Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešto kao dnevnik...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešto kao dnevnik...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23242526>
Korisnik
Poruka
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 10:37
Slatke su ti buce,glavno da su prezimili a nadam se da će skoro i proljeće pa će napredovati.
Ni meni sijanje ne ide baš najbolje, i šta nikne za nekoliko dana polegne.Hug
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ane6 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ane6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 10:42
Draga Sara ja u cijelom vrtu neman biljčica koliko ti na balkonu,ali volim cvijeće i polako učim kako sa kojom biljkom postupati,a bome iman dosta učiti,Ja sam ti rođena u Privlaci kod zadra a udata i živim u Zemuniku d.Zadar mi je nekih10km .Po stanovanju vlajna a po rođenju primorka .smile113
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 12:41
smile227smile141asarina ti je baš lijepo prezimila, kao da je zima nije niti dotakla. Svoje - tvoje asarinice sam posijala, nadam se da će mi uspjeti uzgojiti tu ljepoticu smile71
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 13:46
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...prije nekoliko tjedana sam posijala bijeli šeboj, niknulo jedno dvadesetak biljčica, a sada ih je svaki dan sve manje:



cure sve je jos prerano sijati....ne prerano, nego super prerano...samo patimo biljcice....strpljenja nam treba....svimaWink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 18:52
...je Monna, kada svrbe prsteki zeleni...samo da javim da su klijanci šeboj dobro podnijelu hladnu zagrebački noć na 4-5 C i izgledaju bolje nego unutra...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 18:55
Originalno poslano od člana ane6 ane6 napisao:

Draga Sara ja u cijelom vrtu neman biljčica koliko ti na balkonu,ali volim cvijeće i polako učim kako sa kojom biljkom postupati,a bome iman dosta učiti,Ja sam ti rođena u Privlaci kod zadra a udata i živim u Zemuniku d.Zadar mi je nekih10km .Po stanovanju vlajna a po rođenju primorka .smile113


...baš mi je drago upoznati te...sigurno si shvatila da živim u zagrebu, a vrt mi je u Senju...ako bilo što želiš od onoga što imam, tu samWink...joj, sad će me pčelica ili moonEmbarrassed...sorry curke, sorryHeart
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 18:58
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

Slatke su ti buce,glavno da su prezimili a nadam se da će skoro i proljeće pa će napredovati.
Ni meni sijanje ne ide baš najbolje, i šta nikne za nekoliko dana polegne.Hug



...Štefice, svake, ali baš svake sezone nakon neuspješne sjetve sama sebi kažem da je to zadnje sijanje, a onda opet na jesen poludim, počnem skupljati sjemenje a poslije nove godine poludim načisto i vrag mi opet neda mira i opet u nove sjetvene avantureEmbarrassed...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
ane6 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ane6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 19:21
Draga Sara hvala na toplim ričima,i na ponuđenim biljkama,imat ću to u vidu ako budem širiti cvijetnjak,to isto vridi za tebe iako sumnjam da ti te biljke nemaš u svom Senjsm.kom vrtu,Smile pa ako ti se što sviđa tu sam.smile113
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 20:47
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

... pa te molim da me podsjetiš koja je uloga cimeta u toj priči...


Cimet djeluje poput fungicida, tj. uništava gljivice koje uzrokuju trulež i polijeganje klijanaca. Meni nije uspjelo baš svaki put, ali u nekim slučajevima jest, odnosno, bar sam spasila dio proklijalih biljčica. Ne košta gotovo ništa, ne može štetiti, a moglo bi pomoći.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2014 u 00:18
...hvala ti Andina, sada sam se sjetila da si mi to već rekla, zaboravna sam, hvala još jednom...vidimo se na kaviSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 18:25
za imendan sam od jedne drage cvjetne prijateljice dobila krunicu, Senecio...imala sam je već u nekoliko navrata i uvijek bi uginula, uglavnom bi pocrnila kada bih je krajem ljeta unijela u stan...dakle, krunica je bila prekrasna kada je došla, puna tegla divnih zelenih zrnaca, a danas, samo nakon dvadesetak dana, morala sam je isfrizirati jer je izgledala vrlo loše:





malo sam ju i podrinala pa se nadam da će se oporavitiEmbarrassed...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 19:15
Sedum rubrotinctum, oni koje su prošlo ljeto požderali vrapci, a ovu veću i srušili s balkona...živnuli su:



novozapelcani Sedum rubrotinctumi, desmo je S.r.Aurora:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 19:19
Aporokaktus ima pet pupoljaka, malo sam mu zemlje nadodala danas i očistila vunaste uši s alkoholom:





prebacila sam ovu heucheru u veću teglu:




...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 19:24
očistila sam suhe listiće na graptopetalumima, dodala malo zemlje i kamenčića, doduše u ovu veliku teglu nisam ništa dodavala jer ima puno mladih bebica iz otpalih listića pa da ih ne zatrpam...inače, tu sam teglu ostavila za testiranje na balkonu, bez zalijevanja od rujna...mna proljeće ide u senjski vrt:




ovim malcima sam dodala zemlje i malo kamenčića jer su sve potrošili, desno je G. bronze forma:



...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 19:28
Još jedan sedum kojeg su mi požderali i potrgali vrapci, Sedum nussbaumerianum, također je cijelo vrijeme na balkonu bez zalijevanja iako ne vjerujem da bi preživio veće minuse od ovih koji su bili ove zime:



mali pelecerić slatke crvene kalanhoice nakon dva mjeseca dobio danas par kapi vodice i malo se posunčao na suncu:





...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 20:26
ma kako samo ti njih maziš Clap
meni ta krunica uopće ne izgleda loše Thumbs Up

je li ti aporo do sada cvjetao? koje su boje cvjetići?
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 07:45
oo pa ti si meni vrijedna isto bila... sve smo iste, smo nas prsti svrbe LOL.
malo sam se nasmijala... moram priznati... poznata mi nešto ona točkasta teglica Wink.
Dobro ti se drži sve, s obzirom na nedostatak mjesta, i da mi ipak nismo na moru, sukulenti su ti za +5 draga, a čim konačno i nama malo sunca stigne... doći će na svoje.
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 18:48
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ma kako samo ti njih maziš Clap
meni ta krunica uopće ne izgleda loše Thumbs Up

je li ti aporo do sada cvjetao? koje su boje cvjetići?


...Natalija, krunica je zauzimala cijelu teglu pa bih ipak rekla da je nazadovalaConfused...
...Aporo je cavo prvi put prošle godine jednim cvjetićem, boja ona pinkiSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 18:55
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

oo pa ti si meni vrijedna isto bila... sve smo iste, smo nas prsti svrbe LOL.
malo sam se nasmijala... moram priznati... poznata mi nešto ona točkasta teglica Wink.
Dobro ti se drži sve, s obzirom na nedostatak mjesta, i da mi ipak nismo na moru, sukulenti su ti za +5 draga, a čim konačno i nama malo sunca stigne... doći će na svoje.



...belica, točkasta tegla je jako puknuta od pada sa balkona, znaš da su vrapci to ordinirali, ali ju nedamLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 19:08
Došlo je i vrijeme za orezivanje Aeschynanthusa jer ima nevjerojatan oblik...malo sam guglala i neke informacije kažu da ga treba orezati nakon cvatnje, a cvao je prošle godine, hehe:



evo ga nakon orezivanja:



i dvije reznice koje su za sada u vodi, ne mogu odlučiti što ću s njima s obzirom da je veljača, ostaviti ih u vodi ili posaditi i zemlju:






...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23242526>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.