Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gymnocalycium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gymnocalycium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 21:56
smile227
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 22:53
...ote mi riječ iz usta smile39
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 11:07
Pinus, mislim da jeste, ali je puno stariji od onih koji se obično mogu naći za kupiti. Pa je i zbog tog izgled malo drugačiji.
Ne zamaram se previše sa ID jer ih ima gdje su nijanse odlučujuće. Važno mi je da znam vrstu radi održavanja, a potpuno ime kod pojedinih...nekad poslije :)

U svakom slučaju, ovaj tvoj je fantastičan. Slikaj ga svaki momenat, ovo se rijetko može vidjeti.
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 13:55
Smile
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 22:02



Ostao sam bez fotoaparata u trenutku pune cvatnje onog kaktusa sa prošle slike. Njega smo ID kao G. baldianum.

Ova dva desna malca sa slike su kaktusi koje sam dobio od susjede. Ona ih je ID. isto kao G. baldianum. Meni izgledaju dosta različito.

Ovaj desni gymnocalycium je ovu godinu već cvjetao sa tri crvena cvijeta. Evo ga ovih dana tjera nove pupe. Vjerovali ili ne do sada je razvio 29 novih pupova, čak 4 – 5 po rebru. (označio sam ih, slabi je kontrast pa se slabo vidi)

Koliko puta godišnje cvatu gymnocalyciumi ? I sa koliko cvjetova u jednom ciklusu ? Zna li tko odgovor na ta pitanja ?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 22:12
Pinus,to si pitanje trebao postaviti tvojoj susjedi kaktusarki.Vidim i na mojima puno pupova,sjećam se kad sam kupovala one velike astrophytume,dobila sam na poklon jedan malecki gimno i gospođa mi je rekla da cvate cijelo ljeto,sad ćemo vidjeti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 22:20
I jesam i znaš što je rekla po 5 – 6. Toliko je na mojima na jednom rebru.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 07:24
Onda ti imaš neki turbo gimnocalycium.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 11:29
Mali kaktus, bravo za izraz. Ovo kod Pinusa je nesvakidašnje i o tome mogu nešto znati samo stari, iskusni kaktsari. Mi amateri ćemo se samo diviti. 
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 11:38
smile227    smile39
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 17:13



Gymnocalycium baldianum

Sredinom svibnja je cvjetao prvi puta ove godine sa tri cvijeta, dva mjeseca kasnije cvate po drugi put ove godine sa 30 cvjetova. Vidim da voli sunce. U sjeni ne cvate tako lijepo.
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 17:17
Prekrasan je! Imam ga i ja. Zasad mi je samo jednom cvao, 5- cvjetova, nadam se da ce opet. Drzala sam ga na suncu, obozava to, sto vise sunca to ce se cvjetovi više rastvoriti.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 19:25
Pinus gimno ti je mrak ja obožavam gimnaće i moji su puni pupoljaka ali kako baš nije bilo nešto sunca do sada malo kasne do sad su mi samo dva cvala.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 12:48
Saznala sam da ovi moji dražesni kaktusi pripadaju u ovu temu. Ništa ne znam. kako ih njegovati, zalijevati, da li presaditi, da mi ne uginu?
Navodno je ovo neki Mihanović???



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 20:09
Da, bit će dobro dok su na toj podlozi to je hylocereus no ne traje vječno možeš ga malo više zalijevati nego druge kaktuse crveni možeš pokušati zakorijeniti možda uspiješ ali žuti ne jer nema klorofila. Uživaj dok traju. Možeš ih slobodno presaditi u zemlju za kaktuse neće im se ništa dogoditi.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 22:15
Nije mi to baš jasno. Da li se to sve posadi ili samo ova gornja glavica, crvena i žuta?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 20:30
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Nije mi to baš jasno. Da li se to sve posadi ili samo ova gornja glavica, crvena i žuta?
Sve to zajedno naravno jer ovakve kaktuse teško da bi zakorijenila ako bi ih odvojila od podloge na koju su cijepljeni jer nemaju klorofila, neke druge da jer se obično cijepe da im se ubrza rast.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 21:54
Hvala, Miss.M.smile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 09:07
Prelijepi su vam gimnići Mali kaktus, Kamenjar, Pinus-prekrasnosmile128
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 20:48
Gricka,stavi i ti ovdje sliku svojeg gimnića s bijelim cvijetićemTongue
Volim gymnocalicyume jer cvatu cijelo ljeto
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.