:14
Free ti si geeeenijalna, ja ju nemam tek sam posijala sjemenke i sad čeeeeekam 2-3-5 miseci nema veze dočekat ću ja nju ja joj kažem ali sam tliko tražila i čitala o njoj da valda više nema što tražit osim nje same.Ja  bi je ostavila tako kako jeste.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 12:45
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

super ti je ovaj sat na zidu!
i biljcica isto :D


Australija - posebna uspomena !!Embarrassed

A bojim se da će cvijet strelicije ostati samo želja i nada !!  Al nada ionak umire zadnja !!Wink
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 20:54
Meni je sjemenka valjda nakon pola godine nagovaranja niknula. Nitko sretniji od mene iako je biljkica visoka svega 2 cm Embarrassed naime moja je strelizia nicolai..
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 21:50
Čini mi se da i u mom pitaru ima 1 nicolai  a reginae šuti li šuti a šutim i ja i čeeeeekam li čekam valda ću je uspit nagovorit, bar jednu
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 15:02

Ja sam u nedoumici da li strelicija voli direktno sunce ili ne, i kako je ljeti zalijevati ako je u pitaru, tek kad se zemlja malo prosuši ili svaki drugi dan?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.