Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aspidistra
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aspidistra

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aspidistra
    Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 01:06
Aspidistra elatior
 
slika sa net-a
 
Prava biljka za pocetnike..
Jako zahvalna i oprostiti ce zanemarivanje..
Raste u svim uvjetima,od sunca do potpune sjene
Jedini uvjet koji bi se trebalo drzati je zaljevanje..
Ne voli "mokre noge" (visak vode)
Voli povremeno pranje listova..
Razmnozava se vrlo jednostavno..djeljenjem..
 
Postoje i sarenolisne vrste,ali one su osjetljivije,i traze vise svjetla.
 
Ako se uzgajaju u tamnom...listovi im pozelene
 slika sa net-a
 
Cvijet bas i nije najljepsismile96
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 17:43
Ja imam samo ovu 

slika je stara...oko nje je letela prashina, boje za zid...raspevani majstori.....nishta njoj ne smeta






Ažurirao Monk - 15 Studeni 2007 u 17:53
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 17:51
Monk
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2007 u 00:12
e ovo će mi mama dati na proljeće smile146
 ona ima dva velika pitara, cilu joj godinu stoje vani, i ništa im ne fali, baš joj lipo izgledaju
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:22
Jedna veoma zahvalna i stara biljka koju smo izgleda svi zaboravili,a ja mislim da bi mogli mogli vratiti sječanje na ovu veoma zahvalnu i jednostavnu biljku.Zato predlažem da se ponovo posvetimo ovoj več nama zaboravljenoj biljci.Za sad evo kako ona izgleda kod mene.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:24
Ja ih imam tri. Svake godine savršeno prezime u podrumu.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:27
Dadinica nisam mislio da će tako brzo biti odgovora,ali mislim da zaslužuje počasno mjesto.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:53
Ja je volim. Nezahtjeva, brzo se množi... često je koristim za rez, tj. kad slažem bukete. Cijelo ljeto je držim vani, u sjeni.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:29
Sviđa mi se ova "starinska" biljka, lijepa je i šarenolisna
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 18:26
dadinica jeste zahvalna je i kod mene stoji u hladovinim,a zimi u hladnoj prostoriji gdje nekad i procvjeta.Thumbs%20Up
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 18:27
moon dobro si me podsjetila odmah u proljeće idem u potragu za šarenolisnom aspidistromWink
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 10:12
A zašto moja ne napreduje ? Imam ju već godinama sa 5 listova i odabija daljnju suradnju, ha ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 19:17
Promijeni joj zemlju... ili ne voli mjesto na kojem je. Najbolje joj je ljeti vani, u hladu, najviše tjera listove.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 22:13
prije 2-3 mjeseca sam ju presadila u novu zemlju i pri tome vidjela da je počela puštati nekoliko novih izdanaka, sad čekam da izbiju na površinu, ali nema ih . Ma nek ide u jarca, ako ne počne rasti ide u smeće, nemam više ni milosti ni živaca toliko udovoljavati svim biljkama. Blaženi moji kaktusi !!! 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 22:34
Glikice možda previše očekuješ od nje jednostavno se ponašaj kao da si je zanemarila ja tako moju kad kad zalije i neobračam baš puno pažnje,a vjerojatno joj to i pašeThumbs%20Up
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2012 u 17:12
I ja obozavam ovu starinsku biljku. Cini se da je nitko vise ne uzgaja, osim starih baka u starim dvorima...a tako je divna.  Pitam se tko ju je i kada donio u Dalmaciju, a ocito netko jeste, nije to autohtona biljka. Citala sam da moze uspjevati gotovo u mraku, kao i ZZ biljka.
 
ciao, Nina
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2012 u 17:54
nbjelovu jeste istina je kod mene dok je bila u mraku znalo se desiti i da procvjeta
Na vrh
faster_stronger View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje faster_stronger Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2012 u 20:15
Te biljke ja viđam po svim kućama :S
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 10:13
Aspidistra čak ljepša bude kad je u tami, ima tamnije listove, al moja neće nigdje i nikako. Kad vidim vaše tako bujne i raskošne, dođe mi da moju bacim u smeće.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 13:15

moja je još danas vani,većeras ide u hladan i taman podrum
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.