Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vinca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vinca

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
nanica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nanica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vinca
    Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 12:57
Voljela bih saznati gdje si mogu kupiti biljku imenom Vinca?  Cry Ima ljubičaste cvijetove i koliko sam uspjela primjetiti jako se brzo širi, Listovi su joj šareni zeleni sa bijelim.
 
Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 13:26
Vinca je toliko raširena i toliko se lako razmnožava da je lako možete razmnožiti od nekog susjeda. Veoma je invazivna i lako preuzima sav slobodni prostor oko sebe. Raspitajte se bolje kod susjeda i prijatelja za jedan pelcer.
Na vrh
nanica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nanica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 13:34
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

Vinca je toliko raširena i toliko se lako razmnožava da je lako možete razmnožiti od nekog susjeda. Veoma je invazivna i lako preuzima sav slobodni prostor oko sebe. Raspitajte se bolje kod susjeda i prijatelja za jedan pelcer.
 
Hvala na pomoći, ali susjedi nemaju vince , a moji prijatelji jedva da imaju i vrtove. Potruditi ću se ja već!
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 21:07
Nanice stavi u "oglase".
 
Na forumu su svi super i sigurno netko ima makar jedan korjenčić.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 21:26
Nanice, znam da je jako kasno jer si vincu tražila još lani u proljeće, ali ako je nisi do sada našla, ja ti je mogu ovog proljeća poslati, samo javi na pp.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 13:41
....da li netko zna gdje ima sjeme vinke za kupit???heeelp
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 14:08
Irenaidani jednostavnije je razmnožavati vinke reznicama ili nabaviti gotove biljke. Klijavost sjemena je slaba i može potrajati dvije godine. 
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 15:56
Imam ti ja vince ko u prici ,mogu ti poslat reznice i ako uspijem iz zbunja mozda izvadit i koji korijen.

imam onu obicnu sva je zelena i onu sa sarenim listovima obadvije cvatu ljubicasto :-)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 16:18
Originalno poslano od člana irenaidani irenaidani napisao:

....da li netko zna gdje ima sjeme vinke za kupit???heeelp

Koju vinku tražiš - puzavu (Vinca minor, Vinca major) ili grmoliku (Catharanthus roseus)? Imam sjeme ove druge, cvjeta crvenim cvjetovima.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 18:41
sve...ove godine cu imat svuda samo vinke...pa ako ko ima nek mi se javi na pm....i cijenu...hvala vam puuuunoooooosmile84
Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 12:48
vinča minor se kod nas zove pavenka, glavna biljka kojom se je nekada sve kitilo u svadbi.
bilo je ko korova, a danas ne mogu naci je za lijek za presaditi... pa ako ko ima...
Freedom is just another word for nothing left to lose...
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 13:40
neznam od kud ste cure koje tražite vinicu minor ali u maksimirskoj šumi je ima do mile volje pa ako vam je blizu prošetajte i čupnite si koju. to su one s ljubičastim cvijetom i jednobojnim listićima.
belica,zagreb
Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 13:51
pih, 200 i kusur km mi je to
Freedom is just another word for nothing left to lose...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 14:02
lady imamti ja šarenolisnu, a naći će se i koja zelena
 jesi ti ono blizu zd?
Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 18:02
knin i gospić i sv. petar, sto ti pase haha.
ali u zd cu biti kroz koja 2 tjd. najzad do sajma u filip jakovu cu doci. mislim da to nije kasno za sadnju. super ce mi se ukopiti obadvije :D
Freedom is just another word for nothing left to lose...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 20:07
super, dogovoriti ćemo se na pp za primopredaju Wink

kad budeš dolazila u zd, tj. filip jakov
Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 08:27
super javim se ;)

znam da je obična pavenka zimzelena, a šarenolisna?
Freedom is just another word for nothing left to lose...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 08:39
isto, obe imaju i plave cvjetiće
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 08:54
V. minor osim plavih, svijetloplave, bijele i ljubičaste.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,734 sekundi.