Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 32>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 20:35
Nisam još sijao. Pripreme su u punom tijeku. Trenutno sam okupiran sa svijetlom. Našao sam podatak da crvena svijetlost (2700 K) potiče klijavost. Kupio sam dvije flurescentke 18 W/827, 1350 lm, Nabavio debelu alu foliju koja će mi biti sjenilo i usmjeriti svijetlo prema klijalištu. Pošto si me natjerao na sijanje želim to uraditi kako najbolje znam. Reci ima li kod tebe novosti, dali je što proklijalo ?   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 21:55
Ma ništa zasad, sve stoji, neke su sjemenke trule ali većina još se drži. Svaki dan su pod lampom. A što je sa biljkama što su sijane proljetos? Kako ih držiš?
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 22:34
prekrasno pinus ....kao i uvik...oduševljava me i ono iza prozora što se vidi...prekrasno
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 22:36
glicka...tvoje malo zadovoljstvo je preslatko ....vidim da si ga stavila na svojoj str. pod sobne biljke...prezimit će ti u dnevnom boravku di se grije...ili???
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 08:31
Pachypodium saundersii, sijanci 2012

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

A što je sa biljkama što su sijane proljetos? Kako ih držiš?

Dobro su. Ne tretiram ih više kao sijance makar to jesu. Bar ne ove p. saundersii sa slike. Držim ih na prozorskoj polici(stiroporu) negrijane sobe i zalijevam malo, svaka 2 tjedna. Kako je svijetla sve manje mislim da ću interval zalijevanja produžiti na svaka tri tjedna. Želim im usporiti vegetaciju na najmanju moguću mjeru.

Ružo, ne smiješ previše hvaliti. Kod nas kažu: „Ne hvali da se ne pokvari“.   
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 08:48
ma šta hvaliti...pa pogledaj to iza prozora....slika 100 jezika govori
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 14:16




Pachypodium saundersii se pripremaju da procvjetaju po drugi puta ove godine. Prvi puta su cvjetali u proljeće neposredno prije početka vegetacije i evo uskoro će cvjetati sada na jesen   po drugi puta u istoj godini na kraju vegetacije.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 15:54
Odlično!

Jesu li pachyi samooplodni, znaš li išta o tome? Mora da ti je kuća na stvarno odličnoj poziciji kad ti sve to uspijeva.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 17:59
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Jesu li pachyi samooplodni, znaš li išta o tome?

Koliko čitam nisu. Ali to mi nije problem. Oba dva moja saundersii-a imaju dosta cvjetnih pupova. Oprašivao bi ih križno. Problem mi je sama struktura cvjeta. Ženski dio cvjeta je skriven duboko unutar cvijeta. Kako oprašit takav cvijet? To mi je problem. A tu je i jedna dilema.
Ako bi mi se i slučajno posrećilo da uspijem oprašiti cvijet, što tada?
Prošlu zimu saundersii-e nisam po savjetu Hrovatina zalijevao 12. 1. i 2. mjesec . Držao sam ih na svjetlom i hladnom mjestu. Bili su u dormaciji. Mislim da je to glavni razlog zašto sada cvatu. Sada bi situacija bila izmijenjena. U slučaju da formiraju mahunu ne smijem ih uspavati. Znači moram se unaprijed odreći njihovog cvijeća sljedeće sezone. A to ne želim. ( Kohres prodaje sjeme za 1,6 €/10 kom)
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 19:10
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Jesu li pachyi samooplodni, znaš li išta o tome?

Koliko čitam nisu. Ali to mi nije problem. Oba dva moja saundersii-a imaju dosta cvjetnih pupova. Oprašivao bi ih križno. Problem mi je sama struktura cvjeta. Ženski dio cvjeta je skriven duboko unutar cvijeta. Kako oprašit takav cvijet? To mi je problem. A tu je i jedna dilema.
Ako bi mi se i slučajno posrećilo da uspijem oprašiti cvijet, što tada?
Prošlu zimu saundersii-e nisam po savjetu Hrovatina zalijevao 12. 1. i 2. mjesec . Držao sam ih na svjetlom i hladnom mjestu. Bili su u dormaciji. Mislim da je to glavni razlog zašto sada cvatu. Sada bi situacija bila izmijenjena. U slučaju da formiraju mahunu ne smijem ih uspavati. Znači moram se unaprijed odreći njihovog cvijeća sljedeće sezone. A to ne želim. ( Kohres prodaje sjeme za 1,6 €/10 kom)


OK, mislio sam da probaš to radi iskustva, ne štednje :)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 19:16
Nije u pitanju niti iskustvo niti štednja u pitanju je dali će saundersi cvjetati sljedeću sezonu ako ću ga ovu zimu držati na toplom. a sjeme je gotovo zabadava
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 19:19
kupio sam i ja njihovo sjeme, od tud moji sijanci. A zašto bi formiranjem mahuna i njihovim održavanjem vegetacije zašto se ne bi iduće sezone mogao razviti cvijet?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 19:29
Po Hrovatinu saundersi cvate samo onda ako zimu provede u dormaciji na hladnom i svijetlom. Ako ga uvedem u dormaciju obustavim vegetaciju i ništa od sjemena. Ako bi se razvile mahune u tom slučaju ga ne bi stavio na hladno nego držao na toplom i nastavio zalijevati - znači ništa od cvijeća sljedeće sezone. Reci zar nije tako ?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 21:09
Pinus obriši inbox, ne možeš poruke primati.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 21:15
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Pinus obriši inbox, ne možeš poruke primati.
Isto vrijedi i za tebeLOLLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 21:20



pachypodium rosulatum – sijanci 2012
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 21:29
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Isto vrijedi i za tebe


Riješeno
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 21:35
Moje riječi pohvale, Pinus, za biljke, za sliku i za taj pogled kroz prozor
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 07:56
smile141savršeno lijepo,bravo !
često sam sa Vama na ovo stranici!smile64
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2012 u 09:57

Pachypodium saundersii - slikano 13. studenog 2012
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.