Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 32>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 17:17
Kod mene je ovakva situacija . Od 8 vrsta pahića koje sam sijao proklijale su mi samo 4 vrste.

I to: p. rosulatum 2/10 ; p. densiflorum 4/10; p. saundersi 5/10 i na moju veliku sreću p. ambongense 1/10.

Nije baš neki rezultat. Nadam se da će druge godine biti bolje.   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 17:45
Svakako i to bolje nego ništa. Meni bi vjerovatno više izniknulo da sam koristio fungicid, ali zazirem od njih znajući da si većina kancerogeni ili potencijalno kancerogeni.

Ako sve bude u redu sa sijancima možemo se mijenjati ko nekad sa sličicama nogometaša hahaha
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 10:55

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Ako sve bude u redu sa sijancima možemo se mijenjati ko nekad sa sličicama nogometaša hahaha

mijenjanje pahića je odlična ideja. Pitanje je samo ako ćemo imati što mijenjati. Trebaju proživjeti ovu zimu.
mememe, javi ako se tvoj p. lamerei ukorijeni, jedno iskustvo više.

Moje pahiće i adeniume je ovu noć prala kiša. Sada bi trebali sunca i toplote. Ali ništa od toga do utorka, takva je prognoza.
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 13:25
Gdje kupujete sjeme pachipodiuma?
Koja je cijena?
Na ibeju, gdje obicno kupujem, je dosta visoka - 40-50 kuna za 5 sjemenki.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 13:50
Dora, evo ti nekoliko trgovaca sjemenom : koheres, uhlig, haage (klikni). Ovo su njemački trgovci, pouzdani i ne pre skupi. Imaš ih još koliko hoćeš, ako te zanima možda nešto što ovi nemaju javi.
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 14:00
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Dora, evo ti nekoliko trgovaca sjemenom : koheres, uhlig, haage (klikni). Ovo su njemački trgovci, pouzdani i ne pre skupi. Imaš ih još koliko hoćeš, ako te zanima možda nešto što ovi nemaju javi.


Hvala ti puno. Gledala sam ovog prvog, ima dosta sjemencica.
Svjeze su pretpostavljam?

Nego, koliko je sjemeniki ''portion''?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 14:20
Ako ništa ne piše sjeme je pakirano u paketiće od 20 – 25 kom. No svi pahići imaju oznaku 10 K (10 kom). A što se tiče svježine sjemena kako koje. Koliko čitam pahići nemaju visoku klijavost. Ako sve dobro uradiš možeš očekivati klijavost u prosjeku do 50 %.
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 14:25
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Ako ništa ne piše sjeme je pakirano u paketiće od 20 – 25 kom. No svi pahići imaju oznaku 10 K (10 kom). A što se tiče svježine sjemena kako koje. Koliko čitam pahići nemaju visoku klijavost. Ako sve dobro uradiš možeš očekivati klijavost u prosjeku do 50 %.


Oke, taj lik je onda daleko isplatljiviji nego prodavaci na eBayu.
Super, hvala ti puno Smile

Ima i sjemenke adeniuma... tako da cu uzeti sve to skupa.
Nemam neke srece sa uzgojem iz sjemena, ali... probacu. Imala sam velike gubitke s pahipodiumima s ibeja, prije genocid Cry pa nisam nekako (vise) sklona kupovini gotovih biljaka.




Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 20:23
meni su pahiji isklijali za dva dana. Koehres je odlicno mjesto za sjeme, ono s ebaya mi nije isklijalo ali prije bi rekao mojom krivicom.

Sto se tice prezimljavanja mislim da cu napraviti isto kao i s adeniumima koje su isklijali usred zime - svaki u svoju vazu i vazu poklopiti ispiljenom gornjom polovicom plasticne boce bez cepa, umjesto cepa komad izbusenog najlona i sve to pod lampom. To je sve samo ideja/pretpostavka posto nisam jos citao o tome. Samo mislim da ne bi izdrzali pod istim uvjetima kao i odrasli primjerci.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 20:58
Pachypodium ambongense

Dora, slažem se, eBay je preskup. Ne samo za kupnju sjemena nego i za kupnju odraslih biljaka. Evo jedan dobar uzgajivač sukulentnih biljaka Kakteen Plapp. Kod njega sam prošlu jesen kupio nekoliko pahipodija . Mislim da je sasvim u redu, korektan trgovac a i ponuda mu je odlična.

