Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 32>
Korisnik
Poruka
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 20:09
Hvala Pinus.
klasa optimista
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 00:26
Jednog dana očekujem da će naše palme biti ovakve (slikano u botaničkom vrtu u Minhenu, prije mjesec dana)
%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us" border="">
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 07:36
 Prelijepe su vam palme Bako i Pinus. Semira prekrasno. Koliko li je godina stara?
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 22:27
Gricka, nije mi palo na um da potražim taj podatak. A trebala sam. Ko će se sjetiti tog pored ovakve ljepote. Pored je bio još veći primjerak ali u gužvi sa još nekim biljkama. Ovdje se odlično vidi stablo i cvjetovi.
Kažu da rijetko cvjetaju u kućnim uvjetima, ali ću se ja ipak nadati.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 22:29
E, da je dočekati da procvjeta.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2011 u 01:02
Hoćemo, ako Bog da. 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2011 u 22:44
Svoju držim na prozoru pa neznam dali da je premjestim i dali da je presadim u veći pitar? Molim pomoć..
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 00:30



Mira, mislim da bi tvojoj palmici više odgovaralo vani na suncu. U stvari Pachypodium nije sobna biljka. U kuću ga moramo premjestiti kada padnu noćne temperature ispod 5 C.
Za sada ga ne trebaš premjestiti u veći pitar. Pazi da ti ne zaostane voda u ukrasnoj tegli nakon zalijevanja.

Pachypodium držim vani na suncu od svibnja na dalje. Zalijevam svaki dan po malo, no moj Pachypodium raste u tegli od terakote te sunce i vjetar brzo posuše supstrat. Povremeno prihranjujem gnojivom siromašno sa dušikom. (6, 12, 12)

Ps. „Malo“ sam pretjerao sa dimenzijom slike. No morate priznati da zanimljivo izgleda ovako iz zraka.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 00:05
Odlična informacija Pinus! Premjestit ću je vani, bilo me je strah dok malo ne poraste. Ne zaljevam je puno a sada znam i koje gnojivo da joj stavim. Tvoja je predivna, ma tebi je sve predivno! Ova slika je baš divna!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 09:54
poklon od natalije
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 22:21


Evo i moje madagaskarske palme.

Ova je prezimila vani, otpalo joj je lišće, ali je krošnjica ponovno narasla.
Druga je prezimila u kući, njoj lišće nije otpalo
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 23:42
I ona ti može prezimiti vani?!
Pa ti se onda baš možeš nadati cvjetovima.

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 15:24
Imam dvije čupavice, ali nije baš da napreduju kako bih ja htjela.
Jedna je ljeti vani na suncu, dok je druga cijelo vrijeme unutra na prozorskoj dasci s obiljem sunca
 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 16:22
Bebolina, moraš je presaditi. One ne vole često presađivanje, ali mislim da bi ovoj tvojoj prijalo. 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 17:31
Originalno poslano od člana Semira Semira napisao:

Bebolina, moraš je presaditi. One ne vole često presađivanje, ali mislim da bi ovoj tvojoj prijalo. 
Jesam, jesamSmile ovo su fotke od zimus.
Sad izgleda ovako

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 17:34
O čemu je riječ??

Malo mi se čudno ova dama ponaša, izgleda mi kao da je skrenula i potjerala novu granuLOL

 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 18:57
Bebolina opiši malo kako zalijevaš, kako prihranjuješ, koje gnojivo koristiš , gdje ih držiš ...zašto si u stvari nezadovoljna sa pachypodiumom ?

Jučer sam naletio u Konzumu na pachypodiume po 10 Kn. Kupio sam tri misleći da kupujem Pachypodium lamerei. No ovi kupljeni malci imaju tanje i duže listove nego što je list kod P. lamereia. Mislim da se radi o sličnoj vrsti , konkretno o vrsti Pachypodium geayi.


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 19:18
Nisam nezadovoljna, samo nemam pojma da li baca mladicu ili korjenje i zašto je na vrhu odlučio skrenuti. Imam sitni osjećaj da stvara novu granu.
Griješim?
Evo fotkice s boljom rezolucijom

Inače, zalijevam ih jednom tjedno i prihranjujem tekućim gnojivom za kaktuse svaki drugi tjedan, vrlo blagom otopinom.
Ovo su fotke od samo jednog, dok ću drugog pofotkati sutraEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 14:59
Jedina vrsta madagaskarske palme koja cvate nakon samo godinu ili dvije je Pachypodium saundersii
Barem po onome što sam našla u literaturi.

Fotka s neta!

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 21:13
Dali postoji koji uzgajivač pachypodiuma kad nas ? Trenutno znam samo za Bešlića, u ponudi ima namaquanum u 6 cm tegli.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.