Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - enrikove none povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


enrikove none povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 27>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 17:31
 meni nisu jasne kod nas mlade žene, velika većina neće  ništa da sije a prazne zemlje na sve strane a tko bi htio nema gdje, stvarno nepravda što bi rekao Kalimero
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 18:17
ma ti si zaista vrijedna nonica,i ja jedva ćekam da se snijeg otopi pa da počnem štogod raditi,zime mi je preko glavesmile78
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 20:04
ja sam rijetka mlada cura koja voli poljoprvredu i uziva u uzgoju povrca,iako mi se drustvo malo poruguje sto radje okopavam svoj vrt nego secem po kavama ,ja sam ponosna na svoju ljubav .Interesantno je to kako moji vrsnjaci smatraju rad sa zemljom sramotnim,a ne shvacaju da ce oni kad tad doci na isto to.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 00:00
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

 meni nisu jasne kod nas mlade žene, velika većina neće  ništa da sije a prazne zemlje na sve strane a tko bi htio nema gdje, stvarno nepravda što bi rekao Kalimero





Ima i kod nas takvih. Moja susjeda se niti ne pojavljuje vani ,a kamoli da bi nešto sadila i radila na zemlji. Sa 22g.je došla ovdje,a ja sam u njezinim godinama već proizvodila svoju rasad i sadila sve ostalo što nam je trebalo i to naveliko (grah,krumpir). Grah smo svake godine i prodavali jer sam ga uvjek puno sadila baš kao i danas.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 06:28
Svatko po vlastitom nahođenju. Srećom pa smo mi svi na forumu kojem i naziv govori da volimo cvijeće, biljke i da ga sami uzgajamo. Ono najviše što možemo učiniti je svjedočiti vlastitim primjerom da ima i mlađih i starijih koji vole uzgajati biljke (baš kao što ima i onih koji vole ribolov, ili čitanje, ili ples..) te pokušati pozitivnim primjerom motivirati i prijatelje, susjede, poznanike da nam se pridruže u zelenoj avanturi.
 
No, da ostanemo na temi EN povrtnjak - Nonice jesu li krenuli radovi u vrtu?
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 10:30
Anaida krenulo, krenulo samo je jako hladno , hladan vjetar jučer popodne kao da će snijeg tako da sve slabo raste, u subotu sam posadila 4 kg crvenog luka i malo češnjaka jer njega sadim u jesen više, malo vlage ima u zemlji a kiše kod nas ni kapi bojim se da će ove sezone biti opet puno zalijevanja, u zemlju smo zakopali dost uree ona drži vlagu kako ovom sada posađenom tako onom što je niklo mm pofrezao niknuto i ja malo oko mladih biljčica razbila pokoricu koja se uhvatila, a jučer sam 150 komada krompira stvila u kore od jaja na svijetlo mjesto kako sam vidjela u Vrtlarici , pozdravljam sve vrijedne drage osobe koje navrate u moj povrtnjak smile113
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 23:58
Enrikova nona molim te objasni mi ovo o krumpiru i ljuskama jaja.Vrtlaricu gledam ali ovo mi je promaklo.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 10:14
vijolica ne ljuske nego ambalaža za jaja ona od kartona one služe kao držači krumpira na svijetlom mjestu potjeraju tamne klice i kad ih posadiš prije potjeraju i navodno ubrzaju vegetaciju za 2-3 tjedna , a ljuske od jaja isto ne bacam imam domaća jaja i baš sam jučer pravila rezance os 12 jaja , ljuske namočim jedan dan u vodi i zalijem po cvijeću 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 10:59
Malo da se nadovežem ,ljuske od jaja također su dobre ako imate komposter,razmrviti ih i ubaciti unutra. To bude idealno za zemlju za cvijeće i biljke jer je puno kalcija.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 07:09
Nonice, kako je u vrtu?

Ja u moj mini-mini vrt već zasadila-posijala svašta i pokrila folijom za sada. Luk, rotkvice, mrkva.. Danas ću špinat, rikolu i blitvu..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 12:50
Anaida u vrtu suho kao barut ako ne bude kiše kako najavljuju slabo će biti ove godine uroda , zaboravila sam fotić da malo uslikam špinat nikao, luk i češnjak od jesenas , salata prije deset dana posađeni luk ima klice malo sam razgrtala zemlju , prekjuće sam posijala rasadu paradajza , kupusa , paprika pomalo niće , mm i ja imamo virozu tj ja dobila od njega, on dobio u firmi , glavobolja i temperatura pa više razgledamo nego što radimo , malo smo zalijevali ...
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 21:07
nona sad moraš njegovati muža da što prije ozdravi.. neka jede mladi lukWink
hvala Bogu kad ga imaš svojeg on je pun vitamina i minerala
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 21:38
Mari 5510 kad bi to bilo istina mm nikad nebi imao virozu jer ga jede svaki dan , mislim da mu je oslabio imunitet Unhappy
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 06:13
Nonice, samo ozdravite TM i ti - pa ćemo onda svi mi s tobom u vrt (putem slika). I kod mene je jako suho u vrtu, ja sam zalijevala već dva,tri puta jer se bojim da inače ništa ne bi niklo. Malo sam zavirila u dogoručnu prognozu vremena i vidim da se kiše tek u travnju očekuju, one prave proljetne (uz niže temperature nego što su ovih dana, negdje oko 10,13 stupnjeva piše da će biti). No, te dugoročne prognoze mogu i ne moraju biti točne.. Vidjet ćemo.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 23:58
jutros vrlo malo kiše palo kod mene tek toliko da zalije jučerašnji trud 6 redova krumpira, kukuruz šečerac, mrkvu, peršin
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 22:07
Veselim se tvojim radovima u povrtnjaku a i svojim.  Planiram ti ukrasti patent sijanja mrkve, salate i bijelog luka jako mi se sviđa ideja to još nisam nigdje vidjela Thumbs%20Up

Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

 

Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 16:50
hajde brzo ozdravite,pa evo i kiše ,barem ono što smo posijali da nikne,radujem se da vidim slikice povrtnjaka kako ničesmile161
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 00:41
I meni se sviđa ova kombinacija salate, češnjaka i mrkve. Sutra odmah sijem mrkvicu uz salatu. Još nije niknula ali znam gdje sam je posijala.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 23:40
evo par slikica mog povrtnjaka i nije baš nešto budući je jako suho
salata
špinat

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 23:58
Kak ti je velika salata smile227 Ja je još uvijek kupujem. Moram nešto smisliti na jesen da prezimi u vrtu, a da je voluharice ne pojedu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.