Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešto kao dnevnik...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešto kao dnevnik...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 26>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 13:57
nekoliko novih biljkica koje sam dobila od BB na jednoj od kava:
 
ovo su Tellime...nekako su mi slične heucherama, namjeravam ih držati preko zime na balkonskoj polici...nadam se da će se do onda razrasti, jer primjećujem da idu polako...
 
Tellima grandiflora purpurea:
 
 
dobila sam i dvije reznice ove prekrasne biljke sitnih varjegiranih listova.
To je slatka pjegava lozica koja bi u jesen trebala dobiti bobice različitih boja i nijansi  plave, zelene, sive, tirkizne, tamno lila...tarannnn, predstavljam vam neodoljivu i čarobnu:
 
Ampelopsis brevipedunculata "Elegans":
 
 
ovo sam slikalo malo pobliže, radi pjegica pa su listovi ispali poveći...međutim , puno su sitniji:
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 14:46
Izbojak ovog kaktusa objesio se od težine, dugačak je ravnih 71 cm:
 
 
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 14:49
presadila sam danas u veću teglu jasminoidni solanum, bijeli, u veću teglu jer se oporavio od napada sitnih zelenkastih ušiju:
 
 
posadila sam čuvarkuće koje su mi Bigi i Konte donirale za sensjki vrt, s obzirom da u masakru nad njima, koji su počinili kosovi ,-ima malo preživjelih:
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 14:50
u odnosu na fotku s pretodne stranice, današnji izgled kameleona je stvarno poražavajući. Ono malo šara kaj je imao polako nestaje. Što mu je?
 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 16:03
Sara,stavi ga na najjače sunce,samo to mu faliTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 18:43
vjerovala ili ne, draga mali kaktus, na najjačem je suncu, na rubu balkonaConfused
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 19:44
Uh,uh,onda mu valjda moraš pjevati da pocrveniTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 23:16
Saro cupaj zelene izboje ili presadi satirane u novu vazu :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2011 u 07:41

dragi dado, već sam to na proljeće napravila, po tvojem savjetu, počupala sam sve zelene, ostali su šareni...i sada opet izbijaju zeleniCry...dođe mi da svisnem od muke...mislim da ću ga ipak uskoro smećirati...

hvala ti...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2011 u 11:25
Samo cupaj :) one tjeraju i iz najmanjeg djela korijena. Ako ne Izvadi biljku iz lonca otresi svu zemlju i odrezi sarene izboje dva tri nodusa ispod prvih korijencica.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2011 u 13:27
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Samo cupaj :) one tjeraju i iz najmanjeg djela korijena. Ako ne Izvadi biljku iz lonca otresi svu zemlju i odrezi sarene izboje dva tri nodusa ispod prvih korijencica.
 
 
počupanoWink!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 09:55
evo ga danas, počupala po dadinom savjetu, svaki dan pjevam po savjetu mali kaktus, no izgleda gore nego početkom lipnja, onda je po rubovima listova bilo bar malo crvenila...i naravno, na punom je suncu: 

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 09:58
 prije desetak dana dobila sam nekoliko reznica cuphee, izgleda da su se primile, baš sam sretna:
 
 
lijevo je Cuphea x purpurea, mala dlakavica, a desno, sa cvjetićima, Cuphea ignea.
 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 10:27
Sarica,a možda ti imaš neku vrstu cameleona koji ima manje crvenila.Thumbs%20Down
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 10:50
Ovaj dnevnik mi je jako zanimljiv.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 12:04
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

evo ga danas, počupala po dadinom savjetu, svaki dan pjevam po savjetu mali kaktus, no izgleda gore nego početkom lipnja, onda je po rubovima listova bilo bar malo crvenila...i naravno, na punom je suncu: 




Razne sare na satiranom bilju su uvijek izrazenije tjekom proljeca da bi s vremenom, kako list stari, popustile na intenzitetu ( u nekim vrstama cak i nestale). Houttuyniama se sare na listovima stalno mjenjaju tjekom sezone. Mislim da tvojoj biljci nista ne fali, dapace kad bi bila na prejakom suncu listovi bi joj postali ljubicasti, tj dobila bi boju kao zastitu od prejakog sunca.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 12:17
hvala ti, dado, prihvatiti ću ga takvog kakav je...
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 19:21
Danas sam primijetila da moj Abutilon striatium ima na svojim grančicama cijelu vojsku bucmastih priljepaka smeđe boje. Pišem vam to najviše zato da pregledate svoje abutilone da ne biste naišli na nešto slično, a da bude prekasno.
Uglavnom, ja sam za radikalne mjere. Najprije sam ga orezala na polovicu , možda mjesec dana prerano, no vjerujem da mu ne bu ništa.
Pretpostopljavam da se radi o štitastim ušima. Lijepo sam uzela malo alkohola i kist i uništila bandu. Naravno, sada ga trebam češće kontrolirati. Reznice sam stavila u vodu, u nadi da će za koji tjedan pustiti korjenčiće, a možda sam ih trebala posaditi u svježi i vlažni supstrat, vidjet ćemo kaj će vrijeme pokazati.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 19:32
RS,
koliko puno naučim od vas znalaca Clap.
Hvala ti na tvom dnevniku. Čitam ga i dalje.
               smile78

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 14:27
draga, nisam ti ja znalac, sve što znam naučila sam od pravih znalaca na ovom forumu, BB, dade84, trave, natalije, a za ovu gore opisanu bandu od Silvek. Ona me je upozorila da češće kontroliram abutilon zbog tih ušiju, jer vole njegove sokove.
 
Evo kako sada izgleda, smješten na  hladnom stubištu, pored prozora s pogledom na parkiralište:
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.