Sijanje pahiča mi je zadovoljstvo samo po sebi. Ne gledam to kao na uštedu nego jednostavno želim probati da vidim kako to ide. Na slici je moj sijanac Pachypodium ambongense. Čitam da je vrlo rijedak ne samo u našim zbirkama nego i u svom prirodnom staništu. Ako ga uspijem provući živoga kroz ovu sljedeću zimu, mislim da ću time obaviti pola posla, poslije bi trebalo ići lakše.

mememe, ja ću probati ovako sa svojim sijancima preko zime: južna prozorska polica,položaj iznad radijatora, prozirna plastična čaša i vodu u zavisnosti od sunca.
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 23:13
Zgodna ti je ova mala biljcica. Ja bi to Smile

Dakle, kazete da brzo klijaju... to je sjajno.
Sve u svemu, probacu pa sto bude.




Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 19:16
Pachypodium namaquanum, 16. 7. 2012

P. namaquanum sa slike je kupljen kod Bešlića prošle god. Za to vrijeme je narastao u visinu oko 1cm ali se zato udebljao najmanje za 2 cm. Čitam da bi trebao rasti samo preko zimskih mjeseci, no ovaj moj je očito oportunist, raste dokle god mu uvjeti za rast to dozvoljavaju.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 21:22
Super ti je PInus, moraš ga staviti u hladovinu da bi mirovao i ne zalijevati.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 18:10
Pachypodium baronii windsorii

Miss M. ne znam što je bolje za namaquanume. Preko zime su bili u nekoj kilavoj vegetaciji. Držao sam ih na prozorskoj polici iznad radijatora i zalijevao u zavisnosti od sunca. No, sunca je bilo malo. Sve pozitivno što im se dogodilo, dogodilo se je u ova dva zadnja mjeseca. Sada su na otvorenoj sunčanoj terasi. Zalijevam ih obično ujutro a povremeno ih opere kiše. Za sada ih puštam tako kako su, gledam ih svaki dan, ako ću primijetiti kakve negativne promjene tada ću reagirati.

Na slici je Pachypodium baronii ssp windsorii. Kupljen kod Plapp-a prošle godine. Dijeli istu sudbinu sa namaquanum –ima. Recimo da dobije ipak malo više vode. Za razliku od namaquanuma preko zime je bio goli, bez lišća. Zalijevao sam ga tek toliko da se nije previše smežurao.

Originalno poslano od člana dora dora napisao:

. . . . Imala sam velike gubitke s pahipodiumima s ibeja, prije genocid pa nisam nekako (vise) sklona kupovini gotovih biljaka.

Dora, što misliš što bi mogao biti razlog za tako nešto ?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 18:33
Pa dobro Pinus kolko tih pachya imaš? Ovaj ovdje mi izgleda ko hawaiian palm sa bodljama.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 08:24

Pachypodium lamerei

mememee, pitaš koliko imam pahiča ? Premalo ih imam. Evo još dva. Lijevi je iz uzgoja gosp. Horvatina a desni nabildani Nizozemac kupljen u Konzumu prošle godine. Lijevi je sigurno stariji ali zbog načina kako gosp. Horvatin uzgaja svoje sukulente, manji i po meni sa ljepšim i kompaktnijim habitusom.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2012 u 17:14
Imam problem. Ostao sam bez perlita, a u Puli nemam gdje kupiti ni perlit, ni vermikulit ni plavučac. Rez na lamereiu se dobro osusio pa sam imao namjeru ga staviti u neki neuúalni supstrat. Hoce li kvarcni sljunak biti dobra zamjena ili je pretezak materijal?
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2012 u 18:14
Pinus,koliko vidim ti si neki žestoki kolekcionar sve sto postavis jako je lijepo i njegovano,kao i ovi pachypodiumi.
sutnja je zlato....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 15:21
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Imam problem. Ostao sam bez perlita, a u Puli nemam gdje kupiti ni perlit, ni vermikulit ni plavučac. Rez na lamereiu se dobro osusio pa sam imao namjeru ga staviti u neki neuúalni supstrat. Hoce li kvarcni sljunak biti dobra zamjena ili je pretezak materijal?
Perlit možeš kupiti u Gratis - RovinjWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 15:22
Evo i mojih ljepotanaTongue

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.