Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 29303132>
Korisnik
Poruka
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2015 u 22:12
Pinus slatki su kao bombončići, tko bi im odolio.  Ja sam imala jednog p. baronii kojem nikada nisu krenuli listići, ali to ništa ne znači možda tvoj preživi. Super je ovo sijanje po zimi pod lampama, meni je to još uvijek SF, a strah me iskreno velikih računa za struju. Jesi li sijao još koju vrstu pahića sada osim brevicaule?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2015 u 08:53
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

. Super je ovo sijanje po zimi pod lampama, meni je to još uvijek SF, a strah me iskreno velikih računa za struju.
Objasnio sam svojoj ženi da mi u stvari šparamo zbog mojeg hobija, ha,ha,ha. LOL Trenutno je grijanje na struju kod nas u Sloveniji najjeftinije. Koliko više potrošimo jeftine struje toliko manje trebamo kupiti skupog lož ulja. Big smile

Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Jesi li sijao još koju vrstu pahića sada osim brevicaule?
Od pahića sam sijao samo brevicaule. Ove godine sijem cryptocarpic mammillarie: theresae i luethyi a naručio sam i sjeme pseudolithos-a. Za sada je to dosta, u stvari i previše za ovu godinu.   

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2015 u 21:57
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Koliko više potrošimo jeftine struje toliko manje trebamo kupiti skupog lož ulja. 

LOL Čista logika.

Pseudolithosi izgledaju jako zanimljivo, jedva čekam vidjeti slike kad proklijaju. Big smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2015 u 21:40

20. 11. 2015, p. saundersii Smile
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2015 u 10:30
Pozdrav Smile

Cijelo ljeto i jesen moj p. saundersii lijepo napreduje, caudex mu se fino zadebljao, grana i lišća koliko želim. I previše. Cvijetići ništa Confused

Da li je ovo cvijet ili još malo lišća i bodlji?



Neka bude cvijet smile143


Smile
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2015 u 19:55
Cupsice ja vidim dva lijepa cvjetna pupa Big smile, bit će cvijeća. smile64
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2015 u 05:48
Alma hvala ti Smile

Sad kad je konačno odlučio potjerati koji pup, nadam see da će i procvasti Wink
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2015 u 17:27
28. 11. 2015 - Pachypodium lamerei  

Originalno poslano od člana cupsica cupsica napisao:

Sad kad je konačno odlučio potjerati koji pup, nadam see da će i procvasti Wink
@ cupsica, možda bi mogao procvjetati ali na proljeće. Nažalost dolaze nam kratki dani a i sunca ima sve manje.

 

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2015 u 21:06
Tko zna , zna pinus
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2015 u 15:07
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Tko zna , zna pinus

@aralija, vidim da se voliš šaliti LOLLOLLOL 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2016 u 09:08


19. 1. 2016 Tri godine stari sijanci. Danas ujutro najhladniji dan ove zime: -11C.

 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2016 u 10:57
pachypodium bispinosum (Plapp) - namaquanum (Bešlić)

Kada je bolje posjetiti Bešlića ? prije ili poslije Flore ?



Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 20:03
Sijala sam P. saundersii klijavost 100% Big smile i P. rosulatum klijavost mi je 0% Cry, baš mi je žao radije bih da je od obje vrste barem po jedan proklijao.

P. baronii mi se preko zime izdužio,  decary su još od lani izduženi LOL, jedino mi je ambongense kako treba. 

Pinus da li bi ga rezao ili ne?

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 20:05
Meni je divan ali Pinus je stručnjak, njegovo mišljenje je važnije od mog
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 20:12
Aralija hvala puno, naravno da je tvoje mišljenje jednako važno jer tebe i mnoge na ovom forumu smatram velikim znalcima Big smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 20:24
Alma, često bi ga  rezao. I to žiletom,  nož za tapete nije dovoljno oštar. Odrezao bi samo gornji par listića u zoni rasta. Nakon rezanja skoro da se ništa ne vidi. Površina reza je minimalna.

 

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 21:44
Hvala Pinus!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 08:47

Pachypodium decaryi, prvi cvijet na mojem sijancu:
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 17:39
Wooow Pinus, znači cvjetaju s 3 godine starosti, cvijet je predivan. smile64
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2016 u 16:56
Ovo su moja dva, koje sam dobila na poklon, pokušavam odgonetnuti koji je koji...razlikuju se u veličini i širini listića i vrlo malo u caudexu...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 29303132>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.