Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijetomanijakov vrckav  vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijetomanijakov vrckav vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
Korisnik
Poruka
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 11:38
bit ce cvijeca ,i to puno vise nego do sada ...planiram ove godine napravit sarenilo od vrta ,ali to sve sijem naknadno ,posto vecinom tog cvijeca ide u zemlju nakon mrazova .Cak i vrt planiram prosirit ,radi cvijeca ( Otac ce me ubit ,hehe,on bi zasadio maline a ja bi cvijece)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 13:32
Originalno poslano od člana Cvijetomanijak Cvijetomanijak napisao:

Cimicifuga--hehehe ,ko bi reko da smo susjede ...Dijeli nas Kostanjevac,ovo su Jankovke(gudci) ...cesto sam u Kozjaci, kad je ljepse vozim se biciklom okolnim mjestima ,a Kozjaca mi je veliki izazov zbog velikih brda hehe


Ako znaš gdje je viksa Džimija Stanića - tam sam ti ja. Mogla bi na proljeće, kada budemo tamo, provozati se bajkom do moga brega...
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 13:38
Kaze decko da zna di je njegova viksa,i da kao i ja znam da mi je rekao 10 puta ...al ja naravno pojma nemam ...Al do proljeca cu saznat ,naravno mogla bi doc u setnju tvojim vrtom :-)
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 15:12

Možda se prisjetiš (obriši ovu fotku ako ti smeta u tvojoj temi)




Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 15:26
Cimicifuga ,Znam za tu sliku na kuci ...ma kad dodje proljece vec cu ja nekako naci sve i doci sa bajsom.

Eto danas sam malo radila ,pripremam se vec tjedan dana posijat sjeme ,al nikak da krenem pa eto danas me ovo sunce puno ljubavi izmamilo iz mog mracnjaka kako naziva otac moju sobu. Prvo sam prije 2 dana namocila sjeme na salveti


Sjeme je ljepo nabubrilo,i cak sam se i zacudila al paradajz koji sam dobila od sveki ,domace je cak i malo proklijalo.

Posijala u kontenjere ,napisala imena .
Otac mi je slozio kutiju od stiropora ,kupio zarulju za uzgoj bilja po lampom ..te prvo smo misli sve to staviti na tavan ali temperatura se ne dize vise od 17C ,pa cu ja svoje male biljkice uzgajiti u svojoj sobi ,di cu im mo pruzit temperatut oko 25C.
No to je sve samo privremeno ,cim malo vise zatopli ,preselit cu ih na terasu u limenu kutiju pod staklom.

Ovako izgleda kada je sve gotovo ,prekirveno najlonom,kraj radijatora ,i naravno sve dobro zaliveno s vodom.

Posto sam kupila nesto sjemena od kaktusa ,ali tek kasnije saznala da mi treba malo vise od zemlje i tegle ,odlucila sam pricekat sa sijanjem dok ne nabavim sve potrebno kako mi nebi propali.

AAALIII,ja nisam mogla docekat nabavku pa sam piknula u zemlju 2 sjemenke Lithopsa i 1 sjemenku stapelie i pogledajte slikicu


Crveno je stapelia ,a ovo malo malo sitno je moj prvi zivi kamen .

A sto se tice povrca ,mislim da ce ove godine biti jakoo puno svega .Posijala sam 3 vrste paradajza (rozi veliki domace sjeme ,crveni veliki-domace sjeme ,i kupovno rajčica marglobe),3 vrste paprike (botinečka žuta,quadrato dasti giallo,i slatka roga) patliđan,celer,i malo salate koja bi treba u zemlju u 3mj.Nazalost mjesta nema za cvijece ,ali vec cu ja nesto smisliti .Puno vas pozdravljam ,Želim vam sretno valentinovo !!¨!

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 15:35
Ovo je za svaku pohvalusmile141
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 20:39
Pa ti si prava vrednica, a na povrtnjaku bi ti i profici pozavidili.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 20:53
Ti se već ozbiljno spremaš za proljeće,bit će veselje gledati biljčice kad počnu klijati.Tongue
 
