Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ime trave
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ime trave

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 22:29
carex flagellifera nije bas cesta u prodaji kod nas, tako da izvagaj opcije :)

Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
svesa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje svesa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 21:59
imaš pravo dado 84 ta moja travica je više crvenkasta iznutra.dobro ču je pratit,hvala ti
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 11:16


Uploaded with ImageShack.us

Moon, jesu li naše trave iste ?  I ja sam lani ostala bez svoje ali zato čuvam ovu sada !!  U hladovini je i udvostručila se !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 11:22


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



I koliko sam se god čudila zaštoo je Triša stavila ogradicu svom red baronu, sada mi je sve jasno !!  I ja moram svoju urediti i staviti ogradicu ! Moja Dona mi je malo popapala vrškove trava, pa je i to razlog više da je preselim, da joj ne bude na oku !!




Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 20:47
Free...jesu, iste su, ona bi ti bila odlična za jezerceWink
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 08:06
Trava carex flagellifera,je rijetka travka,ali dado 84,moja nije opstala ni u 2 pokušaja,ne mogu joj pogoditi što hoće?Cry
Nježna,osjetljiva...mislim da je razmaženaWink
 
 
Cvjećarice Vaše su travice,preljepeClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 09:25
Trik sa Carexima s Novog Zelanda je u zalijevanju: previse vode i istrulit ce, previse malo i osusit ce se. I ja sam poubijao dosta tih trava dok nisam skuzio koliko im vode treba a da ne bude viska.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 15:09
 
 
Znam da u nečem grešimAngry
samo saam jedan mali komadić posadila u vazicu sa puno perlita-humusa  malo,zemlju za kaktuse,sada ću vidjeti što dalje.
nesmijem ih staviti u zemlju,tu imam slabu kontrolu.
učimo dok smo živi. 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 21:20
Sada nije pravo vrijeme za presadivati tu vrstu carexa :/ Drugi put pokusaj pocetkom 3 mjeseca i sa sto vise netaknutog korijenja. Inace u vazama ih je puno lakse uzgajati. :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 00:47
Dado, da li možda znaš ime ove moje "travice" ??



Cvjetne metlice su prekrasne, ljubičasto-bijele boje !!

Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 01:00
Da li je dobar sjenoviti položaj za "travice" ??  Do podneva ima sunca a kasnije hladovina !  Baš radim jedan dio vrta, samo sa "travkama" , liriope, mačići i . ... . ..  samo travnato !!  I da li bi bilo bolje staviti propusnu foliju okolo ili malć od kore, ili . . . . . nešto me vuku kamenčići razne granulacije kao oko mojeg jezerceta!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Mislim, da će cijeli dio prednjeg vrta završiti ovako ispod folije i prekriven sitnim kamenjem !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 06:58
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Da li je dobar sjenoviti položaj za "travice" ??  Do podneva ima sunca a kasnije hladovina !  Baš radim jedan dio vrta, samo sa "travkama" , liriope, mačići i . ... . ..  samo travnato !!  I da li bi bilo bolje staviti propusnu foliju okolo ili malć od kore, ili . . . . . nešto me vuku kamenčići razne granulacije kao oko mojeg jezerceta!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Mislim, da će cijeli dio prednjeg vrta završiti ovako ispod folije i prekriven sitnim kamenjem !!
Draga Free,sve travice vole imati nožice u vodi,a glavu na suncu,toliko od moje malemkosti.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 08:53
@Free - mislim da ti je to neka vrsta pennisetuma ( po slikama je tesko buduci da imaju slicne metlice, mozda alopecuroides). Kod nas pennisetumi bolje rastu u polusjeni sa obilje vode preko ljeta (inace se povuku u zemlju).

@Belina djelomicno je tocno to sta si rekla osim one rijeci "sve". Postoje trave koje zive u mocvarama i vlaznim livadama pa vole imati mokre noge (deschampsia, molinia, miscanthus...), one koje rastu u kamenjarama i koje ne oprastaju da su previse vlazne (leymus, stipa, helictotricon, neke festuce...) te one koje vole zlatnu sredinu (nit previse nit premalo) (festuca, calamagrostis...). Trave su najrasprostranjenija skupina biljaka na planeti, gotovo da nema povrsine koja nije pokrivena. Za svako staniste postoji neka trava samo treba pazljivo birati.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 10:33
Da nije znatiželje i želje za nečim "imati" malo toga bi imali !!  Pogotovo ako bismo sve biljčice sadili prema staništima !!  A i mačku je ubila znatiželja, a mi i dalje pokušavamo sa biljkama koje "unesemo" u svoje vrtove !

Dado. hvaa na ID !  Imam par korjenčića koji su već u vodi izbacili mlade vlati, što dokazuje tvoju teoriju !
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 15:57
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Pogotovo ako bismo sve biljčice sadili prema staništima !!


trebalo bi biti tako za najbolji uspijeh no kod ljudi (a najvise kod zena :) ), uvijek ce prevladavati to da se biljke spare jer lijepo izgledaju zajedno bez obzira na to sto jedna npr potjece iz tropske sume a druga iz sibira.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 16:44

     LOL
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 19:27
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Pogotovo ako bismo sve biljčice sadili prema staništima !!


trebalo bi biti tako za najbolji uspijeh no kod ljudi (a najvise kod zena :) ), uvijek ce prevladavati to da se biljke spare jer lijepo izgledaju zajedno bez obzira na to sto jedna npr potjece iz tropske sume a druga iz sibira.


hehehe Dado, a najviše kod žena, kažeš...pa kaj možemo kad volimo da nam sve lijepo izgleda...vrijedi probati jer koji puta i piceki zeko mogu zajedno...

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2012 u 19:05
Je li ovo trava, šaš ili ?




...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 12:51
Ljudi pomoć Big%20smile !
Totalna sam neznalica kad su u pitanju trave Embarrassed...
Možete mi reći koje su ove dvije i da li mogu prezimiti na kontinentu ;

1.

2.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 20:20
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Je li ovo trava, šaš ili ?






vjerojatno je Juncus glaucus ako je stalno visine do 50 cm i sa plavim stabljikama
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.