Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aphelandra - Aphelandra Squarrosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aphelandra - Aphelandra Squarrosa

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aphelandra - Aphelandra Squarrosa
    Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 00:33
 
 
 
Evo jedne zanimljive cvjetajuce biljke..
Voli svjetlo,ali sjenovito..
Voli toplo mjesto,najbolje prozorska daska..
 
Pokazala mi se zahvalnom prihranjivanjem svakih dva tjedna..
Orosavanje redovito sa mlakom vodom..
Ne treba dopustiti da joj se zemlja osusi..
Prijedlog je da se na dno stavi podlozak sa vodom ,u njega kamencici i na to biljka..
ili druga varijanta podlozak,i u njega okrenuti manji podlozak..
 
 
Nakon cvatnje,u proljece ju treba obrezati,da ostane grmolikoga oblika..
Uproljece ju treba presaditi,u hranjivu zemlju..
 
Sto se tice rasadjivanja...mladi izboji su najbolji..
a nakon sadnje ih treba odredeno vrijeme drzati pod folijom da se ukorjene


Ažurirao administrator - 24 Prosinac 2007 u 13:23
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 01:10
kolika to treba biti prozorska daska na ona stanje na nju?Shocked

Btw - na moje prozorske dasčice stanu jedino kamenčići i čaša zvana pokušaj "avokado koštica".
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 07:28
Oceana znam kako je to,isto je bio prob i kod nas,ali smo proslirili na normalnu dimenzijusmile188
 
Nije ona velikih dimenzija... (slika povecavasmile96 )
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 07:45

Imala sam afelandru prije par godina ali mi je propala. U dosta literature sam našla opis da je teška biljka. Iako uvijek kad je vidim tako lijepu dođem u napast da opet pokušam. 

Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 08:18

Lano,slovi kao takva...slazem se sa tobom

Ali ponekad je potrebno i biljku unistiti da bi se covjek naucio...
 
(to je vrlo slicno kao sa orhidejama..kad ju skuzis,onda je lako)
 
Ti imas tako PREKRASNE orhideje,koje uspjevaju kao u botanickom vrtu,naspram njih ovo je maciji kasaljWink


Ažurirao tibor - 15 Studeni 2007 u 08:19
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 08:48
ajme tibore, već si me napola nagovorio, sad sam već u u onoj fazi ...... a gdje bi mogla još i nju stavitismile190
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 08:55
Lano,
kad biljka dodje..onda nema druge nego praviti mjesta..
Kod mene u prozor ne stane ni cackalica...a na kraju stavim cijelu posudusmile96
 
A bas bi lijepo isla sa orhidejama...
 
Egzoticni prozorsmile187
 
U svakom slucaju jako mi je lijepa
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2007 u 12:10
HI, Tibore,
 
Aphelandru jos zovu "Zebra plant". I meni je jako draga. Moja stoji pored stephanostisa, i nisam bas s njom zadovoljna, krzljava mi je i iako cvate, nije ono sto bi trebala biti. Sad kad sam procitala ovo tvoje, malo cu je cesce orosavati i prihranjivati, a i orezat cu je u proljece.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2007 u 16:29
Draga Nina,nadam se da ti je nesto od ovih savjeta pomoglo..
 
Drzim fige da ti se biljka oporavi,a vjerujem da hoce jer imas zelenu ruku  :))
 
Pozdrav
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2007 u 17:51


ova je prelijepa
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 19:57
Mojoj aphelandri staroj 7 mjeseci poceli su donji listovi da se suse pa ne znam jel to normalno ili joj nesto fali?Cvjetala je i cvijetnu drsku sam skinula posto je cvijet uvenuo.Na koji nacin da je skratim da bi se granala tj. bila gusca.
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2008 u 18:00
Stigli praznii,stigli gosti,stigli pokloni...Wink
Odusevila sam se ovom biljkom ali sam proguglala i cini mi se da spada u zahtevnijeg "stanara". Ima li je neko i kakva su iskustva iz prve ruke, ne bih da je ubijem Confused?








Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 19:51
mimar predivna je. Imaš detaljan opis o ovoj biljci na naslovnici cvijeta.info pod sobnim cvijećem.
Imala sam ju prije nekoliko godina. Jedno vrijeme je bila dosta dobro a onda mi je počela odbacivati listove i uvenula. Svejedno mislim da ću se opet odvažiti i pokušati bez obzira što slovi kao dosta teška biljka za uzgoj.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 23:41
Prekrasna biljka,neznam jel su mi ljepši listovi ili cvijet.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 21:13
...mimar,prelijepa je ..puno srece s njim!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 12:26
Uh... zahtevna je puno, vec su otpala dva lista i pored orosavanja dva puta dnevno... videcemo
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 23:06
MOJOJ IMA VEĆ DVE GODINE IMAMO PROBLEM BILA JE U SVEKRVINOJ SOBI A POŠTO JE MOJ CVBIJET NIJE SE VODILA BRIGA O NJOJ I OPALI SU JOJ LISTOVI,POSTOJE DVIJE STABLJIKE NADUŽINE DESETAK cm.na kjom se na samom vrhu nalazi po par listova šta da radim ovako ružno izgleda ja mislila da skratim ta dva stabalca a vrhove sa listićima stavim u vodu da puste korijenje pa možda i zi stasbljika nešto izbije a ako se ukorijene vrhovi dobijem biljku sa produženim životom šta vi mislite
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 11:12
Vidim da je tema razvučena na dvije godine, pa možda opet netko svrati i da mi odgovor.
Danas sam saznala da je to ta biljka (na identifikaciji).
Stavila sam ju u vazi(pitaru,tegli) kako je kupljena, u "ukrasnu" od keramike. Dakle kad zalijem, voda ostane na dnu te ukrasne. Pretpostavljam da ju neću prezaliti Confused, osušiti već teže jer popipam prstom zemlju.
Za sada je vani na terasi na stolu ali u totalnom hladu i sasvim lijepoj vrućini. Na kraju ljeta ide u kuću. Teško na dasku od prozora, ali k drugim biljkama u kutu, gdje je svjetlo i toplo. Znači treba pošpricati(orositi...)
No,zanima me prihranjivanje. S čim?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 20:51
Bako vjerujem da će ti dobro napredovati vani u sjeni gdje si je smjestila.
Prihranjivati je možeš univerzalnim gnojivom za cvjetajuće biljke.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 20:05
Hvala. Mislim da na mojoj terasi ima tropske uvjete!Wink A imam malu špricalicu i svako jutro i večer  ju osvježim.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.