 
Ovo je jedna lijepa mammillaria,ali neznam koja,sad sam vidjela da si već počela kupovati nove kaktuse,a i sijati,samo hrabro naprijed.Thumbs%20Up
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 00:22
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 04:06
Zadivljujuće je koliko se trudiš oko rasporeda biljčica u vrtu, ali najviše si me raznježila onim urednim kontejnerićima sa sjemenjem u svojoj sobi! Smile
Time is something you can never get back..
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 09:29
Hvala vam curke na pohvalama.
Mali kaktus - ja ti imam vec par godina nekoliko kaktusa ,i kako sam primjetila da im se svidja kod mene ,nedavno sam odlucila nabavit malo povecu kolekciju posto imam uvijete,mjesta a i slobodnog vremena za brigu .
Ali dok nisam pocela malo vise citati nisam bila pretjerano upoznata s PRAVILNIM supstraktom za sadnju i ostalim.Tako da vec mjesec dana citam ,ispitujem i ucim se kako bi mogla sto vise pruzati svojim novim ljubimcima .A sto se tice imena mislim da je M.Backebergiana al imam jos imena kojoj joj slice )
misty-da -Trudim se sto vise pravilno uzgajat povrce ,postujem susjede i sve to treba odredjenoj biljci,sad e tak na papiru ,al sad ide tezi poso to rasporedit pravilno po zemlji,a to je malo teze pogotovo ako vrijeme nije kako spada ..al potrudit cu se .
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:30
Sve kaj sam god kod tebe vidla jako jako mi se dopalo ! Zelim ti da ti svako i najmanje sjeme proklija i svaki i najmanji cvijetic procvijeta !    smile78
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 22:59
Vidim da ovo zimsko vrijeme koristiš za sijanje i planiranje izgleda i rasporeda biljaka u svom vrtu. Koliko se sjećam jednom sam gledala Korneliju u Plodovima zemlje kako raspoređuje biljke u miješanim gredicama. Sad se radujem da ću u tvom vrtu to moći pratiti i naučiti prednosti takvog vrtlarenja.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 18:43
Gute fee i lucy ,drago mi je da vam se dopada.i hvala na ljepim zeljama ..nadam se i ja da ce ova sezona biti bolja nego prosla .Samo se molim samoj sebi da ne izgubim volju ,posto sutra idem na razgovor za posao i kazu da sam sigurno primljena,pa se bojim da posao umor kuca nece me previse umorit i da cu imat snage i volje sve odrzavat kako sam planirala do sada .Ali ako ima posla im i novih biljkica koje cu si moci priustit .Ali kolika god besparica bila ovo su tri moja noviteta iz Konzuma .





Ovako eto izgledaju moji sijanci,maje bebe ,lithops i stapelia

A ovo su moji paradajzeki ,paprika nije jos niknula al nadam se da ce uskoro


Za sada sve ide kako bi trebalo ,zemlja se susi pa cu presaditi kaktuse ,a paprike ŠTA CEKATE VISEE!!
Nadam se da ce uskoro i one van .
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 19:45
jedva čekamo kad dođe proljeće da to vidimo zeleno i cvijetno
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 14:30
Stapelijice su ti krasnesmile141 a i lithopsi isto..najviše mi se kod tebe sviđa način na koji se brineš oko sijanjaHeartJa ga obožavam i isto pridodajem pažnje tome kolko god mogusmile57  svaka čast,draga,samo naprijedsmile106
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 14:53
Tako mlada a tako spretna,samo napred,i puno uspeha u nadolazecoj sezoni smile78
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 19:40
Lijepo si osmislila povrtnjak, ko pravi stručnjak. Kad krenu plodovi u gredicama prošaranim cvijećem, bit će čaroban. Vjerujem da ćemo i to vidjeti.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 16:51
Evo da vam se malo javim s blatnjavim rukama ...prije nego sto je sunce zaslo kliknula sam i par fotki .Vec dva dana radim od jutra do mraka,nekako nemogu biti u kuci ,iako me jucer vjetar dobro propuhao .
Posijala sam ljute paprike koje sam dobila od clana Andreja,petunije ,nizozemski mak ,te sijeme sto sam prosle godine prikupila s pelargonija ,pa da se iskusam i njima ...
Ovo su katusi od clanice Kamenjar koje mi je poslala ,jos jednom puno hvala Moji paradjazeki,sve veci i veci ,4 lista imajuOvo gdje raste brsljan je stari hrast koji je jos moja mama prije 20godina napunila zemljom i posadila ga ,al kako se ja kroz sdvoje djetinjstvo nisam prtjerano zanimala za odrzavanje okucnice on si je uzeo maha i rasirio se svuda ...Sada sam ispod njega presadila par gomolja bozura,i kako ja zovem starinske puzavice .

Al nije to sve,ja sam danas i posijala na 3 gredice grasak ,okopala i razrijedila rotkvicu ,te izmedju redova spinata posadila cesnjak .
Radilo se jos ..ali ostale slike stavim tokom sutrasnjek dana
a sad odoh kuhat veceru ..Puno pozdrava vam saljem i preljepo proljece vam zelim.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 18:19
Pa ti si prava vrijednica.Mislim da se možeš ponositi svojim radom,a biljke ti to osjete i zato ti sve lijepo napreduje.Samo tako nastavi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.